Kripto Para Borsası FTX, Sosyal Medya ve Ticaret Uygulaması Stocktwits’e Yatırım Yaptı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Yeni bir iddiaya göre, kripto para borsası FTX, sosyal medya ve ticareti birleştimeyi amaçlayan Stocktwits’e yatırım yaptı.

blank

Haberin Özeti

  • Kripto para borsası FTX’in, sosyal medya ve ticaret uygulaması Stocktwits’e yatırım yaptığı iddia edildi.
  • FTX borsası halihazırda bir süredir farklı alanlarda yaptığı yatırımlar ve ortaklık anlaşmaları ile dikkat çekiyordu.

Kripto para borsası FTX’in, sosyal medya ve ticareti biraraya getirmeyi amaçlayan Stocktwits’e yatırım yaptığı iddia edildi.

blank

FTX, İlerleyen Süreçte Stocktwits’i Tamamen Satın Alabilir

Anonim olarak konuşan iki kaynak, FTX’in ilk etapta Stocktwits’e 20 milyon Dolarlık bir yatırım yapacağını belirtti. Ayrıca anlaşmanın içeriğinde, FTX’in ilerleyen süreçte Stocktwits’i tamamen satın almasını sağlayacak maddelerin de olduğu kaydedildi.

Ancak Stocktwits ve FTX borsası, henüz bu iddialar ile ilgili bir açıklama yapmadı. Öte yandan bu iddiaların reddedilmemesi de doğru olduğu yönündeki görüşü güçlendirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Yatırım ve sosyal medyayı birleştirme fikrine dayanan ve 2009 yılında piyasaya sürülen Stocktwits’in popülaritesi, son aylarda gittikçe arttı. Şirketin güçlü bir tüccar topluluğu bulunuyor; ayrıca web sitesinde de 5 milyondan fazla kullanıcı olduğu iddia ediliyor. Stocktwits’in şu anda 100 milyon Doların üzerinde özel bir değerlemeye sahip olduğu tahmin ediliyor.

FTX’in Yatırım ve Sponsorluk Stratejisi

Öte yandan FTX borsası, bu sene yaptığı çeşitli yatırımlar ve ortaklık anlaşmaları ile dikkat çekiyor. Şirket CEO’su Sam Bankman-Fried, şimdiye kadar, Major League Baseball, NBA takımı Miami Heat, e-spor takımı TSM ve 1 numaralı NFL Draft oyuncusu Trevor Lawrence da dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli şirket ile ortaklık ve sponsorluk anlaşmaları imzaladı.

Stocktwits’e yatırım yapmak ise FTX’in popülaritesini artırmak için farklı bir yöntem olarak öne çıkıyor. Stocktwits’in kendine özgü kullanıcı tabanı göz önüne alındığında bu FTX’in de kendi kullanıcı tabanını genişletme planlarının bir parçası olarak görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend