9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Celsius, Finansman Turunu 750 Milyon Dolara Yükseltti: Şirket, 2022’de 7 – 10 Milyar Dolar Arasında Bir Değerleme Hedefliyor

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 1 hafta önce

blank

Kripto kredi şirketi Celsius Network, sermaye artışındaki aşırı talebin bir sonucu olarak 400 milyon Dolarlık B Serisi finansman turunu 750 milyon Dolara genişlettiklerini duyurdu.

blank

Haberin Özeti

  • Kripto kredi şirketi Celsius Network, 400 milyon Dolarlık B Serisi finansman turunu 750 milyon Dolara genişlettiklerini duyurdu.
  • Artışın ardından şirket şu anda 3.5 milyar Dolar değerlemeye ulaştı.

Kripto kredi şirketi Celsius Network, sermaye artışındaki aşırı talebin bir sonucu olarak 400 milyon Dolarlık B Serisi finansman turunu 750 milyon Dolara genişlettiklerini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kripto Kredi Şirketi Celsius’un Mevcut Değerlemesi 3.5 Milyar Dolara Ulaştı

Artışın ardından şirket şu anda 3.5 milyar Dolar değerlemeye ulaştı. Celsius CEO’su Alex Mashinsky konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bu rakamın gelecek yıl “iki veya üç katına” çıkacağını ve yaklaşık 7 – 10 milyar Dolar arasında olacağını öngördüklerini belirtti.

Celsius, mali düzenleyicilerden kripto kredi firmalarına yönelik yoğun bir baskı ve inceleme döneminin ortasında 12 Ekim tarihinde finansman turunu tamamlamıştı. Celsius CEO’su Alex Mashinsky o sırada yaptığı açıklamada, “Bu sadece 400 milyon Dolar değil; bu, aynı zamanda bize yatırım yapan insanlarla birlikte gelen bir ‘güvenilirlik’.” ifadelerini kullandı.

Şirketin Yatırım Yapmayı Planladığı Alanlar

25 Kasım’da paylaştığı duyurusunda ise şirket, yeni fonların yeni pazarlara ve hizmetlere yatırım yapmak ve yakın zaman önce duyurulan merkezi finans (CeFi) – merkezi olmayan finans (DeFi) köprü projesi “CelsiusX”i geliştirmek için kullanılacağını açıkladı.

Celsius ayrıca sürdürülebilir Bitcoin (BTC) madenciliğine yatırım yapmak ve bu şekilde daha çevreci bir madencilik sistemini küresel ölçekte yaymak için de yatırım yapacak.

Şirket, bu haftanın başlarında, Kuzey Amerika’daki BTC madencilik operasyonlarını ölçeklendirmek için 300 milyon Dolar daha yatırım yaparak sektördeki toplam harcamasını 500 milyon Dolara çıkardığını duyurmuştu.

İlgili Haber:  Qredo, Kripto Saklama Hizmetinden Bir DAO’ya Dönüşmeye Hazırlanıyor

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend