2 Ekim 2022, Pazar
21.3 C
İstanbul

Kripto Hedge Fonlarındaki Varlık Miktarı Geçtiğimiz Yıl İkiye Katlandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Muhasebe devi PwC’ye verilerine göre, hedge fonlarının %46’sı şu anda Bitcoin ve Ethereum ticareti yoluyla kripto endüstrisine yatırım yapıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • PwC raporuna göre, kripto hedge fonlarındaki varlık miktarı 2020 yılında ikiye katlandı.
  • Fonların %90’ında Bitcoin ve %67’sinde Ethereum ticareti gerçekleştiriliyor.

PricewaterhouseCoopers’a (PwC) göre, kripto hedge fonlarının yönetimi altındaki toplam varlık miktarı 2020’de iki katına çıktı. 2019’da hedge fonlarında 2 milyar Dolar bulunurken geçtiğimiz yıl bu miktar 3.8 milyar Dolara yükseldi.

Binance indirim kodu

Kripto Hedge Fonlarının %90’ında Bitcoin Ticareti Yapılıyor

PwC raporu, kripto hedge fonlarının %90’ından fazlasında Bitcoin (BTC) ticaretinin yapıldığını ortaya koydu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH) ticareti ise, kripto hedge fonlarının %67’sinde yer almaya devam etti. Söz konusu fonlarda ticareti yapılan diğer büyük kripto paralar ise; %34 ile Litecoin (LTC), %30 ile Chainlink (LINK) ve %28 ile Polkadot (DOT) olarak sıralandı.

PwC raporu, geleneksel hedge fonları gibi çoğu kripto fonunun da Cayman Adaları’nda faaliyet gösterdiğini belirtti. Kripto fonlarının %34’ü Cayman Adaları’nda bulunurken; onu %33 ile ABD ve %9 ile Cebelitarık izledi.

Kripto Hedge Fonları Neden Yükselişe Geçti?

PwC’ye göre, kripto hedge fonlarının piyasaya sürülmesi ve yükselmesi, büyük ölçüde Bitcoin fiyatı ile ilişkilidir.

Raporda konu ile ilgili, “2018’deki fiyat artışı, daha fazla kripto fonunun piyasaya sürülmesi için bir katalizör görevi gördü. Sonrasında yaşanan düşüş ise 2019’da daha az fonun başlatılmasına neden oldu.” ifadeleri kullanıldı.

Yükselen fiyatlar pazara yeni gelen kullanıcıları çekiyor olabilir; ancak sektörle ilgili bazı endişeler de halen devam ediyor.

Rapora göre, araştırma kapsamındaki ankete katılan beş kişiden dördü (%82) kripto endüstrisindeki düzenleyici belirsizlikten endişe duyduklarını söyledi. Raporda, “Düzenleyici belirsizlik açık ara en büyük engeldir. Kripto varlıklara yatırım yapanlar bile bunu büyük bir zorluk olarak görüyor.” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Haber:  Bitcoin'de Boğa ve Ayı Senaryoları Neler? Bir Sonraki Hedef 55.817 Dolar mı?

Diğer büyük riskler arasında ise; katılımcıların %77’sinin belirttiği itibar riskleri ve %64’ünün dile getirdiği kripto varlıklar hakkındaki yetersiz bilgi düzeyi yer alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar