29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Kripto Borsası, Parmak İzi Tanıma Sistemi ile Çalışan Bitcoin Cüzdanı Oluşturuyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Gate.io’nun yeni kripto cüzdanı, müşteri fonlarının güvenliğini sağlamak adına bir parmak izi tarayıcısı sistemini bünyesinde bulunduruyor.

Binance indirim kodu

Kripto borsası Gate.io, Decrypt’te yer alan bilgilere göre, kullanıcılarının özel anahtar güvenliğini sağlamak ve depolamasını güçlendirmek adına donanım cüzdanı Wallet S1’i piyasaya sürdü.

Binance indirim kodu

Hong Kong merkezli Gate.io, kripto listelerinde günlük 63 milyon doların üzerinde işlem sağlıyor ve yeni donanım cüzdanı özelliği ile müşteriler adına güvenlik önlemlerini geliştirmeyi hedefliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Wallet S1 Nedir?

Wallet S1, parmak izi tanıma özelliğine ve yerleşik bir ekrana sahip olan müşteri fonları için özel bir anahtar saklama sistemidir. Söz konusu sistem, karmaşık parolaları ezberlemek yerine her kullanıcı için benzersiz bir parola oluşturur; sonuç olarak hiç kimse aynı parmak izlerini paylaşmaz.

Gate.io CMO’su Marie Tatibouet yaptığı açıklamada, “Parmak izi sistemi ile birlikte internet üzerinde çok daha güvenli bir işlem akışı sağlanıyor ve günlük kullanım aktarımı yapıldığında imzalama süreci daha kolay hale geliyor” dedi.

Tatibouet ayrıca, “Bu sistem, kötü niyetli saldırıları tespit ederken otomatik olarak başlatılabilen, dünya lideri bir parmak izi tanıma algoritmasına sahip ilk donanım cüzdanı.” diye de ekledi.

10.000’den Fazla Kripto Para Biriminin Desteklendiği İddia Ediliyor

Gate.io, Wallet S1’deki diğer altcoinlerin yanı sıra Bitcoin ve Ethereum gibi büyük varlıklar da dahil olmak üzere 10.000’den fazla kripto para birimini desteklediğini savunuyor.

Bu arada borsa, Gate.io’nun kendi blockchain ağı olan GateChain’i inşa etmeye yönelik çok daha geniş bir planın parçası olduğunu belirtti. Bu bağlamda kullanım amacı ise GateChain’in Vault adresindeki Wallet S1 için nihai destek ve ağ üzerinde çalışan herhangi bir DeFi uygulamasıyla sorunsuz bir şekilde etkileşim kurmak olarak aktarıldı.

İlgili Haber:  Günlük 1 Milyar Dolar Uniswap İçin Yeni Normal mi?

Cüzdan için gerçekleştirilen lansman, kripto pazarındaki büyümenin son aylarda, ve özellikle de bu yılın başından itibaren, belirsiz bir sektörden çeşitli dapp’lara 11 milyar dolardan fazla yayılmış olan DeFi alanında yoğunlaşması ile birlikte geldi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar