29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Singapur, Kripto Para Borsası Bitget’in Lisansını Askıya Aldı: Ünlü K-Pop Grubu BTS ile İlgili Anlaşmazlık!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Singapur merkezli Bitget borsasının, K-Pop grubu BTS ile ilgili bir yasal anlaşmazlık nedeniyle lisansını kaybettiği bildiriliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Singapur merkezli Bitget borsasının, K-Pop grubu BTS ile ilgili bir yasal anlaşmazlık nedeniyle lisansını kaybettiği bildiriliyor.
  • Kripto para borsası, “Army Coin” adlı K-Pop ile ilgili yeni bir kripto parayı tartışmalı bir şekilde listelemesinin ardından Singapur’daki lisansını kaybetti.

Singapur merkezli kripto para borsası Bitget, popüler K-Pop grubu BTS ile bir anlaşmazlık yaşadıktan sonra Singapur Para Otoritesi tarafından kapatıldı.

Binance indirim kodu

Kripto Para Borsası Bitget ve K-Pop Grubu BTS Arasında Anlaşmazlık

Kripto para borsası Bitget, “Army Coin” adlı K-Pop ile ilgili yeni bir kripto parayı tartışmalı bir şekilde listelemesinin ardından Singapur’daki lisansını kaybetti. Bununla birlikte kripto borsası hâlâ Avustralya, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerde faaliyet gösterme lisansına sahip olduğunu belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Sorun, 25 Ekim’de Bitget borsasının, adını Güney Koreli BTS grubunun takipçilerinden alan Army Coin’i tanıtan bir tweet paylaşmasıyla ortaya çıktı.

İddiaya göre borsa, “Bu para BTS’nin yararına var!” ve “ARMY coini, BTS üyelerine ömür boyu bakmayı hedefliyor!” gibi “yanıltıcı” ifadeler kullandı.

Sonrasında ise borsanın, bu yeni kripto parayı, BTS adını ve resimlerini web sitesinde izinsiz kullanarak grup haklarını ihlal ettiği bildirildi.

“ARMY Coin ve BTS Arasında Bir Bağ Yok”

BTS’nin menajerlik şirketi Hybe konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Şu anda bir kripto paranın, sanatçılarımızın haklarını izin almadan veya menajerleri ile görüşmeden ihlal etmesi de dahil olmak üzere bir dizi yasal ihlalleri araştırıyoruz. Tüm ihlallere karşı yasal işlem başlatacağız.” ifadelerini kullandı.

Hybe, söz konusu kripto paranın BTS ile “hiçbir bağlantısı” olmadığını ekledi ve bu coin üzerinde para kaybeden insanların polise başvurmasını önerdi.

İlgili Haber:  Apple Kurucu Ortağı Wozniak’ın Kripto Parası, Fiyatını Bir Gecede İkiye Katladı

Raporlara göre Bitget, bir ticaret platformu olarak coin’i kendilerinin yaratmadıklarını ve bunun için hiçbir sorumluluk almayacaklarını söyleyerek Hybe’a yanıt verdi. Ayrıca ARMY tokeni 3 Aralık’ta borsa tarafından delist edildi.

2018’de Singapur’da kurulan kripto para borsası Bitget, dünya çapında 1.5 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip olduğunu ve en son B Serisi finansman turu ile 1 milyar Dolar değerlemeye ulaştığını belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend