30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Kripto Para Borsası Binance ve Cayman Adaları Arasında Yeni Bir Yetki Sorunu Ortaya Çıktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cayman Adaları Para Otoritesi, Binance’in ülkede iş yapma yetkisine sahip olmadığını söylüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Cayman Adaları Para Otoritesi, Binance ile sorun yaşayan en son düzenleyici kurum.
  • Adanın finansal hizmetler düzenleyicisi, Binance’in ülkede iş yapma yetkisine sahip olmadığını söyledi.

Cayman Adaları Para Otoritesi (CIMA) bugün yaptığı açıklamada, Binance, Binance Group ve Binance Holdings Limited’in Cayman Adaları’nda kripto borsası olarak faaliyet göstermek için “kayıtlı, lisanslı, düzenlemiş veya başka bir şekilde yetkili” bir firma olmadığını söyledi.

Binance indirim kodu

Binance’nin Sorun Yaşadığı Yeni Ülke Cayman Adaları

Cayman Adaları’nın birincil finansal hizmetler düzenleyicisi ayrıca Binance, Binance Group veya Binance Holdings Limited’in “düzenleyici gözetimi kapsamına girip girmediğini” de araştırdığını ekledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CIMA, Cayman Adaları’nda bulunan ve dijital varlık hizmetleri sağlayan herhangi bir şirketin ya sanal varlıklar düzenlemelerine uygun olarak lisanslanması gerektiğini ya da CIMA’nın kendisine bir feragatname vermiş olması gerektiğini belirtti.

Binance sözcüsü ise konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “Binance.com, Cayman Adaları yasalarına göre kurulmuş, yasaların izin verdiği ve kripto borsa ticareti faaliyetleriyle ilgili olmayan faaliyetlerde bulunan kuruluşlara sahiptir.” ifadelerini kullandı.

Binance’nin Düzenleyici Kurumlar ile Mücadelesi

Geçtiğimiz iki hafta içinde, birkaç uluslararası düzenleyici, Binance’ın yerel düzenlemelere uygun olup olmadığına dair çeşitli açıklamalarda bulundu.

Tayland SEC, bugün erken saatlerde yaptığı açıklamada, Binance’e lisanssız bir dijital varlık işletmesi yönettiği için suç duyurusunda bulundu.

Geçen hafta ise Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi (FCA), Binance’in Birleşik Krallık kuruluşu Binance Markets Limited’in (BML) ülkede iş yapmasını yasakladığını açıkladı. FCA’nın duyurusundan birkaç gün önce de Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı, Binance’in Japonya’da kayıtlı olmadığı konusunda kullanıcıları uyarmıştı.

Bunun da ötesinde geçtiğimiz Temmuz ayında Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu, Binance’in ülkede yasadışı olarak faaliyet gösterdiğini söylemişti.

İlgili Haber:  Büyük Bitcoin Boğa Koşusu Ortasında Veriler Ciddi Bir Fiyat Uyarısı Veriyor

Tüm bu gelişmeler göz önüne alındığında Binance, uzun süredir devam eden “düzenleyici arbitraj” oyununu hızla kaybediyor gibi görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar