Çin menşeli kripto borsası, kurucusunun polis tarafından götürülmesinin ardından Ekim ayında para çekme işlemlerini askıya almıştı. Ama şimdi tekrardan başlatma kararı aldı.

Haberin Özeti

  • OKEx Ekim ayında para çekme işlemlerini durdurmuştu.
  • Kripto borsası, para çekme işlemlerinin 27 Kasım 2020’den itibaren yeniden başlayacağını duyurdu.
  • OKEx ayrıca müşterileri için kullanıcı sadakati ödül kampanyaları da düzenleyecek.

Kripto borsası OKEx, 16 Ekim’de başlayan geçici askıya alma sürecini sonlandırıyor. Borsa, 27 Kasım 2020 tarihinden itibaren para çekme işlemlerine devam edeceğini duyurdu.

Para çekme işlemleri, borsa kurucusu Xu Mingxing’in polis tarafından götürülmesiyle askıya alınmıştı. Para çekme işlemlerinin geçici olarak durdurulması, Çin kripto topluluğu için de önemli bir sınav niteliği taşıdı. Ancak şimdi, büyük borsa normal şekilde uygulamalarına devam edecek.

27 Kasım’dan İtibaren OKEx Normale Dönecek

OKEx, yayınladığı açıklamada, “Şu anda, OKEx’in özel anahtar sahiplerinden biri, yetkililere bir soruşturma kapsamında yardımcı olma sürecini tamamladı. Bu nedenle de borsamız 27 Kasım 2020 tarihinden itibaren sınırsız para çekme işlemlerini yeniden başlatacak.” dedi.

Para çekme işlemlerini durdurma kararının, açıklamada da atıfta bulunulan soruşturma nedeniyle alındığı herkes tarafından biliniyordu. 16 Ekim’de yaptığı açıklamada OKEx, “Müşterilerin çıkarlarına en uygun şekilde hareket etmek ve uzun süreli müşteri hizmeti sunmak için dijital varlıkları / kripto para çekme işlemlerini askıya almaya karar verdik.” demişti.

Çin’de Yaşayan Kripto Meraklıları Tedirgin

Son birkaç hafta, Çin kripto topluluğu için oldukça çalkantılı geçti. BTC.TOP ve B.TOP’un denizaşırı pazarlama direktörü Ding Han, yaşanan son olayların Çinli kripto meraklıları arasında paniğe neden olduğunu belirtti. Bunun en büyük nedeni de hiç kuşkusuz OKEx’in Çin’de en çok kullanılan kripto borsalarından biri olmasıdır.

OKEx para çekme işlemlerini yeniden kullanıma açarken ayrıca müşterilerin Ekim ayından bu yana yaşadığı stresli süreç için borsa tarafından özür dilenmesi bekleniyor. OKEx ekibi, “Derin özürlerimizi ve topluluğumuza en içten minnettarlığımızı ifade etmek için önemli ödül kampanyaları başlatacağız.” açıklamasını yaptı.

İlgili Haber:  40.000 Ether'in Her Biri Yalnızca 1 Dolara Satıldı

Tüm çalkantılı sürece rağmen Çin menşeli borsa OKEx’in topluluğu son derece sadık davrandı.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın