4 Temmuz 2022, Pazartesi
28.5 C
İstanbul

Singapur, Kripto Para Borsası Bitget’in Lisansını Askıya Aldı: Ünlü K-Pop Grubu BTS ile İlgili Anlaşmazlık!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Singapur merkezli Bitget borsasının, K-Pop grubu BTS ile ilgili bir yasal anlaşmazlık nedeniyle lisansını kaybettiği bildiriliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Singapur merkezli Bitget borsasının, K-Pop grubu BTS ile ilgili bir yasal anlaşmazlık nedeniyle lisansını kaybettiği bildiriliyor.
  • Kripto para borsası, “Army Coin” adlı K-Pop ile ilgili yeni bir kripto parayı tartışmalı bir şekilde listelemesinin ardından Singapur’daki lisansını kaybetti.

Singapur merkezli kripto para borsası Bitget, popüler K-Pop grubu BTS ile bir anlaşmazlık yaşadıktan sonra Singapur Para Otoritesi tarafından kapatıldı.

Binance indirim kodu

Kripto Para Borsası Bitget ve K-Pop Grubu BTS Arasında Anlaşmazlık

Kripto para borsası Bitget, “Army Coin” adlı K-Pop ile ilgili yeni bir kripto parayı tartışmalı bir şekilde listelemesinin ardından Singapur’daki lisansını kaybetti. Bununla birlikte kripto borsası hâlâ Avustralya, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerde faaliyet gösterme lisansına sahip olduğunu belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Sorun, 25 Ekim’de Bitget borsasının, adını Güney Koreli BTS grubunun takipçilerinden alan Army Coin’i tanıtan bir tweet paylaşmasıyla ortaya çıktı.

İddiaya göre borsa, “Bu para BTS’nin yararına var!” ve “ARMY coini, BTS üyelerine ömür boyu bakmayı hedefliyor!” gibi “yanıltıcı” ifadeler kullandı.

Sonrasında ise borsanın, bu yeni kripto parayı, BTS adını ve resimlerini web sitesinde izinsiz kullanarak grup haklarını ihlal ettiği bildirildi.

“ARMY Coin ve BTS Arasında Bir Bağ Yok”

BTS’nin menajerlik şirketi Hybe konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Şu anda bir kripto paranın, sanatçılarımızın haklarını izin almadan veya menajerleri ile görüşmeden ihlal etmesi de dahil olmak üzere bir dizi yasal ihlalleri araştırıyoruz. Tüm ihlallere karşı yasal işlem başlatacağız.” ifadelerini kullandı.

Hybe, söz konusu kripto paranın BTS ile “hiçbir bağlantısı” olmadığını ekledi ve bu coin üzerinde para kaybeden insanların polise başvurmasını önerdi.

İlgili Haber:  Kripto Piyasası Düştükçe, Kripto Şirketlerinde İşten Çıkarmalar Artıyor

Raporlara göre Bitget, bir ticaret platformu olarak coin’i kendilerinin yaratmadıklarını ve bunun için hiçbir sorumluluk almayacaklarını söyleyerek Hybe’a yanıt verdi. Ayrıca ARMY tokeni 3 Aralık’ta borsa tarafından delist edildi.

2018’de Singapur’da kurulan kripto para borsası Bitget, dünya çapında 1.5 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip olduğunu ve en son B Serisi finansman turu ile 1 milyar Dolar değerlemeye ulaştığını belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar