9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Coinbase, Yapay Zeka Firması Agara’yı 40 Milyon Dolar Karşılığında Satın Aldı

Önemli Gelişmeler

Coinbase, Hindistan’da yakın zaman önce başlattığı teknoloji merkezini genişletme planlarına uygun olarak yapay zeka destekli müşteri desteği girişimi Agara’yı satın aldığını duyurdu.

blank

Haberin Özeti

  • ABD’deki en büyük kripto para borsası olan Coinbase, yapay zeka (AI) tarafından desteklenen bir müşteri destek platformu olan Agara’yı satın aldığını duyurdu.
  • Satın alma maliyetinin 40 ila 50 milyon Dolar arasında olduğu tahmin ediliyor.

ABD’deki en büyük kripto para borsası olan Coinbase, yapay zeka (AI) tarafından desteklenen bir müşteri destek platformu olan Agara’yı satın aldığını duyurdu.

blank

Yapay Zeka ile Müşteri Desteği

Techcrunch, Salı günü konuyla ilgili kaynaklara atıfta bulunarak, iki şirketin anlaşmanın şartlarını tam olarak açıklamadığını; ancak satın alma maliyetinin 40 ila 50 milyon Dolar arasında olduğunu belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Coinbase konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Satın alma, müşteriler için birinci sınıf destek sunma taahhüdümüzü güçlendiriyor ve Agara’nın makine öğrenimi (ML) ve doğal dil işleme (NLP) konusundaki derin uzmanlığını Coinbase’in mühendislik ekibine dahil ediyor.” ifadelerini kullandı.

San Francisco merkezli kripto para borsası, Agara’nın satın alınmasının Hindistan’da bir teknoloji merkezi kurma stratejilerinin devamı niteliğinde olduğunu da belirtti.

Duyuruda, “Bu satın alma yoluyla müşterilerimize yeni, kişiselleştirilmiş, akıllı ve gerçek zamanlı destek seçenekleri sunabileceğiz.” ifadeleri kullanılıyor.

Agara, bünyesine 40’tan fazla kişiyi istihdam ediyor ve Salesforce, Shopify ve Twilio gibi popüler hizmetlere de destek veriyor. Şirket CEO’su ve kurucu ortağı Abhimanyu konu ile ilgili verdiği demeçte, satın alma işleminin ardından Agara’nın direkt olarak Coinbase’e odaklanacağını dile getirdi.

Kripto Para Borsası Coinbase’nin Gelişimi

Coinbase, bu yıl Mart ayında Hindistan’da mühendislik, yazılım geliştirme ve müşteri destek operasyonları da dahil olmak üzere bir dizi BT hizmeti sunmak için bir teknoloji merkezi kurmayı planladığını açıkladı.

İlgili Haber:  MoneyGram ile Ripple Ortaklığı Resmi Olarak Sona Erdi

Temmuz ayında şirket, en iyi yetenekleri cezbetmek için Hindistan’daki tüm yeni çalışanlarına bir kerelik 1.000 Dolar değerinde kripto para ödülü sunulacağını belirtti.

Coinbase, son birkaç ayda borsanın destek personeli çalışan sayısını beş kat artırdığını hatırlatarak; müşteri deneyimini iyileştirmenin “bir numaralı öncelik olmaya devam ettiğini” yineledi.

Yıl sonuna kadar Coinbase, 7/24 telefon desteği ve canlı destek uygulaması başlatmayı planlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend