10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Ünlü Kripto Para Borsası Bitmart, 200 Milyon Dolarlık Hacker Saldırısına Maruz Kaldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para borsası Bitmart, Ethereum ve Binance Akıllı Zincir ağları üzerinde yer alan bir sıcak cüzdan saldırısında yaklaşık 200 milyon Dolar kaybetti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para borsası Bitmart, yaklaşık 200 milyon Dolarlık bir hacker saldırısının hedefi oldu.
  • 200 milyon Dolarlık Bitmart saldırısı, ilk olarak, blok zinciri güvenlik ve veri analitiği şirketi Peckshield tarafından fark edildi.

Ünlü kripto para borsası Bitmart, Ethereum ve Binance Akıllı Zincir ağları üzerinde yer alan bir sıcak cüzdan saldırısında yaklaşık 200 milyon Dolar kaybetti.

Binance indirim kodu

Kripto Para Borsasına 200 Milyon Dolarlık Saldırı

200 milyon Dolarlık Bitmart saldırısı, ilk olarak, Ethereum blok zinciri üzerinden yaklaşık 100 milyon Dolarlık bir tanımlanamayan transferin blok zinciri güvenlik ve veri analitiği şirketi Peckshield tarafından fark edilmesi ile ortaya çıkarıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Peckshield sonrasında yaptığı araştırmada da kripto para borsası Bitmart’ın BSC rezervleri üzerinde eşzamanlı olarak 96 milyon Dolarlık bir hacker saldırısına maruz kaldığını tespit etti.

Saldırıda Pek Çok Şaka Coini de Çalındı

Bilgisayar korsanları, Binance Coin (BNB), Safemoon, BSC-USD ve BNBBPay (BPay) gibi altcoinleri de içeren 20’den fazla tokende fon çalmayı başardı. Hacker saldırısında BabyDoge, Floki ve Moonshot gibi büyük miktarda “şaka coini” de kaybedildi.

Bitmart CEO’su Sheldon Xia daha sonrasında Twitter üzerinden yaptığı açıklamada saldırıyı, “ETH ve BSC sıcak cüzdanlarında büyük ölçekli bir güvenlik ihlali” olarak tanımladı. Xia konu ile ilgili, “Şu anda hâlâ fonları geri almak için şansımızı deniyoruz. Bilgisayar korsanları, 150 – 200 milyon ABD Doları değerinde varlığı ele geçirdi.” ifadelerini kullandı.

Bitmart saldırısı, kripto para piyasasında bu hafta yaşanan ilk büyük ölçekle hacker faaliyeti değil. Geçtiğimiz günlerde de BadgerDAO kapsamlı bir hacker saldırısına maruz kalmış ve kripto para kredi platformu Celsius da bu saldırıda 50 milyon Dolarlık bir kaybı olduğunu doğrulamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar