29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Kripto Ödeme Ağı Electroneum Gelecek Sene İçin Büyük Planlar Yapıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Üçüncü yıl dönümünü kutlan bir kripto ödeme ağı, bankasızların ve gelişmekte olan ülkelerde yaşayanların önümüzdeki 12 ay içinde dijital varlıklara daha fazla erişim sağlayabilmeleri konusunda cesur planlara sahip olduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Electroneum, 2017’de piyasaya sürüldüğünden bu yana 140 ülkede yaşayan insanların kripto para birimleri kullanarak cep telefonu kontörlerini satın almalarına olanak tanıyan kolay bir uygulama başlattı. Şirket aynı zamanda dijital varlıklarla satın alınabilecek elektrik takviyesi yapan ilk şirket oldu.

Binance indirim kodu

2019’da dijital ödeme şirketi, kripto madenciliği yapabilen bir akıllı telefon bile başlattı. O sırada Electroneum, kullanıcıların alışveriş ve çevrimiçi hizmetleri için ödeme yapabilmeleri amacıyla bu dijital varlıklara güvenebileceklerini söyledi. En önemlisi, bu cihaz oldukça uygun bir fiyata sunuldu ve diğer Android telefonların genel maliyetinin yalnızca bir kısmına satıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Electroneum, Şubat 2020’de çalışkan bireyler için daha adil bir anlaşma sağlamayı amaçlayan kripto odaklı bir serbest çalışma platformu olan AnyTask’ı başlattı. Platformun, serbest çalışanlardan ücret talep etmeyeceği ve kazançlarına anında erişmelerine olanak tanıyacağı belirtildi. Ayrıca, finansal katılım için bir destek olarak bu uygulamaya dahil olmak için bir banka hesabına gerek olmadığı da kaydedildi.

Mart ayında Electroneum, platformunun oyun alanını eşitleme ve gelişmekte olan ülkelerdeki insanlar için yeni fırsatların önünü açma hedefleri doğrultusunda hareket ettiği için sosyal etki ve sürdürülebilirlik alanında Crypto AM ödülünü kazandı.

Önümüzdeki 12 ay

AnyTask’ın, Electroneum’un gelecek planlarının merkezinde yer aldığı açıklandı. Şirketin önümüzdeki yıl için en az 10.000 serbest çalışanın tek gelir kaynağı olabilmek amacıyla yeterli iş bulmasına yardımcı olmayı hedeflediği öğrenildi. Platformun lansmanı, Covid-19 salgınının dünya çapında karantinalara neden olmasından kısa bir süre önce geldi ve milyonlarca kişiyi evden çalışmaya başlamaya teşvik ederek serbest çalışma fırsatları için yenilenen talebi arttırdı.

2021 için diğer öncelikler arasında ise Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesine kaydolmak, ABD’deki büyük kripto borsalarını listelemek ve platformun ETN tokenlerinin insanlar tarafından her yerde harcanabilmesini sağlamak sayıldı. Bu amaçla, cep telefonu ve elektrik takviyelerinin dünya çapında daha da fazla bölgeye dağıtılacağı duyuruldu.

İlgili Haber:  Bitcoin Balinaları Noel'den Bu Yana Daha Agresif Bir Şekilde Satın Alıyor

Platformun uzun vadede ise temel gıdaların, ilaçların ve diğer temel ögelerin uygulama aracılığıyla satın alınabilmesini ve sınır ötesi ödemeler caydırıcı ücretler içerebileceği için para havaleleri konusunda daha uygun maliyetli bir alternatifle dünyanın dört bir yanındaki aile üyelerine ve arkadaşlara gönderilebilmesini hedeflediği öğrenildi.

Büyüyen bir topluluk

Son verilere göre; Electroneum bir önceki haftaya göre 5.600 artış yaşayarak şu anda 4.071.296 kayıtlı kullanıcıya ulaşmayı başardı. Kullanıcıların her ay 100.000’den fazla ETN blok zinciri işlemi gerçekleştirdiği ve bu kripto para biriminin artık 2.048 tüccar tarafından kabul edildiği açıklandı.

AnyTask’ta 12.000 serbest çalışandan oluşan ekip; tasarım, pazarlama, fotoğrafçılık, yazma ve çeviri dahil düzinelerce kategoride 20.000 farklı görev listeledi.

Electroneum ekibi, faaliyette bulundukları üç yıl boyunca kripto endüstrisinde köklü ve itici güce sahip değişikliklerin yaşandığına tanık olduklarını belirtti. Bu değişiklikler arasında ise finans kurumları ve hükümetlerin merkez bankası dijital para birimlerini keşfetmeye başlaması, merkezi olmayan finansın 2020’de hakimiyet kazanması ve PayPal’ın, kripto para birimine dahil olma planlarını duyurması sayıldı.

Electroneum CEO’su Richard Ells, hükümet organlarının kriptonun gitmeye niyeti olmadığını fark etmesi üzerine düzenleyici ortamın dünya çapında hızla değiştiğini ve bunun da kuralların uygulanmasını daha acil hale getirdiğini söyledi. Bu gelişmelerin dijital varlıklara yönelik daha fazla güven oluşturacağını belirten Ells, böylelikle gerçek kitlesel benimsemenin tetikleneceğine inandığını ifade etti.

Şirketin düzenlemeye olan tutkusu, ağın geçen ay Blockchain for Europe topluluğunun 10. üyesi olarak Binance ve Ripple gibi şirketlerin arasına katılmasıyla kanıtlanmış oldu.

AB’nin, inovasyonun küresel ön saflarında kalmasına yardımcı olmak için blok zinciri tanıtımına ve eğitime odaklandığı bilinen Blockchain for Europe topluluğu, Electroneum sayesinde bu sektördeki önde gelen işletmelerin ticaret bloğu genelinde politika oluşturacağını umdu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar