Kripto Cüzdanı ve Borsa Şirketi Blockchain.com 120 Milyon Dolar Topladı

Önemli Gelişmeler

Popüler bir kripto para cüzdanı olmanın yanı sıra bir borsa, bir windows gezgini ve daha fazlasını geliştiren Blockchain.com, 120 milyon dolarlık bir fon topladığını açıkladı.

Moore Strategic Ventures, Kyle Bass, Access Industries, Rovida Advisors, Lightspeed Venture Partners, GV, Lakestar, Eldridge ve diğer isimsiz yatırımcılar bugün gerçekleşen finansman turuna katıldı. Genel olarak şirket, kuruluşundan bu yana 190 milyon dolardan fazla para topladı.

Başlangıçta Blockchain.info olarak adlandırılan şirket, yola bir blok zinciri windows gezgini olarak başladı.

Bir windows gezgini, gönderenin ve alıcının cüzdan adreslerinin yanı sıra miktar, ücretler, onay sayısı hakkında daha fazla bilgi almak için Bitcoin blok zincirinde gerçekleşen herhangi bir işlemin karmasını girilmesine olanak tanır. Zamanla, kaşifler daha fazla blok zinciri ve daha fazla veri türü için sisteme destek eklemeye başlar.

Blockchain.com daha sonra açık kaynaklı bir Bitcoin cüzdanı oluşturdu ve daha fazla kripto para ile stabilcoin desteklemeye başladı. Şirketin cüzdanı, gizli anahtarlar üzerinde kontrolün kullanıcıda olduğu bir cüzdan olarak çalışıyor. Bu tarz diğer cüzdanlar arasında Coinbase Wallet, Argent, ZenGo vb. yer alıyor.

Birçok kripto kullanıcısı, bir borsada Bitcoin satın almayı ve bunları borsa hesabında bırakmayı seçer. Bu durumda borsa, kripto varlıklarını kullanıcılar için güvende tutmaya özen gösterdiği için cüzdan kontrol edilemez. Saklama cüzdanları Coinbase.com, Binance, Kraken vb. içerir.

Blockchain.com Bitcoin işlemlerinin %28’ini gerçekleştiriyor

Her çözümün bazı avantajları ve dezavantajları vardır. Bir borsa saldırıya uğrarsa veya biri oturum açma bilgilerini kimlik avı yoluyla ele geçirilirse varlıklar bir saklama cüzdanında güvende olmaz. Özel anahtarın kaybedilmesi durumunda ise gizli olmayan cüzdana erişim ortadan kalkar.

Blockchain.com ve diğer gizli olmayan cüzdan sağlayıcıları, bazı bilgileri yedekleyerek cüzdana erişimi kaybetme riskini azaltmanın yollarını buldu.

Daha yakın zamanlarda Blockchain.com, cüzdan kullanıcılarının varlıklar üzerinden daha kolay ticaret yapabilmesi için kendi borsasını başlattı ve kurumsal yatırımcılara kripto paralar ile başlayabilmeleri için hizmetler sundu. Bu hizmetler arasında sipariş yürütme, saklama, borç verme, tezgah üstü işlemler vb. yer alıyor.

Blockchain.com ayrıca bazı ölçümler paylaştı. İnsanlar şirketin web sitesinde veya mobil uygulamaları kullanarak 65 milyon cüzdan oluşturdu. 2012’den bu yana, Bitcoin işlemlerinin %28’i Blockchain.com tarafından yönetilen bir cüzdan tarafından gönderildi veya alındı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

2013 yılında bir şaka kripto parası olarak üretilen Dogecoin, geçtiğimiz günlerde 0.69 Dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Peki, Bitcoin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend