2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Kripto Borsası FTX, Amerika Beyzbol Ligi MLB’nin Resmi Sponsoru Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto borsası FTX, son zamanlarda sponsorluk anlaşmalarına önem veriyor. Borsa, son olarak Amerikan beyzbol ligi MLB’nin resmi sponsoru oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para borsası FTX, spor alanındaki ortaklıklarını artırmaya devam ediyor.
  • Borsa, son olarak, Amerikan beyzbol ligi MLB’nin resmi sponsoru olduğunu duyurdu.

Kripto borsası FTX, Amerika’nın önde gelen beyzbol ligi MLB ile beş yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı.

Binance indirim kodu

FTX ve MLB Ortaklığı Neleri Kapsayacak?

Anlaşma kapsamında, borsanın ABD merkezli kuruluşu FTX.US’nin logosu, 13 Temmuz 2021’deki MLB All-Star maçından itibaren hakem üniformalarında resmi amblem olarak yer alacak. Öte yandan canlı maçlardan sosyal medya platformlarına kadar diğer tüm alanlarda da sponsorluk geçerli olacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Amerika’nın en popüler ikinci sporu olan beyzbol’u izleyen kişi sayısı göz önüne alındığında bu ortaklık bir hayli önemlidir. CNBC’ye göre, ligin özel yayın hizmeti olan MLB.TV bir sezonda 1.3 milyar dakikalık yayın yapıyor. ESPN’nin Pazar günkü beyzbol yayınları da ortalama 1.58 milyon izleyiciye ulaşıyor.

Borsanın, ayrıca, MLB markası veya oyuncuları ile ilgili sorumlu lisans kuruluşu olan MLB Players, Inc. ile de bir anlaşma yaptığı bildiriliyor. Bu özel ilişkinin nasıl gelişeceği henüz belirsiz olsa da; FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, uzun vadeli ortaklıklarına dair detayların önümüzdeki süreçte açıklanacağını belirtti.

FTX Borsası, Spor Alanındaki Sponsorlukları ile Ses Getiriyor

MLB, FTX’in spor dünyasındaki ilk ortaklığı değil. Kripto para borsası, NBA takımı Miami Heat ile Nisan ayında 19 yıl devam edecek olan ve toplam 135 milyon Dolarlık bir anlaşmaya imza attı. Söz konusu anlaşma kapsamında Miami Heat’in iç saha maçlarını oynadığı salonun ismi “FTX Arena” olarak değiştirildi.

Haziran ayında FTX, en büyük e-spor takımlarından biri olan TSM ile de sponsorluk anlaşması imzaladı. Bu anlaşma kapsamında da e-spor takımının ismi TSM FTX olarak değiştirildi. Söz konusu ortaklığın FTX’e yıllık maliyeti ise 21 milyon Dolar seviyesinde olacak.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar