1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

Coinbase ve ABD Hükümeti, 1.36 Milyon Dolarlık Bir Anlaşma İmzaladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Coinbase’in ABD hükümetiyle yaptığı yeni anlaşma, bir öncekinden yaklaşık 40 kat daha büyük görünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase ve ABD hükümeti önemli bir anlaşmaya imza attı.
  • Anlaşma kapsamında kripto para borsası, ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza şubesine blockchain analiz yazılımı sağlayacak.

Federal Veri Tedarik Sistemine göre, ABD’deki Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza şubesi, kripto para borsası Coinbase ile “iş uygulaması” ve “uygulama geliştirme yazılımı” alanlarında 1.36 milyon Dolarlık bir anlaşma imzaladı.

Binance indirim kodu

Coinbase, Blockchain Analiz Yazılımı Sağlayacak

Yeni anlaşma, Coinbase’in şimdiye kadarki en büyük federal sözleşmesi olarak dikkat çekiyor. Coinbase ve ABD hükümeti arasındaki bir önceki anlaşmaya nazaran 40 kat daha değerli görünen sözleşme, Perşembe günü imzalandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu yıl 9 Ağustos’ta yapılan anlaşmada ICE, adli bilişim yazılımı için Coinbase’ye 29.000 Dolar ödeme yapmıştı. Söz konusu sözleşme, Coinbase’ye şirketin “ajansın gerektirdiği hizmetleri makul bir şekilde sağlayabilecek tek sorumlu” olduğu temelinde verildi.

Coinbase ve Devlet Kurumları İlişkisi

Öte yandan ICE, Coinbase’den blockchain hizmeti talep eden ilk devlet kurumu değil. Geçen yıl Coinbase, analitik araçlarını iki ABD kurumuna da satma planlarını açıkladı: Uyuşturucu ile Mücadele Kurumu (DEA) ve İç Gelir Servisi (IRS).

IRS, daha önce Neutrino olarak bilinen “Coinbase Analytics” de dahil olmak üzere blok zinciri konusunda tecrübeli ve vergi kaçakçılarını yakalamaya yardımcı olabilecek çeşitli analiz araçlarını kullanabileceğini söyledi. Coinbase, Neutrino‘yu 2019’da 13.5 milyon Dolara satın almıştı.

Neutrino üyeleri, Suudi Arabistan, Sudan ve Venezuela’daki otoriter rejimlere casus yazılım satan Hacking Team adlı bir İtalyan örgütüyle bağlantılı olduğu için bu, o zamanlar son derece tartışmalı bir satın alma süreci oldu.

Hatta Coinbase CEO’su Brian Armstrong da daha sonrasında satın alma konusundaki pişmanlığını dile getirdi ve ekibin “şüpheli” üyelerini görevden aldı.

İlgili Haber:  Anthony Scaramucci'nin SkyBridge'i Bitcoin ETF Başvurusunda Bulundu

Coinbase, şimdilerde ise hükümetle milyon Dolarlık anlaşmalar imzalıyor. Bu anlamda firma, ABD hükümetinin yeni “favori blok zinciri” şirketi olabilir…

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar