Kripto Ödeme Ağı Electroneum Gelecek Sene İçin Büyük Planlar Yapıyor

Önemli Gelişmeler

Üçüncü yıl dönümünü kutlan bir kripto ödeme ağı, bankasızların ve gelişmekte olan ülkelerde yaşayanların önümüzdeki 12 ay içinde dijital varlıklara daha fazla erişim sağlayabilmeleri konusunda cesur planlara sahip olduğunu açıkladı.

blank

Electroneum, 2017’de piyasaya sürüldüğünden bu yana 140 ülkede yaşayan insanların kripto para birimleri kullanarak cep telefonu kontörlerini satın almalarına olanak tanıyan kolay bir uygulama başlattı. Şirket aynı zamanda dijital varlıklarla satın alınabilecek elektrik takviyesi yapan ilk şirket oldu.

blank

2019’da dijital ödeme şirketi, kripto madenciliği yapabilen bir akıllı telefon bile başlattı. O sırada Electroneum, kullanıcıların alışveriş ve çevrimiçi hizmetleri için ödeme yapabilmeleri amacıyla bu dijital varlıklara güvenebileceklerini söyledi. En önemlisi, bu cihaz oldukça uygun bir fiyata sunuldu ve diğer Android telefonların genel maliyetinin yalnızca bir kısmına satıldı.

Electroneum, Şubat 2020’de çalışkan bireyler için daha adil bir anlaşma sağlamayı amaçlayan kripto odaklı bir serbest çalışma platformu olan AnyTask’ı başlattı. Platformun, serbest çalışanlardan ücret talep etmeyeceği ve kazançlarına anında erişmelerine olanak tanıyacağı belirtildi. Ayrıca, finansal katılım için bir destek olarak bu uygulamaya dahil olmak için bir banka hesabına gerek olmadığı da kaydedildi.

Mart ayında Electroneum, platformunun oyun alanını eşitleme ve gelişmekte olan ülkelerdeki insanlar için yeni fırsatların önünü açma hedefleri doğrultusunda hareket ettiği için sosyal etki ve sürdürülebilirlik alanında Crypto AM ödülünü kazandı.

Önümüzdeki 12 ay

AnyTask’ın, Electroneum’un gelecek planlarının merkezinde yer aldığı açıklandı. Şirketin önümüzdeki yıl için en az 10.000 serbest çalışanın tek gelir kaynağı olabilmek amacıyla yeterli iş bulmasına yardımcı olmayı hedeflediği öğrenildi. Platformun lansmanı, Covid-19 salgınının dünya çapında karantinalara neden olmasından kısa bir süre önce geldi ve milyonlarca kişiyi evden çalışmaya başlamaya teşvik ederek serbest çalışma fırsatları için yenilenen talebi arttırdı.

2021 için diğer öncelikler arasında ise Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesine kaydolmak, ABD’deki büyük kripto borsalarını listelemek ve platformun ETN tokenlerinin insanlar tarafından her yerde harcanabilmesini sağlamak sayıldı. Bu amaçla, cep telefonu ve elektrik takviyelerinin dünya çapında daha da fazla bölgeye dağıtılacağı duyuruldu.

Platformun uzun vadede ise temel gıdaların, ilaçların ve diğer temel ögelerin uygulama aracılığıyla satın alınabilmesini ve sınır ötesi ödemeler caydırıcı ücretler içerebileceği için para havaleleri konusunda daha uygun maliyetli bir alternatifle dünyanın dört bir yanındaki aile üyelerine ve arkadaşlara gönderilebilmesini hedeflediği öğrenildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Büyüyen bir topluluk

Son verilere göre; Electroneum bir önceki haftaya göre 5.600 artış yaşayarak şu anda 4.071.296 kayıtlı kullanıcıya ulaşmayı başardı. Kullanıcıların her ay 100.000’den fazla ETN blok zinciri işlemi gerçekleştirdiği ve bu kripto para biriminin artık 2.048 tüccar tarafından kabul edildiği açıklandı.

AnyTask’ta 12.000 serbest çalışandan oluşan ekip; tasarım, pazarlama, fotoğrafçılık, yazma ve çeviri dahil düzinelerce kategoride 20.000 farklı görev listeledi.

Electroneum ekibi, faaliyette bulundukları üç yıl boyunca kripto endüstrisinde köklü ve itici güce sahip değişikliklerin yaşandığına tanık olduklarını belirtti. Bu değişiklikler arasında ise finans kurumları ve hükümetlerin merkez bankası dijital para birimlerini keşfetmeye başlaması, merkezi olmayan finansın 2020’de hakimiyet kazanması ve PayPal’ın, kripto para birimine dahil olma planlarını duyurması sayıldı.

Electroneum CEO’su Richard Ells, hükümet organlarının kriptonun gitmeye niyeti olmadığını fark etmesi üzerine düzenleyici ortamın dünya çapında hızla değiştiğini ve bunun da kuralların uygulanmasını daha acil hale getirdiğini söyledi. Bu gelişmelerin dijital varlıklara yönelik daha fazla güven oluşturacağını belirten Ells, böylelikle gerçek kitlesel benimsemenin tetikleneceğine inandığını ifade etti.

Şirketin düzenlemeye olan tutkusu, ağın geçen ay Blockchain for Europe topluluğunun 10. üyesi olarak Binance ve Ripple gibi şirketlerin arasına katılmasıyla kanıtlanmış oldu.

AB’nin, inovasyonun küresel ön saflarında kalmasına yardımcı olmak için blok zinciri tanıtımına ve eğitime odaklandığı bilinen Blockchain for Europe topluluğu, Electroneum sayesinde bu sektördeki önde gelen işletmelerin ticaret bloğu genelinde politika oluşturacağını umdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend