5 Temmuz 2022, Salı
21.7 C
İstanbul

Kripto Para Borsası FTX, Kendi NFT Pazarını Başlatacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto para borsasının NFT pazarının lansmanına yaklaşmasıyla dijital bir sanatçıya dönüşecek…

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto borsası FTX, kendi NFT pazarını başlatmaya hazırlanıyor.
  • Şirket CEO’su Sam Bankman-Fried ise kendi ürettiği bir NFT sanat eserini satışa çıkarıyor.

Kripto borsası FTX, kendi NFT pazarını başlatmaya hazırlanıyor. Şirketin CEO’su Sam Bankman-Fried de bir NFT sanat eserini satışa çıkarıyor.

Binance indirim kodu

FTX CEO’su Kendi NFT Eserini Satışa Çıkardı

Bankman-Fried’in bir grafik editör programı kullanarak el yazısıyla “Test” yazdığı NFT’si için 24 saatlik müzayede, Hong Kong merkezli şirketin Amerika iştiraki FTX.US’de başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

NFT, şimdiye kadar en yükseği 1100 Dolar olan toplam 19 teklif aldı.

NFT’ler, sanat eseri, müzik, video veya konser biletleri için mülkiyet kanıtı olarak işlem gören ve internetteki dosyalara eklenebilen dijital tokenleri niteler.

Bu yılın başlarında NFT’ler, büyük bir popülerlik patlaması yaşadı. Hatta kripto sanatçısı Beeple, Christie’s müzayede evinde bir NFT’sini 69.3 milyon Dolar gibi rekor bir fiyata satmayı başardı.

NFT çılgınlığının ikinci dalgası ise son haftalarda dijital sanat eseri satışlarının artmasıyla ortaya çıktı. Lider NFT pazarı OpenSea, Ağustos ayı içerisindeki haftalık işlem hacminde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.14 milyar Dolara ulaştı.

FTX’in NFT Pazarı Lansmanı

Bankman-Fried’in dijital sanat yayınına girmesiyle FTX de çok beklenen NFT pazarı lansmanına yaklaşıyor gibi görünüyor.

İlk olarak bu yıl Haziran ayında duyurulan FTX.com’daki NFT pazarı, şu anda deneme sürecinde; ancak geçen Cuma günü bir video röportajı veren CEO ​​Bankman-Fried, resmi lansmanın da yakında gerçekleşeceğini söyledi.

Bankman-Fried’e göre NFT pazarının önemli bir özelliği, hem Ethereum hem de Solana blok zincirlerini destekleyen “doğal olarak çapraz bir zincir” olarak hizmet vermesi olacak.

İlgili Haber:  Circle, Stablecoin ve ABD Doları Arasındaki Transfer İşlemlerini Kolaylaştırıyor

İş kanıtı (PoW) konsensüs algoritması kullanan Ethereum, şu anda OpenSea de dahil olmak üzere NFT platformlarının çoğu için en popüler zincir konumunda yer alıyor.

Öte yandan Solana, daha az güç kullanan hisse kanıtı (PoS) mekanizmasıyla çalışıyor; ve bu sayede yüksek verim ve daha düşük işlem komisyonları sunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar