8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Kripto Para Borsası Coinbase, İsrail Merkezli Siber Güvenlik Firması Unbound’u Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para borsası Coinbase, MPC teknolojisini kullanan İsrailli firma Unbound’u satın alarak siber güvenlik yeteneklerini güçlendirdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Unbound Securities, çok taraflı hesaplama teknolojisi (MPC) adı verilen yeni bir güvenlik sistemi türü kullanıyor.
  • Coinbase ve Unbound arasındaki anlaşmanın değeri ise henüz açıklanmadı.

Kripto para borsası Coinbase, MPC teknolojisini kullanan İsrail merkezli siber güvenlik firması Unbound’u satın aldığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Kripto Para Borsası Coinbase, Güvenliğe Önem Veriyor

Şirketler satın alma işlemi ile ilgili net bir fiyat açıklamadı; ancak Unbound, kurulduğu yıl olan 2017’den bu yana 40 milyon Dolardan fazla gelir elde etti. Bu da Coinbase’in satın alma işlemi için muhtemelen en az 40 milyon Dolar ödediği anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Satın alma işlemi, bilgisayar korsanlarının kripto para şirketleri için büyük bir tehdit oluşturmaya devam ettiği ve Coinbase’nin 6.000’den fazla müşterisinin ayrıntılı bir kimlik avı saldırısının kurbanı olduğu bir süreçte gerçekleşti.

MPC Nedir?

Coinbase, saklama operasyonları için güvenlik sistemine halihazırda büyük yatırım yapıyor olsa da; Unbound’ın satın alınması şirkete hem çok güvenli hem de kullanımı çok kolay olduğu iddia edilen çok taraflı hesaplama (MPC) teknolojisine erişim imkanı sağlayacak.

Kripto para borsası konu ile ilgili basın açıklamasında, “MPC, müşterilerimizin varlıklarını soğuk, çevrimdışı depolamanın neredeyse aşılmaz doğasını; sıcak, çevrimiçi cüzdanların rahatlığıyla birleştiren yeni bir teknik sunuyor.” ifadelerini kullandı.

Duyuruda ayrıca, MPC teknolojisinin tüketici ve kurumsal olanlar da dahil olmak üzere tüm Coinbase hizmetlerinde yer alacağı belirtildi.

Coinbase buna ek olarak İsrail’de blok zinciri ve güvenlik sistemlerine odaklanacak yeni bir araştırma merkezi kurduğunu ve Unbound üyelerinin de merkezin ilk çekirdeğini oluşturacağını duyurdu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar