28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Kripto Oyun Şirketleri 2021’in İlk Yarısında 476 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto yatırımları olarak toplanan tutar, bu yıl oyun sektörüne yapılan toplam yatırımların yaklaşık %10’una denk geliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • 24 adet blockchain oyun şirketi 2021’in ilk yarısında 476 milyar Dolar gelir elde etti.
  • Arttırılan sermaye, dönem içinde yapılan yatırımların toplam değerinin %9’una denk geliyor.
  • Üç şirket, blockchain oyunlarına yapılan yatırımların %75’ini oluşturuyor.

Oyun alanına odaklanmış risk sermayesi veri toplayıcısı InvestGame tarafından 30 Temmuz’da yayınlanan bir rapora göre, 24 blockchain oyun şirketi bu yılın ilk yarısında 476 milyon Dolar gelir elde etti.

Binance indirim kodu

Blockchain Oyun Endüstrisi

Blockchain oyun şirketleri, bu yılın ilk yarısında sektör tarafından kaydedilen toplam yatırımın %9’unu oluşturdu. 476 milyon Dolarlık yatırımın %75’i sadece üç kripto oyun şirketi tarafından toplandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

San Francisco merkezli blok zinciri altyapı şirketi Forte, Griffin Gaming Partners liderliğindeki bir yatırım turunda kripto oyun platformu için 185 milyon Dolar fon topladı. Öte yandan Sandbox geliştiricisi ve yayıncısı Animoca da Kingsway Capital liderliğindeki bir finansman turunda 88 milyon Dolar fon toplamayı başardı.

Sandbox çok oyunculu oyunu Blankos Block Party ile büyük bir kısmı Westcap’tan gelen 75 milyon Dolar gelir elde etti.

Kripto Oyun Tokenleri Birlikte Yükselir ve Düşer

Blockchain oyunları hâlâ niş ve pahalı bir alan olarak biliniyor. Bu tip oyunlarda, sıradan oyuncular için girişte genellikle yüksek ekonomik ve teknolojik sınırlamalar bulunur.

Katılımcılar, Pokémon’dan ilham alan Axie Infinity’yi oynamaya başlamak için pahalı NFT’ler satın almalı veya nadir NFT’leri kendileri oluşturmak için Aavegotchi’ye belli bir miktar para yatırmalıdır.

Bu projelerle bağlantılı blok zinciri oyun tokenlerinin fiyatı da genellikle birlikte hareket etme eğilimindedir: AXS, MANA, SAND ve ENJ gibi tokenler büyük oranda birlikte artar ve azalır.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar