8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Kripto Borsası FTX, Son Finansman Turu ile Birlikte 25 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Önde gelen kripto para borsası FTX, düzenlediği son finansman turu ile birlikte toplam 25 milyar Dolarlık değerlemeye ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Binance’den sonra en popüler ikinci kripto borsası olan FTX, düzenlediği son finansman turu ile birlikte toplam 25 milyar Dolarlık değerlemeye ulaştı.
  • FTX, finansman turunda 420 milyon Doların üzerinde gelir elde etti.

Binance’den sonra en popüler ikinci kripto borsası olan FTX, Ontario Teachers Pension Plan ve varlık yönetimi devleri BlackRock ve Tiger Global’in de dahil olduğu 69 yatırımcının destek verdiği finansman turunda 420 milyon Dolar gelir elde etti ve toplam değerlemesini 25 milyar Dolara yükseltti.

Binance indirim kodu

FTX 25 Milyar Dolarlık Değerlemeye Ulaştı

FTX, bundan sadece üç ay önce de 900 milyon Dolarlık bir finansman turunu başarıyla tamamlamıştı. Kripto borsası, o zaman ise değerlemesini 18 milyar Dolara çıkarmıştı. Bundan üç ay sonra, FTX’in şu anki değeri 25 milyar Dolara ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu üç aylık süreçte, kripto borsasının kullanıcı tabanının %48 oranında büyüdüğü ve ortalama ticaret hacminin de %75 arttığı bildirildi.

FTX’in ürün başkanı Ramnik Arora, son finansman turunda elde edilen gelirin, hisse senetleri, vadeli işlem piyasaları, NFT’ler ve video oyunu ortaklıkları da dahil olmak üzere kripto endüstrisinin çeşitli alanlarında kullanılacağını açıkladı. Arora, “İşi büyütmek ve düzenleyici kapsamımızı genişletmek için tasarlanmış stratejik yatırımlar yapmayı umuyoruz.” diye konuştu.

FTX ile İlgili Son Haberler

FTX, Eylül ayında, Hong Kong’dan çok daha Bitcoin dostu bir ülke olan Bahamalar’a taşınma kararı aldı.

FTX kurucusu ve CEO’su Sam Bankman Fried konu ile ilgili Twitter’da, “Bahamalar, kripto para için kapsamlı bir yasal çerçeve oluşturan birkaç ülkeden biri.” diye yazdı.

İlgili Haber:  Önde Gelen NFT Pazarı OpenSea 13.3 Milyar Dolar Değere Ulaştı!

Bu ayın başlarında FTX’in ayrıca bir Siyasi Eylem Komitesi (PAC) kurmayı planladığına dair çeşitli raporlar ortaya çıktı. Söz konusu PAC, lobicilik çabalarına yardımcı olmak için üyelerinden gelen katkıları bir havuzda toplayacak ve daha sonra herhangi bir siyasi adaya 5.000 Dolara kadar destek verebilecek.

Tüm raporlara ve söylentilere rağmen FTX, bir PAC kurduğunu yalanladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar