28 Mayıs 2022, Cumartesi
27 C
İstanbul

Kripto Para Borsası FTX, Kendi NFT Pazarını Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Gemini ve Binance de NFT piyasasına dair büyük hamleler yaptı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para borsası FTX, bir NFT pazarı başlattı.
  • FTX, bu anlamda, Gemini ve Binance gibi diğer borsaların izinden gidiyor.

29 yaşındaki milyarder Sam Bankman-Fried tarafından yönetilen Hong Kong merkezli kripto şirketi FTX, kendi NFT pazarını başlattı.

Binance indirim kodu

NFT Piyasası Yılın İlk Aylarında Patlama Yaşadı

NFT’ler, müzik, resim, video, gif gibi çeşitli dosya biçimlerini kriptografik olarak temsil eden ve bir mülkiyet kanıtı sunan değiştirilemez tokenlerdir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu yılın başlarında, özellikle bazı bireysel NFT satışlarının milyonlarca Dolar değere ulaşması ile birlikte piyasa önemli bir patlama yaşadı. Artık dijital sanatın en tanınmış isimlerinden biri olan Beeple, bu patlamanın ortasında 69 milyon Dolarlık bir NFT satışı gerçekleştirdi.

FTX Borsasına Ait NFT Pazarı, Hem Ethereum Hem de Solana’da Çalışacak

FTX tarafından oluşturulan NFT pazar yeri ise, hem Ethereum blok zincirinde (en popüler NFT müzayede evlerinin tercih ettiği ağ) hem de hisse kanıtı konsensüs mekanizması kullanan ve Ethereum’dan önemli ölçüde daha az enerji tüketen Solana blok zincirinde çalışıyor.

FTX’in ana kripto türevleri borsasında olduğu gibi, birincil NFT pazarı da ABD’de mevcut olmayacak. ABD’deki tüccarlar, borsanın özel Amerikan kolu olan FTX US’de ayrı bir NFT pazar yeri kullanmak zorunda kalacak.

Winklevoss ikizler tarafından kurulan kripto borsası Gemini, 2019’da Nifty Gateway adlı bir NFT girişimini satın aldı. Öte yandan dünyanın en büyük kripto borsası olduğu düşünülen Binance de geçtiğimiz günlerde kendi NFT pazarını başlatacağını duyurdu.

2017’de faaliyet göstermeye başlayan FTX ise, geçen ay Miami Heat ile 19 yıllık bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında Miami Heat’in iç saha maçlarını oynadığı spor kompleksinin adı FTX Arena olarak değiştirildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar