8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Kripto Müzik Uygulaması Audius, Solana Entegrasyonunu Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 11 ay önce

Binance indirim kodu

Solana’nın NFT sahnesi gittikçe hızlanıyor. Artık NFT sahipleri, koleksiyonlarını büyüyen kripto tabanlı müzik platformu Audius’da sergileyebilirler.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Merkezi olmayan bir müzik dinleme ve paylaşım platformu olan Audius, kullanıcıların Solana’ya ait NFT koleksiyonlarını görüntülemesine izin verecek.
  • Solana’nın yerel kripto parası SOL da son haftalarda ciddi bir fiyat artışı yaşıyor.

Kripto tabanlı müzik dinleme ve paylaşım platformu Audius, popüler bir Solana cüzdanı olan Phantom ile özel bir entegrasyon sağladığını ve kullanıcıların, Solana NFT’lerini platformda görüntüleyebileceklerini açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Audius Nedir?

Merkezi olmayan bir yaklaşımı savunan Audius, Spotify ve Apple Music gibi sektörün ağır toplarına bir alternatif sunuyor. Son zamanlardaki birçok kripto para projesi gibi, Audius da NFT’leri benimsiyor.

Ancak platform, potansiyel olarak değerli kripto koleksiyonlarını satmak ile ilgilenmiyor. Bunun yerine Audius, kullanıcıların kendi NFT koleksiyonlarını, profil sayfalarında görüntülemelerine olanak sağlıyor.

Geçtiğimiz aylarda açıklanan Ethereum NFT entegrasyonunda da olduğu gibi; “Silver Tier” hesabı olan – en az 100 AUDIO yönetim tokenine sahip – Audius üyeleri, sitede Solana NFT’lerini görüntülemek için Phantom cüzdanlarını profilleri ile kolayca entegre edebilirler.

Audius ve Solana Entegrasyonu

Audius’un kurucu ortağı ve Baş Ürün Sorumlusu Forrest Browning konu ile ilgili verdiği demeçte, “Audius parçalarını Solana’ya taşımaya devam ederken, bu geniş kullanıcı tabanıyla derinden ve doğal bir şekilde bütünleşmemiz önemli. Açıkçası Phantom deneyimi de MetaMask ile elde edebileceğiniz her şeyden çok daha iyi.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Audius, Ekim 2020’de hizmetlerini “ölçeklendirmeye yardımcı olmak” için ağını rakip blok zinciri Solana’ya taşıma başlama planlarını açıklasa da; projenin yönetimi ve AUDIO staking işlemleri şu anda hâlâ Ethereum üzerinde gerçekleşiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar