1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Coinbase, Yapay Zeka Firması Agara’yı 40 Milyon Dolar Karşılığında Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Coinbase, Hindistan’da yakın zaman önce başlattığı teknoloji merkezini genişletme planlarına uygun olarak yapay zeka destekli müşteri desteği girişimi Agara’yı satın aldığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD’deki en büyük kripto para borsası olan Coinbase, yapay zeka (AI) tarafından desteklenen bir müşteri destek platformu olan Agara’yı satın aldığını duyurdu.
  • Satın alma maliyetinin 40 ila 50 milyon Dolar arasında olduğu tahmin ediliyor.

ABD’deki en büyük kripto para borsası olan Coinbase, yapay zeka (AI) tarafından desteklenen bir müşteri destek platformu olan Agara’yı satın aldığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Yapay Zeka ile Müşteri Desteği

Techcrunch, Salı günü konuyla ilgili kaynaklara atıfta bulunarak, iki şirketin anlaşmanın şartlarını tam olarak açıklamadığını; ancak satın alma maliyetinin 40 ila 50 milyon Dolar arasında olduğunu belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Coinbase konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Satın alma, müşteriler için birinci sınıf destek sunma taahhüdümüzü güçlendiriyor ve Agara’nın makine öğrenimi (ML) ve doğal dil işleme (NLP) konusundaki derin uzmanlığını Coinbase’in mühendislik ekibine dahil ediyor.” ifadelerini kullandı.

San Francisco merkezli kripto para borsası, Agara’nın satın alınmasının Hindistan’da bir teknoloji merkezi kurma stratejilerinin devamı niteliğinde olduğunu da belirtti.

Duyuruda, “Bu satın alma yoluyla müşterilerimize yeni, kişiselleştirilmiş, akıllı ve gerçek zamanlı destek seçenekleri sunabileceğiz.” ifadeleri kullanılıyor.

Agara, bünyesine 40’tan fazla kişiyi istihdam ediyor ve Salesforce, Shopify ve Twilio gibi popüler hizmetlere de destek veriyor. Şirket CEO’su ve kurucu ortağı Abhimanyu konu ile ilgili verdiği demeçte, satın alma işleminin ardından Agara’nın direkt olarak Coinbase’e odaklanacağını dile getirdi.

Kripto Para Borsası Coinbase’nin Gelişimi

Coinbase, bu yıl Mart ayında Hindistan’da mühendislik, yazılım geliştirme ve müşteri destek operasyonları da dahil olmak üzere bir dizi BT hizmeti sunmak için bir teknoloji merkezi kurmayı planladığını açıkladı.

İlgili Haber:  Coinbase CEO'sunun Mayıs Ayında Fed Başkanı Powell ile Görüştüğü Ortaya Çıktı

Temmuz ayında şirket, en iyi yetenekleri cezbetmek için Hindistan’daki tüm yeni çalışanlarına bir kerelik 1.000 Dolar değerinde kripto para ödülü sunulacağını belirtti.

Coinbase, son birkaç ayda borsanın destek personeli çalışan sayısını beş kat artırdığını hatırlatarak; müşteri deneyimini iyileştirmenin “bir numaralı öncelik olmaya devam ettiğini” yineledi.

Yıl sonuna kadar Coinbase, 7/24 telefon desteği ve canlı destek uygulaması başlatmayı planlıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar