18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Kripto Borsası FTX, Cebelitarık ve Bahamalar’da Yeni Şirketler Kuruyor

Önemli Gelişmeler

Sam Bankman-Fried liderliğindeki kripto borsası FTX, iki yeni ülkeye genişledi: Cebelitarık ve Bahamalar.

blank

Haberin Özeti

  • Kripto borsası FTX, iki yan kuruluşu için Cebelitarık ve Bahamalar’da lisans aldığını açıkladı.
  • FTX’in yerel tokeni FTT ise geçtiğimiz günlerde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Kripto para borsası FTX, Cebelitarık ve Bahamalar’da iki yeni şirket kurduğunu açıkladı.

blank

Cebelitarık ve Bahamalar’da İki Yeni Şirket Kuruldu

Cebelitarık merkezli bir kripto türev borsası olan ZUBR’un sahibi ve operatörü Zubr Exchange Limited, Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu tarafından “dağıtılmış bir defter teknolojisi sağlayıcısı” olmak üzere yetkilendirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Önde gelen küresel kripto para borsası FTX.com’un sahibi ve işletmecisi olan FTX Trading Limited, bugün ayrıca, yan kuruluşu FTX Digital’in Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından bir dijital varlık işletmesi olarak lisanslandığını duyurdu.

“Düzenleyici Kurumlar ile İyi Anlaşmalıyız”

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF) konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Yerel düzenleyicilerle yakın bir çalışma ilişkisi sürdürme konusunda kararlıyız. Böylece hep birlikte bu yeni varlık sınıfının büyümesini teşvik etmeye yardımcı olacak kapsamlı bir düzenleyici çerçeveyi uygulamaya koyabiliriz.” ifadelerini kullandı.

FTX’in CEO’su ve kurucusu SBF, düzenleyici kurumlar ile ilişkileri, şirketinin son zamanlardaki genişlemesinin ana odak noktası haline getirdi. SBF, Business Insider’a yaptığı açıklamada, “Kripto parada ne zaman bir dolandırıcılık olsa, bu, düzenleyicilerin sektörü daha fazla sıkıştırmasına neden olacak. Düzenleyiciler ile ilişkileri bir ‘savaş’ olarak görmemeliyiz.” dedi.

FTX’in Devam Eden Büyümesi

Cebelitarık ve Bahamalar, Amerika Birleşik Devletleri‘ne göre çok daha küçük iki ülke olsa da, bu iki ülkede faaliyet göstermeye başlamak, FTX’in düzenleyici kurumlara karşı stratejisini daha net bir biçimde ortaya koyuyor.

İlgili Haber:  FTX.US, Bu Yıl İçinde Kripto Türev Ticaretini Başlatmayı Planlıyor

Öte yandan FTX’in yerel tokeni FTT, son günlerde önemli bir büyüme yaşıyor. FTT, 7 Eylül 2021’de 83 Dolar fiyatına ulaştı; bu da kripto para için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

Bunun yanında FTX borsası, Temmuz ayında gerçekleştirdiği yatırım turunda 900 milyon Dolarlık fon topladı. Bu yeni fonla birlikte borsa, 18 milyar Dolar değerlemeye ulaştı.

Son olarak FTX, bu yılın Mayıs ayında Miami Heat ile yaptığı isim hakkı anlaşması ile (FTX Arena) de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend