Kripto Para Borsaları Yoğun Bir Şekilde Reklam Verme Hazırlığı Yapıyor

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Yakında kripto para reklamları dört bir yanı saracak gibi gözüküyor.

blank

Dünyanın en büyük kripto para borsaları önümüzdeki aylarda ana akım olma yolunda kesenin ağzını açmayı planlıyor. Yaşanan pandemiden ağır bir şekilde etkilenen reklam sektörü bu gelişmeyi memnuniyet ile karşılayacaktır.

blank

Kripto şirketleri genellikle geleneksel reklam anlayışından uzak durup Reddit ve Twitter gibi platformlarda yatırımcıları direkt olarak hedef almayı tercih ediyor.

“İki Sene İçerisinde Super Bowl’da Reklam Yayınlanacak”

Ancak kripto para şirketleri bu yıl 8.6 milyar dolarlık bir fon çekerek geçen yılın değeri olan 3.4 milyar dolara epey bir fark attı. Kısa bir süre önce Coinbase tarafından tutulan The Martin Agency reklam şirketinin baş strateji sorumlusu Elizabeth Paul iki sene içerisinde en bir kripto markasının Super Bowl’da reklam yayınlayacağını tahmin ettiğini açıkladı.

Kantar’a göre, en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase ve eToro geçtiğimiz yıl reklamcılık bütçelerini %57 ve %230 arttırarak sırasıyla 16.3 milyon dolar ve 6.4 milyon dolara çıkardılar. Ayrıca bazı kaynaklara göre Coinbase, eToro, Crypto.com, Blockfolio, ve Gemini gibi en büyük borsalar son aylarda reklam ajanslarıyla anlaştılar ya da anlaşma yapmak üzereler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

FTX En Fazla Reklam Anlaşması İmzalayan Şirketlerden Biri

Eski bir Robinhood yöneticisi olan ve şu anda FTX’in COO’luğunu yapan Sina Nader, kripto para borsalarının, Coinbase gibi halka açık şirketlerin ve MasterCard, JPMorgan Chase ve MassMutual gibi devlerin bulunduğu bir ortamda kendilerine bir marka imajı yaratmaya çalıştıklarını söyledi. Nader, günlük olarak 10 milyar doların üzerinde işlem hacmi bulunan FTX hakkında kripto topluluğunun dışındaki insanların büyük bir çoğunluğunun herhangi bir şey bilmediklerini belirtti. Paul ise tüm kripto para borsalarının, isimlerini genel kripto para borsalarını temsil eden bir markaya dönüştürme amacında olduğunu ifade etti.

Bazı kripto para borsaları ise ses getirecek anlaşmalar yaparak adını duyurmaya çalışıyor. FTX, NBA takımı Miami Heats’in maçlarını oynadığı American Airlines Arena’nın isim hakları için 135 milyon dolar ödedi ve ayrıca Amerika Ulusal Beyzbol Ligi’ne sponsor olan ilk resmi kripto şirketi oldu. FTX’in 2020 yılında bünyesine kattığı Blockfolio ise ünlü NFL yıldızı Trevor Lawrence ile bir sponsorluk anlaşması imzaladı.

Blockfolio yöneticisi Avinash Dabir, takımların ve liglerin kripto şirketleriyle çalışmaya alışmasıyla beraber şirketlerinin küresel çapta daha fazla spor organizasyonuyla pazarlama anlaşmaları imzalayacağını duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend