27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Kripto Borsası FTX, Cebelitarık ve Bahamalar’da Yeni Şirketler Kuruyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Sam Bankman-Fried liderliğindeki kripto borsası FTX, iki yeni ülkeye genişledi: Cebelitarık ve Bahamalar.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto borsası FTX, iki yan kuruluşu için Cebelitarık ve Bahamalar’da lisans aldığını açıkladı.
  • FTX’in yerel tokeni FTT ise geçtiğimiz günlerde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Kripto para borsası FTX, Cebelitarık ve Bahamalar’da iki yeni şirket kurduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Cebelitarık ve Bahamalar’da İki Yeni Şirket Kuruldu

Cebelitarık merkezli bir kripto türev borsası olan ZUBR’un sahibi ve operatörü Zubr Exchange Limited, Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu tarafından “dağıtılmış bir defter teknolojisi sağlayıcısı” olmak üzere yetkilendirildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Önde gelen küresel kripto para borsası FTX.com’un sahibi ve işletmecisi olan FTX Trading Limited, bugün ayrıca, yan kuruluşu FTX Digital’in Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından bir dijital varlık işletmesi olarak lisanslandığını duyurdu.

“Düzenleyici Kurumlar ile İyi Anlaşmalıyız”

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF) konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Yerel düzenleyicilerle yakın bir çalışma ilişkisi sürdürme konusunda kararlıyız. Böylece hep birlikte bu yeni varlık sınıfının büyümesini teşvik etmeye yardımcı olacak kapsamlı bir düzenleyici çerçeveyi uygulamaya koyabiliriz.” ifadelerini kullandı.

FTX’in CEO’su ve kurucusu SBF, düzenleyici kurumlar ile ilişkileri, şirketinin son zamanlardaki genişlemesinin ana odak noktası haline getirdi. SBF, Business Insider’a yaptığı açıklamada, “Kripto parada ne zaman bir dolandırıcılık olsa, bu, düzenleyicilerin sektörü daha fazla sıkıştırmasına neden olacak. Düzenleyiciler ile ilişkileri bir ‘savaş’ olarak görmemeliyiz.” dedi.

FTX’in Devam Eden Büyümesi

Cebelitarık ve Bahamalar, Amerika Birleşik Devletleri‘ne göre çok daha küçük iki ülke olsa da, bu iki ülkede faaliyet göstermeye başlamak, FTX’in düzenleyici kurumlara karşı stratejisini daha net bir biçimde ortaya koyuyor.

İlgili Haber:  Paypal'ın Kriptoyu Kucaklaması Bitcoin için Dönüm Noktası

Öte yandan FTX’in yerel tokeni FTT, son günlerde önemli bir büyüme yaşıyor. FTT, 7 Eylül 2021’de 83 Dolar fiyatına ulaştı; bu da kripto para için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

Bunun yanında FTX borsası, Temmuz ayında gerçekleştirdiği yatırım turunda 900 milyon Dolarlık fon topladı. Bu yeni fonla birlikte borsa, 18 milyar Dolar değerlemeye ulaştı.

Son olarak FTX, bu yılın Mayıs ayında Miami Heat ile yaptığı isim hakkı anlaşması ile (FTX Arena) de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar