Para Birimi Sorumlusu Vekili Brian Brooks, kripto para birimi düzenlemelerinin geleceğinin hükümetin değil halkın elinde olduğunu söyledi.

Los Angeles Blok Zinciri Zirvesi’nde röportaj veren Brooks, internet 1.0’ın zamanında devrim niteliğinde görünmemesine rağmen şu anda geldiği yere dikkat çekerek değişimin yavaş bir şekilde ilerleme eğiliminde olduğuna inandığını söyledi.

Aynı zamanda Coinbase’in eski Baş Hukuk Sorumlusu olarak da görev almış olan Brooks, nihayetinde kripto düzenlemelerinin kaderini hükümetin değil, piyasanın ve tüketicilerin belirleyeceğini açıkladı.

Hükümetin bu tablodaki rolünün kara para aklamayı, dolandırıcılığı ve diğer suç faaliyetlerini önlemek için düzenleyici bir çerçeve oluşturmak olduğunu belirten Brooks, teknoloji inşa etmenin veya token yaratmanın hükümetin işi olmadığını ve hükümetin, insanlara yenilikçi ve iyi seçenekler sunan ürünler inşa etme geçmişinin bulunmadığını söyledi.

Bunun yerine hükümetin, en iyi yaptığı şeye odaklanarak kurallar koyması ve denetim yapması gerektiğine inanan vekil, token yaratan teknoloji şirketlerinin var olmasının heyecan verici olduğunu ifade etti.

Merkezsizleşme kaçınılmaz

Brooks ayrıca merkezsizleşmenin kaçınılmaz olduğuna inandığını da sözlerine ekledi. Zamanında postanelerin bir noktada iletişim için merkezi otorite olarak kabul edilmesine rağmen internetin P2P iletişiminin postaneleri neredeyse modası geçmiş hale getirdiğini ve aynı senaryonun kripto endüstrisi için de geçerli olacağını düşünen vekil şu ifadeleri kullandı: “Bir gün finans dünyası da bugünkü iletişim dünyasına çok benzer bir hale gelebilir. Gelecekteki bu senaryoda merkezi yetkililer bugün oynadıkları kadar büyük bir rol oynamayabilir. Bu görüşün savunuculuğunu yapmıyorum ama buna karşı direnmiyorum da. Önemli olan şu ki, hisse senedi eğilim çizgileri muhtemelen bir düzeyde durdurulamaz bir hâl alacak ve bunun etrafına bir çerçeve koymamız gerekecek ki böylelikle insanlar gelecekte, bugün dolandırıldıklarından daha fazla dolandırılmasınlar.”

İlgili Haber:  Coinbase, Ethereum Tabanlı DeFi Yönetim Tokeni YFI'yı Listeledi

Mevcut bankacılık sisteminde çok fazla kara para aklamanın gerçekleştiğine dikkat çeken vekil, kripto dünyasında kötü oyuncular varsa bile tıpkı bankalarla yaptığımız gibi bu faaliyetleri durdurmak için elimizden geleni yapmamız gerektiğini söyledi. Brooks, gelecekte suç faaliyetlerini veya riskini tamamen ortadan kaldırabilecek bir devlet olacağı inancının boş bir hayal olduğunu vurguladı.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın