1 Temmuz 2022, Cuma
30.7 C
İstanbul

Celsius, Finansman Turunu 750 Milyon Dolara Yükseltti: Şirket, 2022’de 7 – 10 Milyar Dolar Arasında Bir Değerleme Hedefliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto kredi şirketi Celsius Network, sermaye artışındaki aşırı talebin bir sonucu olarak 400 milyon Dolarlık B Serisi finansman turunu 750 milyon Dolara genişlettiklerini duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto kredi şirketi Celsius Network, 400 milyon Dolarlık B Serisi finansman turunu 750 milyon Dolara genişlettiklerini duyurdu.
  • Artışın ardından şirket şu anda 3.5 milyar Dolar değerlemeye ulaştı.

Kripto kredi şirketi Celsius Network, sermaye artışındaki aşırı talebin bir sonucu olarak 400 milyon Dolarlık B Serisi finansman turunu 750 milyon Dolara genişlettiklerini duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto Kredi Şirketi Celsius’un Mevcut Değerlemesi 3.5 Milyar Dolara Ulaştı

Artışın ardından şirket şu anda 3.5 milyar Dolar değerlemeye ulaştı. Celsius CEO’su Alex Mashinsky konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bu rakamın gelecek yıl “iki veya üç katına” çıkacağını ve yaklaşık 7 – 10 milyar Dolar arasında olacağını öngördüklerini belirtti.

Celsius, mali düzenleyicilerden kripto kredi firmalarına yönelik yoğun bir baskı ve inceleme döneminin ortasında 12 Ekim tarihinde finansman turunu tamamlamıştı. Celsius CEO’su Alex Mashinsky o sırada yaptığı açıklamada, “Bu sadece 400 milyon Dolar değil; bu, aynı zamanda bize yatırım yapan insanlarla birlikte gelen bir ‘güvenilirlik’.” ifadelerini kullandı.

Şirketin Yatırım Yapmayı Planladığı Alanlar

25 Kasım’da paylaştığı duyurusunda ise şirket, yeni fonların yeni pazarlara ve hizmetlere yatırım yapmak ve yakın zaman önce duyurulan merkezi finans (CeFi) – merkezi olmayan finans (DeFi) köprü projesi “CelsiusX”i geliştirmek için kullanılacağını açıkladı.

Celsius ayrıca sürdürülebilir Bitcoin (BTC) madenciliğine yatırım yapmak ve bu şekilde daha çevreci bir madencilik sistemini küresel ölçekte yaymak için de yatırım yapacak.

Şirket, bu haftanın başlarında, Kuzey Amerika’daki BTC madencilik operasyonlarını ölçeklendirmek için 300 milyon Dolar daha yatırım yaparak sektördeki toplam harcamasını 500 milyon Dolara çıkardığını duyurmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar