İngiltere merkezli bir kripto cüzdanı ve değişim platformu olan Luno, Bitcoin mevduatları için %4’e varan faiz oranı reklamı yapmaya başladı.

Haberin Özeti

  • Bir kripto cüzdanı ve değişim uygulaması olan Luno, Bitcoin mevduatlarına %4’e varan faiz sunuyor.
  • Luno, müşterilerin yarısından fazlasının mevcut finans kurumlarındaki mevduatlar üzerinden faiz ödemesi almadığını tespit etti.
  • Luno, dünya çapında 40 ülkede 5 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyor.

Dünya çapında konjonktürel olarak düşük faiz oranlarının göze çarptığı bir dönemde Luno, 40’tan fazla ülkedeki Bitcoin sahiplerine, ellerindeki varlıklardan para kazanmanın yeni bir yolunu sunuyor.

Bir kripto cüzdanı ve değişim platformu olan Luno, bugün Bitcoin Tasarruf Cüzdanının tanıttı. Şirket, kullanıcılarına sabit bir şart veya ücret olmaksızın Bitcoin mevduatlarında yıllık %4’e varan faiz kazanmalarına imkan tanıdığını ve kazançların da aylık olarak ödeneceğini duyurdu.

Ether, Ripple ve Litecoin de Satın Alınabilir

Luno uygulaması ayrıca, kullanıcıların Bitcoin’e ek olarak Ether, Ripple ve Litecoin satın almalarına da olanak tanıyor. Böylece kullanıcılar, mevcut finans kurumlarına alternatifler keşfetmeye başlarken varlıklarını çeşitlendirebiliyor. Bu, sıradan insanların enflasyonu yenebilmesi veya gelecek için tasarruf edebilmesi için mevcut bankalardan daha üstün getiri sunan bir başka kripto ürün örneği olarak tanımlanıyor.

Luno’nun Bitcoin Tasarruf Cüzdanı, dahili müşteri anketleri sonucunda kullanıcıların yarısından fazlasının mevcut banka hesaplarındaki nakit para birikiminden faiz kazanmadığı tespit edildikten sonra geliştirildi. Ankete katılanların %40’ı yerel para birimlerine güvenmediklerini belirtti. Luno, şu anda Birleşik Krallık’ta ve Avrupa’nın çoğu yerinde hizmet verse de henüz ABD’deki potansiyel müşteriler onu kullanamıyor.

Luno Bu Yıl Üç Büyük Şirket Tarafından Satın Alınmıştı

Luno Ceo’su Marcus Swanepoel yaptığı basın açıklamasında, “Ekonomik belirsizlik döneminde, Bitcoin Tasarruf Cüzdanı, paralarından anlamlı tasarruf yapmak isteyen herkes için güvenli bir alternatif olacak.” dedi. Swanepoel, “Müşterilerimizin neredeyse %95’i Bitcoin’lerinden faiz kazanmak istediklerini söyledi ve Bitcoin’in doğası gereği geleneksel tasarruf hesaplarından çok daha yüksek bir faiz oranı sunabiliyoruz.” diye de ekledi.

İlgili Haber:  Digital Currency Group (DCG), Kripto Para Borsası Luno'yu Satın Aldı

İngiltere merkezli Luno, 2013 yılında kuruldu ve Eylül 2020’de kripto satın alma platformu Coinbase, kripto donanım cüzdanı Ledger ve bir risk sermayesi şirketi olan Digital Currency Group tarafından satın alındı.

Luno Ceo’su Swanepoel’in de belirttiği gibi “Bir bitcoin tasarruf hesabıyla faiz getirilmesi, geleneksel yatırımların kriz anında ve kırılganlık sergilediği bir zamanda ortaya koyuluyor.” ve bu nedenle de mevcut ekonomilere güvenmeyenler için dijital bir para birimininin kullanılabileceği daha iyi bir zaman dilimi olmamıştı.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın