20 Mayıs 2022, Cuma
12.3 C
İstanbul

Kripto Para Borsası Gemini, Küresel Genişlemenin Bir Parçası Olarak İngiltere’de Faaliyete Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para borsası Gemini, FCA onayı alarak Birleşik Krallık piyasasına girmeyi başardı.

Binance indirim kodu

Yasa ve mevzuatlara uyumlu bir kripto para borsası olarak bilinen Gemini, Finansal Davranış Otoritesinden (FCA) başarıyla onay aldıktan sonra Birleşik Krallık piyasası kapsamında genişlemesini devam ettirdi. FCA, borsaya Elektronik Para Kurumu (EMI) lisansı ile izin verdi.

Binance indirim kodu

Kripto borsasının FCA tarafından onaylanması, Birleşik Krallık’ta kripto hizmetlerinin yaygınlaştırılmasında yeni bir adıma işaret ediyor. Gemini, kullanıcıların kripto varlıkları ile ticaret ve yatırım yapmasına olanak tanıyan çeşitli araçlar sağlıyor. Yeni onaylanan lisansla birlikte Birleşik Krallık müşterileri Gemini hesaplarına Faster Payments, CHAPS ve SWIFT gibi havale transferlerini kullanarak GBP yatırabilirler.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kullanıcılar Güvenlik Konusunda Emin Olabilir

Gemini Avrupa Baş Uyum Sorumlusu Blair Halliday, yaptığı açıklamalarda, “Kripto kapsamında sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek ve şirket olarak büyümek için yerel yasalara uyumluluk çok önemlidir.” dedi. Müşterilerin fonlarının ve verilerinin yeterince korunmasını ve kullanıcıların ürünün güvenliği ve kararlılığı konusunda kafalarında herhangi bir soru işareti olmamasının ana hedefleri olduğunu belirten Halliday, alınmış olan onayların bu anlamda büyük önem teşkil ettiğini ifade etti.

Onayda kazanılan EMI lisansına ek olarak Gemini, FCA’nın Beşinci Kara Para Aklama Direktifi (MLD) kripto varlık kayıt sürecinin bir parçası olarak da onaylandı. FCA, İngiltere’deki kripto varlık işletmeleri için kara para aklama ve terörle mücadele finansmanı denetleyicisi olarak faaliyet gösteriyor. Bu nedenle de kayıtlı herhangi bir şirketin, müşteri durum tespiti ile ilgili tüm kurallara eksiksiz olarak uyması gerekecektir.

Halliday, “FCA’nın AML ve CTF mevzuatına uymak, kullanıcılarımıza yasadışı kaynaklardan gelen fonlarla dolu bir ürüne para yatırmadıklarına dair mutlak bir güvence sağlıyor” şeklinde konuştu. Halliday, Gemini için, FCA’nın mevzuatı ile uyumlu olmanın küresel genişlemeye ulaşmak adına oldukça büyük bir adım olduğunu vurguladı.

İlgili Haber:  Bitcoin 19.863 Dolara Çıkarak Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

Küresel Genişleme Devam Edecek

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss yaptığı açıklamada, “Birleşik Krallık’ta GBP cinsinden sunulan tüm hizmetlerimizle faaliyete başlamak, Gemini’nin uluslararası genişlemesinde ileriye doğru bir başka heyecan verici adımdır ve dünyanın dört bir yanındaki kişi ve kurumları kripto kullanarak güçlendirme misyonumuzu ilerletmektedir” şeklinde konuştu.

Gemini’nin Birleşik Krallık’ta yasal onay alması tesadüf olmadı. Bu anlamda “FCA, bir e-para kurumunda ne araması gerektiğini çok iyi biliyor. New York ile birlikte Londra, Fintech alanındaki en büyük dünya merkezlerinden biridir” şeklinde konuşan Halliday, kripto şirketlerinin eski finans dünyası ile yeni dijital dünya arasında bir köprü kurmasının kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar