26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Kripto Para Borsası Coinbase, İsrail Merkezli Siber Güvenlik Firması Unbound’u Satın Aldı

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto para borsası Coinbase, MPC teknolojisini kullanan İsrailli firma Unbound’u satın alarak siber güvenlik yeteneklerini güçlendirdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Unbound Securities, çok taraflı hesaplama teknolojisi (MPC) adı verilen yeni bir güvenlik sistemi türü kullanıyor.
  • Coinbase ve Unbound arasındaki anlaşmanın değeri ise henüz açıklanmadı.

Kripto para borsası Coinbase, MPC teknolojisini kullanan İsrail merkezli siber güvenlik firması Unbound’u satın aldığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Kripto Para Borsası Coinbase, Güvenliğe Önem Veriyor

Şirketler satın alma işlemi ile ilgili net bir fiyat açıklamadı; ancak Unbound, kurulduğu yıl olan 2017’den bu yana 40 milyon Dolardan fazla gelir elde etti. Bu da Coinbase’in satın alma işlemi için muhtemelen en az 40 milyon Dolar ödediği anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Satın alma işlemi, bilgisayar korsanlarının kripto para şirketleri için büyük bir tehdit oluşturmaya devam ettiği ve Coinbase’nin 6.000’den fazla müşterisinin ayrıntılı bir kimlik avı saldırısının kurbanı olduğu bir süreçte gerçekleşti.

MPC Nedir?

Coinbase, saklama operasyonları için güvenlik sistemine halihazırda büyük yatırım yapıyor olsa da; Unbound’ın satın alınması şirkete hem çok güvenli hem de kullanımı çok kolay olduğu iddia edilen çok taraflı hesaplama (MPC) teknolojisine erişim imkanı sağlayacak.

Kripto para borsası konu ile ilgili basın açıklamasında, “MPC, müşterilerimizin varlıklarını soğuk, çevrimdışı depolamanın neredeyse aşılmaz doğasını; sıcak, çevrimiçi cüzdanların rahatlığıyla birleştiren yeni bir teknik sunuyor.” ifadelerini kullandı.

Duyuruda ayrıca, MPC teknolojisinin tüketici ve kurumsal olanlar da dahil olmak üzere tüm Coinbase hizmetlerinde yer alacağı belirtildi.

Coinbase buna ek olarak İsrail’de blok zinciri ve güvenlik sistemlerine odaklanacak yeni bir araştırma merkezi kurduğunu ve Unbound üyelerinin de merkezin ilk çekirdeğini oluşturacağını duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend