30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Kripto Madencisi Marathon Patent Group, Rekor Seviyelerden Geri Çekilen Bitcoin’e 150 Milyon Dolar Akıttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para madencisi Marathon Patent Group, pazartesi günü kripto paranın 40.000 doların üzerindeki tarihi yüksek seviyelerden düşmesi üzerine 150 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Şirket, önde gelen bir teknoloji ve Bitcoin’e adanmış finansal hizmetler firması olan NYDIG tarafından sağlanan işlemde coin başına ortalama 31.167.79 dolarlık fiyatla 4.812.66 BTC satın aldı.

Binance indirim kodu

Marathon’un başkanı ve CEO’su Merrick Okamoto, 150 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alarak Marathon’u bu yeni varlık sınıfına girmek isteyen bireyler ve kurumlar için fiili yatırım seçeneği olduğuna inandıkları bir şeye dönüştürme sürecini hızlandırdıklarını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Okamoto ayrıca, MicroStrategy gibi diğer ileri görüşlü şirketlere benzer şekilde hazine rezervlerinin bir kısmını Bitcoin’de tutmanın ABD doları tutmaktan daha uzun vadeli bir strateji olacağına inandığını da sözlerine ekledi.

Marathon da MicroStrategy’nin yolunu izliyor

Bir iş zekası, mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler şirketi olan MicroStrategy, bir süredir Bitcoin’e yönelik kurumsal geçişte başı çekiyordu. Şirket, pazartesi günü 10 milyon dolara yaklaşık 314 Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Bu satın alma, MicroStrategy’nin toplam varlıklarını cari fiyatlarla yaklaşık 2.38 milyar dolar değerinde 70.784 Bitcoin’e getirdi. Şirket, parayı coin başına ortalama 16.035 dolardan satın aldıktan sonra Bitcoin yatırımlarından 1 milyar doların üzerinde net elde etti.

Marathon, henüz aynı Bitcoin zenginliği seviyesine sahip olmasa da şirket şu anda 2022 mali yılının ilk çeyreğinin sonunda faaliyete geçecek olan 103.060 Bitcoin madencisi satın almak için sözleşme imzaladı.

Bugünün Bitcoin madenciliği zorluk oranında bu, Marathon’un günde potansiyel 55-60 Bitcoin üretebileceği şeklinde yorumlandı.

Bitcoin bazı risklerle karşı karşıya

Bu haber, kâr elde etme ve düşüş haberleri fiyatları aşağı çekmeden önce Bitcoin ocak ayının başlarında coin başına yaklaşık 42.000 dolarlık rekor seviyeye yükseldikten sonra geldi.

İlgili Haber:  Unicats'e Güvenen Birçok Kazanç Çiftçisi Tokenlerinden Oldu

Bir BitMEX Araştırma raporunun, bir kullanıcının aynı Bitcoin’i iki kez harcamasına izin verildiğinde “çifte harcama” için izin verilen bir kusur önermesinin ardından geçen hafta kripto para ciddi bir mücadele verdi.

Hazine Bakanı adayı Janet Yellen’ın yorumları da Bitcoin’in momentumuna zarar verdi. Çarşamba günü, eski Federal Rezerv başkanı, hükümetin yasa dışı finansmanda kullanılmasını önlemek için kripto paraları düzenlemeyi düşünmesi gerektiğini söyledi.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan stratejistlerine göre Grayscale Bitcoin Trust’a akış hızı da zirve yaptı.

Bloomberg’e göre JPMorgan stratejistleri, şu anda Grayscale Bitcoin Trust’ın arkasındaki kurumsal akış dürtüsünün, Bitcoin’in 40.000 doların üzerine çıkması için yeterince güçlü olmadığını ve kısa vadeli risk dengesinin hâlâ aşağı yönde eğildiğini belirtti.

JPMorgan’dan gelen düşüş tonuna ve düşen Bitcoin fiyatlarına rağmen Marathon, MicroStrategy ve diğerleri, kripto para söz konusu olduğunda rotada kalmaya ve mümkün olduğunda rezerv satın almaya devam etti.

Marathon Patent hisseleri, pazartesi günü 15:27 itibariyle %2.13 düşerek kripto madencisine 1.68 milyar dolarlık bir piyasa değeri verdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar