Kripto Oyunu Axie Infinity, Son Bir Ayda 84.9 Milyon Dolar Kazandı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Axie Infinity aktivitesindeki son artış, popüler oyna – kazan kripto oyununu piyasadaki en kârlı protokollerden birine dönüştürdü.

blank

Haberin Özeti

  • Axie Infinity, Bitcoin ve Ethereum’un yatay ticaret yaptığı son sürecin yıldızı oldu.
  • “Kazanmak İçin Oyna” sloganını kullanan kripto oyunu Axie Infinity, PancakeSwap ve MetaMask gibi popüler dApp’lerden daha fazla gelir elde etti.

Kripto veri toplayıcı Token Terminal’e göre, Axie Infinity piyasadaki en kârlı protokollerden biridir.

blank

Axie Infinity Gelirleri, Pek Çok Merkezi Olmayan Borsayı Geride Bıraktı

Önde gelen kripto oyunu, geçen ay hazinesi için 84.9 milyon Dolarlık fon topladı. Binance Smart Chain tabanlı merkezi olmayan borsa (DEX) PancakeSwap, aynı süreçte 11.9 milyon Dolar kazandı. 5 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan kripto cüzdanı MetaMask bile aynı süreçte yalnızca 7.4 milyon Dolarlık bir gelir elde etti.

Bu gelir, her bir protokolle etkileşim için verilen ücretler aracılığıyla üretilir. Örneğin PancakeSwap, merkezi olmayan borsada yapılan her işlem için kullanıcılardan %0.2 ücret alır. MetaMask, yakın zamanda başlatılan takas özelliği kullanılarak yapılan işlemler için %0.82 ücret alıyor.

Bununla birlikte Axie Infinity ise güçlü gelir seviyesini destekleyen birkaç yardımcı ek gelir koluna daha sahiptir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bunlardan ilki %4.25’lik pazar yeri ücretidir. Pokémon benzeri Axie yaratıklarından birini her aldığınızda veya sattığınızda, satıcı bu ücreti öder. Aynı ücret, arsalar, özel ürünler veya üçünün bir kombinasyonundan oluşan “paketleri” satın aldığınızda da geçerlidir.

İkinci gelir kolu ise daha fazla Axie üretmek için ödenen 4 AXS’lik ücrettir. Şu anda AXS, yaklaşık 16.19 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Axie Infinity Neden Büyüyor?

Axie Infinity, her geçen gün gittikçe büyüyen “oyna-kazan” eğiliminden yararlanıyor. Buna ek olarak her Axie, gerçek para değerindedir. Aynı şey daha fazla Axie üretilmesi için gereken AXS tokeni ve Smooth Love Potion (SLP) tokeni için de geçerlidir. Esasen, her oyun içi kazanılabilir para, nakit olarak da yeniden satılabilir.

İşin ilginç yanı; Filipinler’deki birçok oyuncu, Axie oyununu oynayarak geçimini sağlayabiliyor. Protokolün artan gelirlerinin de gösterdiği gibi oyuncular, bu yaz gerçekleşen kripto çöküşü sırasında Axie Infinity’yi ayakta tutan temel etken oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend