1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Kripto Para Borsası Binance.US, Yeni Başkanını Açıkladı: Brian Shroder

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Binance.US, Asya’da büyük deneyime sahip kıdemli bir yönetici olan Brian Shroder’ın şirketin yeni başkanı olduğunu duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Binance.US, Brian Shroder’ı Başkan ve yönetim kurulu üyesi olarak görevlendirdi.
  • Şirket, geçtiğimiz haftalarda çeşitli karışıklıklar ile gündeme gelmişti.

Binance, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, Uber ve Çinli fintech devi Ant Group’un Asya’daki operasyonlarını denetleyen tecrübeli yönetici Brian Shroder’ın Binance.US’de Başkanlık görevini üstleneceğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Brian Shroder Kimdir?

Karar, Binance.US CEO’su Brian Brooks’un görevinde sadece üç ay kaldıktan sonra aniden istifa etmesinden bir ay sonra alındı. Bu arada Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao ise önümüzdeki üç yıl içinde Binance.US’yi halka arz etme planları olduğunu açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ant ve Uber’de üst düzey görevlerde bulunan Harvard mezunu Shroder’ın başkan olarak seçilmesi, şirketi tekrar bir istikrara kavuşturma çabası gibi görünüyor. Binance.US açıklamasına göre Shroder, strateji ve yürütme, kaynak yaratma, iş ve kurumsal gelişimin yanı sıra firmanın hukuk, İK, ürün ve teknoloji alanlarını yönetecek.

Schroder konu ile ilgili yaptığı açıklamada, hızla büyüyen şirketlerdeki deneyiminin Binance.US’in halka arz yolunda kendisine yardımcı olacağını ve firmanın ABD’deki en büyük ve en başarılı kripto para borsası olmak için tüm doğru bileşenlere sahip olduğuna inandığını belirtti. Shroder ayrıca Binance.US şirketini “mevzuata uyumlu” olarak nitelendirdi.

Binance.US’nin Son Durumu

Binance.US’nin yönetim kurulunda da yer alacak olan Shroder’ın işe alınmasının, Amerikan şirketinin bağımsızlığı ve özgürce faaliyet göstermesi konusundaki endişeleri giderip gideremeyeceği henüz belli değil.

Ancak bu durum, Brian Brooks’un yerine atanacak olan yeni Binance.US CEO’su ile birlikte değişebilir. Binance.US, şimdilik geçici bir CEO tarafından yönetiliyor.

Ayrıca Binance CEO’su CZ, attığı bir tweette Shroder’i övdü. Zhao konu ile ilgili, “Shroder, Binance.US’nin hızlı büyümesini desteklemek için dış fonlar toplama stratejisi, operasyon tecrübesi, iş ve kurumsal gelişim konusundaki önemli deneyimi ile birlikte oldukça kritik bir katkı yapacak.” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar