26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

Kripto Oyunu Axie Infinity, Son Bir Ayda 84.9 Milyon Dolar Kazandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Axie Infinity aktivitesindeki son artış, popüler oyna – kazan kripto oyununu piyasadaki en kârlı protokollerden birine dönüştürdü.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Axie Infinity, Bitcoin ve Ethereum’un yatay ticaret yaptığı son sürecin yıldızı oldu.
  • “Kazanmak İçin Oyna” sloganını kullanan kripto oyunu Axie Infinity, PancakeSwap ve MetaMask gibi popüler dApp’lerden daha fazla gelir elde etti.

Kripto veri toplayıcı Token Terminal’e göre, Axie Infinity piyasadaki en kârlı protokollerden biridir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Axie Infinity Gelirleri, Pek Çok Merkezi Olmayan Borsayı Geride Bıraktı

Önde gelen kripto oyunu, geçen ay hazinesi için 84.9 milyon Dolarlık fon topladı. Binance Smart Chain tabanlı merkezi olmayan borsa (DEX) PancakeSwap, aynı süreçte 11.9 milyon Dolar kazandı. 5 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan kripto cüzdanı MetaMask bile aynı süreçte yalnızca 7.4 milyon Dolarlık bir gelir elde etti.

Bu gelir, her bir protokolle etkileşim için verilen ücretler aracılığıyla üretilir. Örneğin PancakeSwap, merkezi olmayan borsada yapılan her işlem için kullanıcılardan %0.2 ücret alır. MetaMask, yakın zamanda başlatılan takas özelliği kullanılarak yapılan işlemler için %0.82 ücret alıyor.

Bununla birlikte Axie Infinity ise güçlü gelir seviyesini destekleyen birkaç yardımcı ek gelir koluna daha sahiptir.

Bunlardan ilki %4.25’lik pazar yeri ücretidir. Pokémon benzeri Axie yaratıklarından birini her aldığınızda veya sattığınızda, satıcı bu ücreti öder. Aynı ücret, arsalar, özel ürünler veya üçünün bir kombinasyonundan oluşan “paketleri” satın aldığınızda da geçerlidir.

İkinci gelir kolu ise daha fazla Axie üretmek için ödenen 4 AXS’lik ücrettir. Şu anda AXS, yaklaşık 16.19 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Axie Infinity Neden Büyüyor?

Axie Infinity, her geçen gün gittikçe büyüyen “oyna-kazan” eğiliminden yararlanıyor. Buna ek olarak her Axie, gerçek para değerindedir. Aynı şey daha fazla Axie üretilmesi için gereken AXS tokeni ve Smooth Love Potion (SLP) tokeni için de geçerlidir. Esasen, her oyun içi kazanılabilir para, nakit olarak da yeniden satılabilir.

İlgili Haber:  Axie Infinity Fiyatı, Stake Hizmetinin Başlatılmasının Ardından Bir Haftada %70 Oranında Yükseldi

İşin ilginç yanı; Filipinler’deki birçok oyuncu, Axie oyununu oynayarak geçimini sağlayabiliyor. Protokolün artan gelirlerinin de gösterdiği gibi oyuncular, bu yaz gerçekleşen kripto çöküşü sırasında Axie Infinity’yi ayakta tutan temel etken oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar