26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Kripto Para Borsası Binance, Europol’un Dark Web Uzmanını Ekibine Kattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Binance, borsanın denetim ve soruşturma ekibini güçlendirmek için Europol’den Nils Andersen-Röed’i ekibine dahil etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Binance, denetim ve soruşturma ekibi için Europol’un eski dark web uzmanını ekibine kattığını açıkladı.
  • İşe alma faaliyeti, borsanın dünya çapında bir dizi düzenleyici kurum ile mücadelesinin ortasında geliyor.

Kripto para borsası Binance, daha önce Europol’de görev alan dark web uzmanı Nils Andersen-Röed’i işe aldığını duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance tarafından yapılan açıklamada, “Nils’in ekibe dahil olması, Binance’nin en güvenli kripto ekosistemi olarak kalmasını sağlamak için halihazırda çok çalışan güvenlik uzmanları ekibini daha da güçlendiriyor.” ifadeleri kullanıldı.

Andersen-Röed konu ile ilgili yaptığı açıklamada ise, “Yıllarca farklı alanlarda çalıştıktan sonra Binance denetim ve soruşturma ekibindeki yeni zorlukların üstesinden gelmekten heyecan duyuyorum. Yıllar içinde, suçluları tutuklamanın suçla mücadele için yeterli olmadığını öğrendim; aynı zamanda tüm bu suçluların içinde faaliyet gösterdikleri ekosistemin tamamına daha geniş bir açıdan bakmanız gerekiyor.” dedi.

Andersen-Röed, yeni görevinde, borsa platformlarındaki kötü aktörleri belirlemeye, kullanıcı fonlarını korumaya ve soruşturmalarında kolluk kuvvetlerini desteklemeye odaklanacak.

Binance ve Düzenleyici Kurumlar Arasındaki Mücadele

2021 yılı boyunca Binance, dünyanın farklı ülkelerindeki finansal hizmet düzenleyicilerinin hedefi haline geldi.

Haziran ayından bu yana Hollanda Merkez Bankası ve Japonya Finansal Hizmetler Ajansı gibi kurumlar, kripto para borsasına karşı tüketici uyarıları yayınladı. Cayman Adaları Para Otoritesi ve İtalya’nın Consob’u ise Binance’nin kendi ülkelerinde faaliyet göstermek için lisanslı olmadığını açıkladı. Aynı süreçte Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu da Binance’nin ülkesinde yasa dışı faaliyet gösterdiği gerekçesiyle borsaya karşı soruşturma başlattı.

Binance’nin Stratejisi

Binance borsası ise bu düzenleyici mücadeleleri, yüksek profilli işe alımlar ile çözmeye çalıştı.

İlgili Haber:  Bitcoin Gizlilik Cüzdanı Wasabi, Birçok Tor Tabanlı Siteyi Çökerten Saldırıdan Etkilenmedi

Borsa, Temmuz ayında, yeni uyumluluk direktörü olarak eToro’nun eski çalışanı Jonathan Farnell’i işe aldı. Geçen ay ise borsa, tüm kullanıcıların Binance hizmetlerini kullanmadan önce müşterinizi tanıyın (KYC) doğrulama sürecini tamamlamasını zorunlu kıldı.

Andersen-Röed’in atanması borsanın uyum rejimini güçlendirmeye yönelik bir dizi hamlenin en sonuncusu olsa da, en önemli değişiklik, dün CEO Changpeng Zhao’nun bir genel merkeze duyulan ihtiyacı kabul etmesi ile geldi.

CZ konu ile ilgili, “Düzenleyiciler ile iyi anlaşmak için merkezi bir varlığa ihtiyacımız olduğunu fark ettik.” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar