9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Coinbase ve ABD Hükümeti, 1.36 Milyon Dolarlık Bir Anlaşma İmzaladı

Önemli Gelişmeler

Coinbase’in ABD hükümetiyle yaptığı yeni anlaşma, bir öncekinden yaklaşık 40 kat daha büyük görünüyor.

blank

Haberin Özeti

  • Coinbase ve ABD hükümeti önemli bir anlaşmaya imza attı.
  • Anlaşma kapsamında kripto para borsası, ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza şubesine blockchain analiz yazılımı sağlayacak.

Federal Veri Tedarik Sistemine göre, ABD’deki Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza şubesi, kripto para borsası Coinbase ile “iş uygulaması” ve “uygulama geliştirme yazılımı” alanlarında 1.36 milyon Dolarlık bir anlaşma imzaladı.

blank

Coinbase, Blockchain Analiz Yazılımı Sağlayacak

Yeni anlaşma, Coinbase’in şimdiye kadarki en büyük federal sözleşmesi olarak dikkat çekiyor. Coinbase ve ABD hükümeti arasındaki bir önceki anlaşmaya nazaran 40 kat daha değerli görünen sözleşme, Perşembe günü imzalandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu yıl 9 Ağustos’ta yapılan anlaşmada ICE, adli bilişim yazılımı için Coinbase’ye 29.000 Dolar ödeme yapmıştı. Söz konusu sözleşme, Coinbase’ye şirketin “ajansın gerektirdiği hizmetleri makul bir şekilde sağlayabilecek tek sorumlu” olduğu temelinde verildi.

Coinbase ve Devlet Kurumları İlişkisi

Öte yandan ICE, Coinbase’den blockchain hizmeti talep eden ilk devlet kurumu değil. Geçen yıl Coinbase, analitik araçlarını iki ABD kurumuna da satma planlarını açıkladı: Uyuşturucu ile Mücadele Kurumu (DEA) ve İç Gelir Servisi (IRS).

IRS, daha önce Neutrino olarak bilinen “Coinbase Analytics” de dahil olmak üzere blok zinciri konusunda tecrübeli ve vergi kaçakçılarını yakalamaya yardımcı olabilecek çeşitli analiz araçlarını kullanabileceğini söyledi. Coinbase, Neutrino‘yu 2019’da 13.5 milyon Dolara satın almıştı.

Neutrino üyeleri, Suudi Arabistan, Sudan ve Venezuela’daki otoriter rejimlere casus yazılım satan Hacking Team adlı bir İtalyan örgütüyle bağlantılı olduğu için bu, o zamanlar son derece tartışmalı bir satın alma süreci oldu.

Hatta Coinbase CEO’su Brian Armstrong da daha sonrasında satın alma konusundaki pişmanlığını dile getirdi ve ekibin “şüpheli” üyelerini görevden aldı.

İlgili Haber:  Anket Sonuçları Ortaya Koydu: Kurumsal Yatırımcılar Daha Fazla Bitcoin Satın Alacak

Coinbase, şimdilerde ise hükümetle milyon Dolarlık anlaşmalar imzalıyor. Bu anlamda firma, ABD hükümetinin yeni “favori blok zinciri” şirketi olabilir…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend