27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Kripto İçin Bir İlk: Reel Sanat Müzayedesinde Bitcoin ve Ethereum Kullanılacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Sokak sanatının simgelerinden “Love is the Air” eseri, kripto para ile ödeme seçeneği sunan bir müzayede evi tarafından satılan ilk fiziksel sanat eseri olacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Sotheby’s, önümüzdeki hafta Banksy’nin “Love is the Air” müzayedesi ile birlikte Bitcoin ve Ethereum ödemelerini kabul etmeye başlayacak.
  • Eserlere kripto para ile ödeme yapılırken Coinbase borsası yardımcı olacak.

Uluslararası müzayede evi Sotheby’s, ünlü sokak sanatçısı Banksy’nin 12 Mayıs’taki “Love is the Air” müzayedesinden başlayarak, fiziksel sanat müzayedeleri için Bitcoin ve Ethereum ödemelerini kabul edeceğini duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto İçin Bir İlk

Bu denli büyük bir müzayede evi, fiziksel sanat eserleri için kripto para ödemelerini ilk kez kabul ediyor. Yine de açık artırma ABD Doları cinsinden yapılacak; ancak nihai fiyat, isteğe bağlı olarak, BTC veya ETH cinsinden ödenebilecek.

Kripto para borsası Coinbase, Coinbase Commerce hizmeti aracılığıyla müzayede ile ilgili tüm kripto para işlemlerini gerçekleştirecek.

Sotheby’s Baş Teknoloji Sorumlusu Stefan Pepe konu ile ilgili, “Dijital sanat ve NFT’lerin giderek daha fazla benimsenmesiyle birlikte dijital inovasyona gösterdiğimi ilgi arttı. Koleksiyoncular ile iş yaparken de daha sorunsuz ve modern ödeme seçenekleri için büyük bir talep gördük. Güvenilir kripto para borsası Coinbase’den bu anlamda yararlanmak istedik. Müşteri satın alma deneyimimizi geliştirmeye ve yeni yollar keşfetmeye devam edeceğiz.” açıklamalarını yaptı.

“Love is the Air”

“Love is the Air” ilk kez 2003 yılında Beytüllahim’de bir sokak sanatı olarak ortaya çıktı; ancak Banksy’nin özel yorumu 2005’te yapıldı. Eser, Banksy’nin en tanınmış çizimi olarak tanımlanabilir.

Sotheby, tablo için 3-5 milyon Dolarlık bir satış fiyatı olacağını tahmin ediyor. Öte yandan Banksy’nin çalışmaları müzayede evinin yaptığı en pahalı satışlar arasında yer alıyor. Mart ayında Sotheby’s, 23.1 milyon Dolara Banksy’nin “Game Changer” sanat eserini satmış ve tüm gelir, İngiltere sağlık çalışanlarına fayda sağlaması için bağışlanmıştı.

İlgili Haber:  Bitcoin, ABD ve Çin: Kripto Çağının Lideri Kim Olacak?

Bu, 277 yıllık müzayede evinin kripto dünyasıyla ilk ittifakı değil. Nisan ayında Sotheby’s, sınırlı ve açık sürümlerde 16.8 milyon Dolar değere satılan bir NFT koleksiyon sürecini, NFT pazar yeri Nifty Gateway ile işbirliği içinde yürüttü. Söz konusu koleksiyondaki en pahalı parça 1.444.444 Dolara satıldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar