1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Kripto ETP Pazarı Aralık Ayından Bu Yana %95 Oranında Büyüdü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin ile daha fazla ilgilenmeye başladıkça, tüm ETP’lerde yönetilen varlıklar da artıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Yeni bir rapora göre, tüm Borsada İşlem Gören Ürünlerde (ETP) yönetim altındaki varlıklar (AUM) Aralık ayından bu yana %95 oranında arttı.
  • Grayscale Bitcoin Trust, AUM’un büyük çoğunluğunu kontrol eden şirket olarak öne çıkıyor.
  • Rapor, ETP’lerin daha kolay erişilebilir hale gelmesinin ve kurumsal yatırımcıların dahil olma isteğinin altını çiziyor.

Kripto ETP endüstrisi patlama yaşıyor. Bugün yayınlanan bir rapora göre, tüm ETP’lerde yönetim altındaki varlıklar (AUM) Aralık’tan bu yana %95 artış yaşayarak 35.96 milyar Dolara yükseldi.

Binance indirim kodu

Grayscale Bitcoin Trust Lider Konumunda Yer Alıyor

Araştırma firması CryptoCompare tarafından hazırlanan Digital Asset Management Review raporu, ETP’ler için AUM’nin çoğunluğunun Grayscale Bitcoin Trust’ta (GBTC) ait olduğunu söylüyor. Şirket, son 30 günde AUM’unu %93.7 oranında artırarak 22.6 milyar Dolara yükseltti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ETP’ler (borsada işlem gören ürünler), bir kaynak varlığın değerini, tıpkı hisse senetleri gibi takip eder. Bitcoin veya kripto ETP’ler, kişilerin ve şirketlerin varlığı kendi ellerinde tutmadan yatırım yapmalarına olanak tanır.

Bitcoin ve altcoin fiyatları yükseldikçe, daha fazla insan varlığa yatırım yapmakla ilgilenmeye başladı. Bu kişilerin başında da kurumsal yatırımcılar yer aldı.

Yatırımcıların İşi Büyük Ölçüde Kolaylaştı

Bitcoin veya Ethereum tutma konusunda endişelenmek istemeyen ancak yine de yatırım yapmak isteyenler için söz konusu varlık yöneticileri son derece kullanışlıdır.

CryptoCompare’in raporu, bu yasal düzenlemelere tabi ürünlerin eskisinden daha fazla kullanılabilir hale geldiğini söylüyor.

Raporda, “Bu ürünler yatırımcıların işini kolaylaştırıyor, çünkü saklama karmaşıklıkları kullanıcıyı etkilemiyor ve geleneksel borsalarda alınıp satılabiliyor.” ifadeleri yer aldı.

CryptoCompare’e göre, kripto ETP hacimleri bir ay içerisinde neredeyse üç katına çıkarak günde 837 milyon Dolara ulaştı. Yine, Grayscale Bitcoin Trust’ın bu ticaret hacminin en %64’ünü elinde tuttuğu belirtildi.

İlgili Haber:  Kanada Merkez Bankası, Dijital Para Birimi Planlarını Hızlandırıyor

Rapor, Grayscale’in Ethereum Trust’ındaki (ETHE) AUM’un da %69.4 artışla 3.47 milyar Dolara yükseldiğini kaydetti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar