Kripto Firması Amber Group, Finansman Turunda 100 Milyon Dolarlık Fon Toplamayı Başardı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Kripto finansal hizmetler firması Amber Group, B Serisi finansman turunda 100 milyon Dolar fon topladı ve değerlemesini 1 milyar Dolara çıkardı.

blank

Haberin Özeti

  • Hong Kong menşeli kripto firması Amber Group, finansman turunda 100 milyon Dolarlık fon toplamayı başardı.
  • Şirketin, toplam değerlemesi 1 milyar Dolara ulaştı.

Hong Kong merkezli bir kripto para finansal hizmetler firması olan Amber Group, yatırım bankası China Renaissance tarafından yönetilen B Serisi finansman turunda 100 milyon Dolar toplamayı başardı.

blank

Amber Group Nedir?

Tiger Global Management, DCM Venture, mevcut yatırımcılar Coinbase ve Pantera Capital de dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli firmanın destek sağladığı finansman turu ile birlikte Amber Group’un toplam değerlemesi de 1 milyar Dolara ulaştı.

Eski Morgan Stanley tüccarlarından oluşan bir ekip tarafından hayata geçirilen Amber Group, Hong Kong, Taipei, Seul ve Vancouver’da faaliyet gösteriyor. Firma, finansman turunda elde ettiği geliri, yeni yetenekleri işe almak ve dünya çapında farklı coğrafyalara genişlemek için kullanmayı planlıyor.

Amber Group, başlangıçta nicel ticarete makine öğrenimi algoritmaları uygulayan bir teknoloji üzerinde çalışıyordu. Ancak Bitcoin fiyatının ilk kez 20.000 Dolara ulaştığı ve genel pazar büyümesini hızlandırdığı 2017 yılında Amber Group’da gözünü kripto varlıklara çevirmeye başladı.

Şu anda Amber Group, yaklaşık 500 kurumsal müşteriye ve yüksek net servete sahip bireylere hizmet veriyor ve onlara algoritmik ticaret, elektronik yürütme, tezgah üstü (OTC) ticaret ve borç verme hizmetleri gibi bir dizi farklı ürün sunuyor. Platform, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether’in USDT’si ve Circle’ın USDC’si gibi çeşitli kripto paraların ticaretini destekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Amber Group, 1.5 Milyar Dolarlık Kripto Varlığını Yönetiyor

Şirket verilerine göre, Amber Group şu anda yönetimi altında yaklaşık 1.5 milyar Dolarlık bir varlığa sahip.

Amber Group CEO’su Michael Wu, yılın başından bu yana firmanın kümülatif işlem hacminin 250 milyar Dolardan 500 milyar Doların üzerine çıktığını belirtiyor.

Amber Group Finans Direktörü Tiantian Kullander ise şirketin ilk günden beri %60’ın üzerinde kâr marjı elde ettiğini belirtiyor. Kullander, bu yüksek kâr seviyesinin temel olarak şirketin kripto para piyasasındaki yüksek dalgalanma üzerine yatırım yapmasından kaynakladığını belirtiyor.

Amber Group, son haftalarda 1 milyar Dolarlık değerlemeye ulaşan ikinci kripto şirketi oldu. Bu ayın başlarında, Fransız kripto donanım cüzdan üreticisi Ledger, C Serisi yatırım turunda 380 milyon Dolar toplamış ve şirketin değerlemesinin 1.5 milyar Doların üzerine çıktığını açıklamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend