28 Mayıs 2022, Cumartesi
18.5 C
İstanbul

Kripto Borsası FTX, League of Legends Espor Serisine 7 Yıllık Sponsor Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

FTX borsası, League of Legends Espor serisi ile 7 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para borsası FTX, yedi yıllık bir anlaşmayla League of Legends Şampiyonası Serisi (LCS) espor yarışmasına sponsor olacak.
  • FTX, Haziran ayında duyurulan 210 milyon Dolarlık bir anlaşma ile LCS takımı TSM FTX’e sponsor olmuştu.

Kripto para borsası FTX, Kuzey Amerika’daki League of Legends Şampiyonası Serisine (LCS) sponsor olmak için Riot Games ile 7 yıllık bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

FTX’in Sponsorluk Adımı

Ligin “resmi kripto para borsası” olarak FTX markası, bu hafta sonundan itibaren LCS yayınlarında görünecek. Borsa aynı zamanda ligin “En Çok Gelişen Oyuncu Ödülü”ne de sponsor olacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yedi yıllık ortaklık, Riot Games’in herhangi bir kripto para firması ile bugüne kadar imzaladığı en uzun sponsorluk anlaşması olarak kaydedildi. Anlaşmanın mali şartları henüz açıklanmadı.

Haziran ayında FTX, popüler espor kulübü Team SoloMid (TSM) ile anlaşmanın bir parçası olarak “TSM FTX” isim hakkını almış ve 10 yıllık toplam 210 milyon Dolar değerinde bir sponsorluk anlaşmasına imza atmıştı. TSM de LCS’de mücadele veriyor ve tartışmasız bir şekilde organizasyonun en değerli ve önde gelen espor takımı olarak görülüyor.

Ancak son duyurudan kısa bir süre sonra, TSM FTX’in Riot Games tarafından hem League of Legends hem de VALORANT’ta kripto para sponsorluklarıyla ilgili sınırlamalarla karşı karşıya kaldığı ortaya çıktı. Bu kısıtlamalar nedeniyle TSM, FTX sponsorluğunu etkinleştiremeyecek ve resmi yarışmaların yayınları sırasında “TSM FTX” adını kullanamayacak.

Sponsorluk Alanındaki Rekabet

Rakip borsa Coinbase de kısa süre önce küresel turnuva operatörü ESL ile StarCraft II ve Counter-Strike: Global Offensive oyunlarına sponsor olmak için bir anlaşma yaptığını ve geçtiğimiz baharda LCS’de yarışan organizasyon Evil Geniuses’a sponsor olduğunu duyurdu. Bu arada, merkezi olmayan borsa Uniswap, Haziran ayında yönetim tokeni sahipleri tarafından oylanan 112.000 Dolarlık bir yatırım yoluyla espor kulübü Team Secret’a sponsor oldu.

İlgili Haber:  Brink, Bitcoin Gelişimini Desteklemek İçin 150.000 Dolarlık Bağış Aldı

FTX’in sponsorluk harcamaları çılgınlığı da yalnızca e-spor alanı ile sınırlı değil: Nisan ayında borsa, NBA’nin Miami Heat takımına ve takımın iç saha maçlarını oynadığı spor kompleksine 19 yıl boyunca sponsor olmak için 135 milyon Dolarlık bir anlaşma imzaladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar