5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Kripto Para Borsası FTX, Sosyal Medya ve Ticaret Uygulaması Stocktwits’e Yatırım Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yeni bir iddiaya göre, kripto para borsası FTX, sosyal medya ve ticareti birleştimeyi amaçlayan Stocktwits’e yatırım yaptı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para borsası FTX’in, sosyal medya ve ticaret uygulaması Stocktwits’e yatırım yaptığı iddia edildi.
  • FTX borsası halihazırda bir süredir farklı alanlarda yaptığı yatırımlar ve ortaklık anlaşmaları ile dikkat çekiyordu.

Kripto para borsası FTX’in, sosyal medya ve ticareti biraraya getirmeyi amaçlayan Stocktwits’e yatırım yaptığı iddia edildi.

Binance indirim kodu

FTX, İlerleyen Süreçte Stocktwits’i Tamamen Satın Alabilir

Anonim olarak konuşan iki kaynak, FTX’in ilk etapta Stocktwits’e 20 milyon Dolarlık bir yatırım yapacağını belirtti. Ayrıca anlaşmanın içeriğinde, FTX’in ilerleyen süreçte Stocktwits’i tamamen satın almasını sağlayacak maddelerin de olduğu kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ancak Stocktwits ve FTX borsası, henüz bu iddialar ile ilgili bir açıklama yapmadı. Öte yandan bu iddiaların reddedilmemesi de doğru olduğu yönündeki görüşü güçlendirdi.

Yatırım ve sosyal medyayı birleştirme fikrine dayanan ve 2009 yılında piyasaya sürülen Stocktwits’in popülaritesi, son aylarda gittikçe arttı. Şirketin güçlü bir tüccar topluluğu bulunuyor; ayrıca web sitesinde de 5 milyondan fazla kullanıcı olduğu iddia ediliyor. Stocktwits’in şu anda 100 milyon Doların üzerinde özel bir değerlemeye sahip olduğu tahmin ediliyor.

FTX’in Yatırım ve Sponsorluk Stratejisi

Öte yandan FTX borsası, bu sene yaptığı çeşitli yatırımlar ve ortaklık anlaşmaları ile dikkat çekiyor. Şirket CEO’su Sam Bankman-Fried, şimdiye kadar, Major League Baseball, NBA takımı Miami Heat, e-spor takımı TSM ve 1 numaralı NFL Draft oyuncusu Trevor Lawrence da dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli şirket ile ortaklık ve sponsorluk anlaşmaları imzaladı.

Stocktwits’e yatırım yapmak ise FTX’in popülaritesini artırmak için farklı bir yöntem olarak öne çıkıyor. Stocktwits’in kendine özgü kullanıcı tabanı göz önüne alındığında bu FTX’in de kendi kullanıcı tabanını genişletme planlarının bir parçası olarak görülüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar