9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Kripto Borsası FTX, Son Finansman Turu ile Birlikte 25 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Önemli Gelişmeler

Önde gelen kripto para borsası FTX, düzenlediği son finansman turu ile birlikte toplam 25 milyar Dolarlık değerlemeye ulaştı.

blank

Haberin Özeti

  • Binance’den sonra en popüler ikinci kripto borsası olan FTX, düzenlediği son finansman turu ile birlikte toplam 25 milyar Dolarlık değerlemeye ulaştı.
  • FTX, finansman turunda 420 milyon Doların üzerinde gelir elde etti.

Binance’den sonra en popüler ikinci kripto borsası olan FTX, Ontario Teachers Pension Plan ve varlık yönetimi devleri BlackRock ve Tiger Global’in de dahil olduğu 69 yatırımcının destek verdiği finansman turunda 420 milyon Dolar gelir elde etti ve toplam değerlemesini 25 milyar Dolara yükseltti.

blank

FTX 25 Milyar Dolarlık Değerlemeye Ulaştı

FTX, bundan sadece üç ay önce de 900 milyon Dolarlık bir finansman turunu başarıyla tamamlamıştı. Kripto borsası, o zaman ise değerlemesini 18 milyar Dolara çıkarmıştı. Bundan üç ay sonra, FTX’in şu anki değeri 25 milyar Dolara ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu üç aylık süreçte, kripto borsasının kullanıcı tabanının %48 oranında büyüdüğü ve ortalama ticaret hacminin de %75 arttığı bildirildi.

FTX’in ürün başkanı Ramnik Arora, son finansman turunda elde edilen gelirin, hisse senetleri, vadeli işlem piyasaları, NFT’ler ve video oyunu ortaklıkları da dahil olmak üzere kripto endüstrisinin çeşitli alanlarında kullanılacağını açıkladı. Arora, “İşi büyütmek ve düzenleyici kapsamımızı genişletmek için tasarlanmış stratejik yatırımlar yapmayı umuyoruz.” diye konuştu.

FTX ile İlgili Son Haberler

FTX, Eylül ayında, Hong Kong’dan çok daha Bitcoin dostu bir ülke olan Bahamalar’a taşınma kararı aldı.

FTX kurucusu ve CEO’su Sam Bankman Fried konu ile ilgili Twitter’da, “Bahamalar, kripto para için kapsamlı bir yasal çerçeve oluşturan birkaç ülkeden biri.” diye yazdı.

İlgili Haber:  Türkiye Merkez Bankası Başkanı: Kripto Düzenlemeleri İki Hafta İçinde Hayata Geçirilecek

Bu ayın başlarında FTX’in ayrıca bir Siyasi Eylem Komitesi (PAC) kurmayı planladığına dair çeşitli raporlar ortaya çıktı. Söz konusu PAC, lobicilik çabalarına yardımcı olmak için üyelerinden gelen katkıları bir havuzda toplayacak ve daha sonra herhangi bir siyasi adaya 5.000 Dolara kadar destek verebilecek.

Tüm raporlara ve söylentilere rağmen FTX, bir PAC kurduğunu yalanladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend