30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Kripto Para Borsası Coinbase: Bu Sene İçinde Bir Bitcoin ETF Onayı Verilecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Coinbase, SEC’in bir Bitcoin ETF’sini onaylamasının bu yıl veya en geç gelecek yıl için kaçınılmaz olduğunu öne sürdü.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto devi Coinbase, bir Bitcoin ETF onayının bu yıl veya gelecek yıl geleceğine dair tahminlerini yineledi.
  • SEC, şimdiye kadar hiçbir Bitcoin ETF başvurusuna olumlu dönüş yapmadı.

Kripto para devi Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), bu yıl veya en geç gelecek yıl bir Bitcoin ETF’yi onaylayacağını düşünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

ABD’nin Kripto Endüstrisine Bakışı Yumuşuyor

Coinbase borsası konu ile ilgili yayınladığı bir raporda, ABD’nin kripto paraya yönelik politikasının “yumuşamakta” olduğunu ve bir ETF onayının kaçınılmaz olduğuna dair işaretlerin açığa çıktığını belirtti.

Söz konusu raporda, “Açık kamu yararı ve olumlu piyasa gelişmeleri göz önüne alındığında, ABD SEC’nin bir Bitcoin ETF’yi onaylamasının an meselesi olduğuna inanıyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Raporda, ETF onayı ile ilgili kesin bir tarih belirtilmezken; bunun muhtemelen bu yıl veya en geç gelecek yıl gerçekleşeceği belirtildi.

SEC, Şimdiye Kadar Hiçbir ETF Başvurusunu Onaylamadı

Kripto endüstrisi, uzun bir süredir yatırımcıların geleneksel borsalardaki hisseler yoluyla da Bitcoin’e erişmesine olanak sağlayacak Bitcoin ETF’lerin onaylanmasını bekliyor. Ancak SEC yıllardır kendisine yapılan tüm ETF başvurularını, “piyasa manipülasyonu riskini” gerekçe göstererek reddediyor.

SEC’in bir Bitcoin ETF’yi onaylaması Fidelity gibi yatırım devlerinin yanında; bu şirketlere hizmet sağlayarak para kazanan Coinbase’e de fayda sağlayacaktır.

Coinbase’in bu tür hizmetlerden ne kadar gelir elde edebileceğine ilişkin ayrıntıların belirtilmediği raporda, “Bu ETF ihraççıları, müşterilerine en rekabetçi ürünleri sunmak için saklama, stake etme ve ticaret yürütme yeteneklerimizden yararlanabilirler.” ifadeleri yer aldı.

İlgili Haber:  XRP Fiyatı %40 Arttı, İşte Nedeni

Raporda, Ethereum ETF başvurularına yönelik herhangi bir değerlendirme yapılmadı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar