Dan Tapiero, Amerikalıların sadece %7’sinin daha önce BTC kullandığını ve Bitcoin’in hala erken bir aşamada olduğunu gösteren bir istatistik anketi paylaştı.

Binance indirim kodu

Statista’dan gelen yeni verilere göre, Amerikalıların sadece %7’i daha önce Bitcoin (BTC) kullanmış. Bu, BTC’deki mevcut yatırımcıların hala büyümenin erken bir aşamasında olduğu anlamına geliyor.

Binance indirim kodu

10T Holdings’in kurucu ortağı Dan Tapiero, Bitcoin’in hala yeni bir varlık sınıfının “doğum” aşamasında olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

“Bitcoin için hala çok erken. Hala yeni bir küresel varlık sınıfının doğum aşamasında.”

Uzun vadede, Bitcoin, altın gibi yerleşik bir değer haline dönüşmek için önemli bir büyüme potansiyeline sahip. Bu durumda, yatırımcılar kazançlarınının önümüzdeki on yıl içinde katlanarak artacağını tahmin ediyorlar.

Bitcoin’in benimsenmesi için neye ihtiyaç var?

Şu anda, Bitcoin talebinin çoğunluğu BTC’yi altın 2.0 olarak algılayan yatırımcılardan geliyor. Yatırımcılar, BTC’nin sonunda kendisini güvenli bir liman varlığı olarak kuracağına inanıyor.

Sonuç olarak, kurumsal yatırımcılar son aylarda BTC’i yoğun bir şekilde biriktirdiler. Örneğin MicroStrategy ve Stone Ridge, sırasıyla 425 milyon dolar ve 110 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı…  Bitcoin için perakende talebi büyük bölgelerde ardışık olarak yükselirse, BTC’nin katlanarak büyümesine neden olabilir.

Statistica’dan elde edilen veriler, sadece altı ülkenin Bitcoin kullanıcıları olarak nüfuslarının %10’undan fazlasına sahip olduğunu gösteriyor. Statista Global tüketici anketi, kişi başına düşen Bitcoin kullanıcıları açısından en iyi ülkelerin Nijerya, Vietnam ve Güney Afrika olduğunu açığa çıkardı.

Listeye göre 2020 için Bitcoin kullanım oranları şöyle:

  • Nijerya: %32
  • Vietnam: %21
  • Güney Afrika: %17
  • Türkiye %16
  • Peru: %16
  • İspanya: %10
  • Çin: %8
  • Amerika: %7
  • Almanya: %6
  • Japonya: %4
İlgili Haber:  Stablecoin Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Tapiero, anketin büyük kripto para birimi pazarlarını kaçırmış olabilecek ülkelerine yukarıdan aşağıya doğru yer vermediğini vurguladı. Güney Kore, örnek olarak, dünyanın en büyük Bitcoin pazarlarından biri olmasına rağmen listede yer almıyor. Tapiero’ya göre:

“Bu sadece belirli ülkelerin bir anketi. Bu düz bir yukarıdan aşağıya anket değil. Yani, bu listede listelenmeyen ülkeler de var.”

Son yıllarda, Bitcoin borsası ve fiat altyapısı ABD, Avrupa ve Asya’da önemli ölçüde iyileşmiştir. Bununla birlikte, bugüne kadar güvenilir bir borsa altyapısına sahip olmayan birçok ülke var. Kanada, örnek olarak, Coinbase’in yanı sıra, kullanıcıların güvenebileceği sıkı bir şekilde düzenlenmiş büyük yerel kripto para birimi değişiminden yoksun.

Borsa ve fiat altyapısı tam olarak kurulduktan sonra, perakende yatırımcıların pazara girmesi daha kolay olacaktır. Borsada işlem gören fonlar ve büyük banka koruyucuları olmadan, kullanıcılar hala borsaları kullanmak için nispeten karmaşık bir süreçten geçmek zorunda kalıyorlar.

BTC yaygın kabulü olsaydı değeri ne olurdu?

Bitcoin’in uzun vadeli tahminleri 20.000 ila 1 milyon dolar arasında değişiyor…

16 Ekim’de Cointelegraph, real Vision Group’un kurucusu varlık yöneticisi Raoul Pal’ın BTC’in 1 milyon dolara doğru ilerlediğine inandığını bildirdi.

1 milyon dolarlık bir fiyat noktasında, BTC’in tamamen seyreltilmiş piyasa değeri yaklaşık 21 trilyon dolar olacaktır. Bu, altının 9 trilyon dolarlık mevcut piyasa değerlemesinin iki katından fazla demektir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?