Kripto, İş Kurma Sürecini Nasıl Daha Hızlı ve Ucuz Hale Getirebilir?

Koronavirüs salgını çalışma dünyasını derinden sarsmasına rağmen binlerce kişinin kalbinde girişimci bir ruhu da ateşledi. The Wall Street Journal’da yayınlanan yeni bir makale, yeni ABD işletmeleri için yapılan başvuruların 2007’den bu yana en hızlı şekilde arttığını iddia etti.

Ancak kripto odaklı bir şirket, gelecek vadeden işletme sahiplerinin büyük sorunlarla karşı karşıya kaldıklarını ve bu sorunların, fikirlerini hayata geçirmek için mevcut çözümlerin yavaş, pahalı ve merkezi olması olduğunu açıkladı. “Ideaology” ismi verilen projenin hedefinin, gelişmekte olan bir girişimcinin ihtiyaç duyacağı her şeyi tek bir çatı altında toplamak olduğunun altı çizildi ve kuruluşun bu yıl 100.000 kişiye ulaşmak gibi iddialı bir hedeflerinin bulunduğu öğrenildi.

Sistem nasıl çalışıyor?

ActiveIDEA.com adlı bu oluşum, girişimcilerin mükemmel çalışanları bulmasını ve hatta hedeflerini paylaşan bir ortağı güvence altına almasını sağlayarak girişimcilerin, ihtiyaç duydukları desteği almalarını ve vizyonlarını hayata geçirecek bir ekip oluşturmalarını sağlamayı hedefliyor.

Ideaology projesi; özel yaratıcı pazarı, kod, şablonlar ve eğitimler gibi önemli hizmetleri edinmeyi de çok daha kolay hale getiriyor. Ekosistemin bu gelişen kısmı, topluluğun diğer üyeleriyle iş birliği yapılmasını teşvik ediyor. Daha da iyisi girişimciler, fikirlerini yatırımcı havuzlarına sunarak kitle fonlamasına başvurma fırsatına da sahip oluyor.

Kullanıcıların dahil olmak için kendi iş fikirlerine sahip olmaları gerekmiyor. Serbest çalışma, sınır faaliyetlerinden popüler bir yaşam kazanma yöntemine doğru ilerlerken Ideaology yetenekli bireylere geliştirilmekte olan birçok projede yarı zamanlı pozisyonlara başvurma fırsatı veriyor. En önemlisi ise bu site, rakip platformlardan çok daha adil istihdam koşulları sunuyor; yani kazanılan nakitten daha fazlası elde tutulabiliyor.

IDEA adlı bir ERC-20 tokeni, bu teklifin merkezi bir parçası olarak hareket ediyor. Bu topluluk aracılığıyla satılan mal ve hizmetler için bir ödeme yöntemi olarak hizmet etmenin yanı sıra ücretlerde indirimlerin kilidini açıyor ve bundan sonra hangi kitle fonlaması projelerinin desteklenmesi gerektiği konusunda oylama fırsatı sunuyor. Kuruluşun blok zinciri odaklı platformu, bu tokenlerin güvenli bir şekilde saklanabileceği güvenli bir kripto cüzdanı da sunuyor.

  Yatırım Yapacağınız Kripto Paraları Doğru Analiz Edin

IDEA, bu ay Bitcoin.com borsasında satılıyor ve Ideaology’nin kurucu ortağı ve CEO’su Khaled Alkalbani, bunun çok önemli bir adım olduğunu söylüyor. Ideaology’nin Active IDEA platformunun geliştirmenin son aşamalarında olduğunu belirten Alkalbani, IDEA coin’inin popülerlik ve trafik hacmi açısından dünyanın önde gelen borsalarından birinde listeleme talebinin ilk coin teklifleri için en iyi strateji olduğunu düşündüklerini belirtiyor.

CEO ayrıca modern ve yenilikçi bir borsa olarak Bitcoin.com’un, IDEA’nın mevcut tahmini potansiyel kullanıcı sayısının ötesine ulaşması gereken pazarlama yeteneklerini sağlayabileceğine de inandıklarını açıklıyor.

Serbest çalışanlar için daha iyi bir ortam

Esnek ekonominin, koronavirüs pandemisinden önce bile büyük bir trend haline geldiği bilinmesine rağmen veriler, her üç Amerikalı’dan birinin halihazırda serbest olarak faaliyet gösterdiğini ortaya koyuyor. Küresel olarak bu, işletmeler ve kalifiye işçiler arasında kalıcı bağlantılar oluşturmak için büyük bir fırsat olduğu anlamına geliyor.

Ideaology’nin Upwork ve Fiverr gibi ana akım siteleri kullanma deneyimine odaklanan merkezlerin üstesinden gelmeyi umması bekleniyor. Şirket, serbest çalışanların, kısmen profillerinde yer olmaması nedeniyle tüm becerilerini sergilemekte zorlandıklarına dair raporlar aldığını söylüyor. Bazı durumlarda bunun, hesaplardan bazılarının doğrulanmasını engellemesi nedeniyle girişimler temkinli olabiliyor.

Ideaology, Birleşik Arap Emirlikleri’nden geliyor ve şu anda dünya çapında 20 kişilik bir ekibe sahip olduğu biliniyor. Şirket, şu anda teşvik ettiği modeli kullanarak uzaktan çalışan takım arkadaşlarıyla projeyi inşa etmekten büyük bir gurur duyuyor.

IDEA tokenleri için ilk takas teklifinin ikinci turu 26 Ocak 2021’de başlıyor ve 10 gün sürmesi bekleniyor.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın