Numerai’nin ana planı meyve verirse, hedge fon endüstrisi yakında geçmişte kalabilir.

Piyasayı yenen yatırım stratejileri için rekabetçi veri bilimi turnuvalarını kullanan açık bir hedge fonu olan Numerai, bugün hisse senedi alım satım sinyallerini endekslemenin ve hedge fon operasyonlarındaki verimsizliği ortadan kaldırmanın bir yolu olan Numerai Signals’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Ve başkalarının gözden kaçırdığı verileri gönderen kullanıcılara 50 milyon dolarlık kripto veriyor.

Numerai 2017’de çok adımlı bir ana plan hazırladı. Amacı, tüm olası borsa verilerini bir araya getirerek ve en etkili ticaret stratejilerini kitle kaynaklı hale getirerek, kripto para birimi NMR’ye katkıda bulunanlara ödeme yaparak dünyanın ihtiyaç duyduğu son hedge fonu olmaktı.

Hedge fonları, iyi veya kötü zamanlarda tutarlı bir getiri sağlamaya çalışır. Çoğu yatırım kararlarını yönlendirmek için sinyalleri veya belirli bir şirketin veya sektörün koşullarındaki belirli değişiklikleri kullanır. Geleneksel görüş, başarının takip edilecek yeni ve daha etkili sinyalleri keşfetmede en iyisi olmaya dayandığıdır.

Ancak Numerai, Medium gönderisinde, yeni riskten korunma fonu yöneticileri tarafından “keşfedilen” sinyallerin aslında rakip firmalar tarafından çoktan keşfedilmiş ve optimize edilmiş olabileceğine dikkat çekiyor.

Bu durumda, kağıt üzerinde iyi görünen bir sinyal stratejisinin gerçek anlamda uygulanması aslında kârsız olabilir, çünkü yeni fon ancak mevcut operasyonlar kesintisini yaptıktan sonra geride kalan getiri kırıntılarını alabilir.

Makine öğrenimi, en deneyimli insanların bile anlayamayacağı stratejiler veya sinyaller geliştirmede bir sonraki sınır olabilir. Ancak bunları geliştirmek için gereken bilgi işlem kaynakları, halihazırda paketin başında bulunan en yerleşik fonlar dışında herkes için engelleyicidir.

Numerai Signals bunu iki şekilde ele almayı amaçlıyor

İlk olarak, yeni sistem odağını fiyat gibi borsa verilerinin ötesine geçerek kazanç (PE) oranlarına veya işlem hacmi ölçümlerine dönüştürerek kullanıcıların bireysel hisse senetleri veya endüstriler için tahmin gücüne sahip küçük veri kümeleri sunmasına olanak tanıyor. Örneğin, bir elektronik distribütörü, alt pazar etkilerini tahmin edebilecekleri inancıyla anonimleştirilmiş müşteri siparişleri gönderebilir.

İlgili Haber:  Serbest Yatırım Fonu ile Özel Sermaye Arasındaki Fark

İkinci olarak Numerai Signals, daha fazla getiri sağlayabilecek küçük (ancak gereksiz olmayan) farklılıkları tespit ederken, gereksiz ticaret sinyallerini bulmak için sunulan stratejileri karşılaştıracaktır.

Numerai, bu farklılıkları fonun kendi ticaret stratejisine aktaracak ve bu da geliştiricilere katkıda bulunacak. Numerai’nin mevcut borsa verileri veya kullanıcıların katkıda bulunduğu veri kümeleri kullanılarak tamamen yeni stratejiler geliştirilirse, bunlar ticaret stratejisine de dahil edilecektir.

Numerai, kendisini cesur genç analistlerin tüm piyasa verilerine ve en son makine öğrenimi bant genişliğine erişebilmeleri için bir yol olarak görüyor ve şu anda hedge fon stratejileri tasarlayan en büyük beyinlerle rekabet etmelerini sağlıyor.

Numerai hedefine ulaşabilirse, dünyanın dört bir yanındaki hedge fonları, yatırımcıların servetlerini artırmak için kalabalığın bilgeliğine yöneldiğini görebilir.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın