25 Mayıs 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Kripto Para Borsası FTX, Spor ve Eğlence Odaklı Bir NFT Platformu Başlatıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para borsası FTX, spor ve eğlence odaklı bir NFT platformu başlatacağını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • FTX, bir NFT pazaryeri başlatmak için Dolphin Entertainment ile ortaklık kurduğunu duyurdu.
  • NFT pazarının spor ve eğlence odaklı olacağı belirtildi.

Sam Bankman-Fried’in kripto para borsası FTX, spor ve eğlence odaklı bir NFT pazarı başlatmak için Dolphin Entertainment ile ortaklık kurdu.

Binance indirim kodu

FTX Borsasının NFT Planları

FTX dün yayınladığı açıklamada, “Büyük spor ve eğlence markaları için bir NFT pazarı oluşturmak üzere Dolphin Entertainment ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Söz konusu NFT pazarı, özellikle film, televizyon, müzik, oyun ve eSpor ile bağlantılı NFT’leri içerecek.

FTX.US başkanı Brett Harrison konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Dolphin’in tüm pop kültürü üzerindeki erişimi ve ölçeği bizim için çok etkileyici. Borsanın, Dolphin ile pazar yeri inşa etmekten heyecan duyuyoruz ve şimdiden ufukta birlikte başlatmak için sabırsızlandığımız birkaç öğe var.” ifadelerini kullandı.

Dolphin Entertainment CEO’su Bill O’Dowd da benzer şekilde şirketinin FTX ile ortaklığı konusunda iyimser olduğu belirtti. CEO, “Ortak tekliflerimiz pazarın geri kalanından farklı olacak ve en önemlisi, NFT’leri online olarak satın alınabilecek diğer tüm tüketici ürünleriyle aynı seviyeye getirecek.” dedi.

NFT’ler ve Spor Endüstrisi

NFT endüstrisi ve spor alanı arasındaki bağlantı uzunca bir süredir biliniyor.

NBA, NFT ve kripto para meraklıları için bir koleksiyon çılgınlığı olan NBA Top Shot NFT’leri ile tartışmasız bir şekilde öncü konumunda yer alıyor. Buna ek olarak efsanevi NBA takımı Golden State Warriors, bu yılın Nisan ayında bir NFT koleksiyonu yayınladı.

Öte yandan Tom Brady, Rob Gronkowski ve Manning kardeşler gibi NFL’deki büyük yıldızlar da kendi NFT satışlarını yaparak bu “çılgın” piyasaya dahil oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar