25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Ünlü Kripto Para Borsası Bitmart, 200 Milyon Dolarlık Hacker Saldırısına Maruz Kaldı

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto para borsası Bitmart, Ethereum ve Binance Akıllı Zincir ağları üzerinde yer alan bir sıcak cüzdan saldırısında yaklaşık 200 milyon Dolar kaybetti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para borsası Bitmart, yaklaşık 200 milyon Dolarlık bir hacker saldırısının hedefi oldu.
  • 200 milyon Dolarlık Bitmart saldırısı, ilk olarak, blok zinciri güvenlik ve veri analitiği şirketi Peckshield tarafından fark edildi.

Ünlü kripto para borsası Bitmart, Ethereum ve Binance Akıllı Zincir ağları üzerinde yer alan bir sıcak cüzdan saldırısında yaklaşık 200 milyon Dolar kaybetti.

Binance indirim kodu

Kripto Para Borsasına 200 Milyon Dolarlık Saldırı

200 milyon Dolarlık Bitmart saldırısı, ilk olarak, Ethereum blok zinciri üzerinden yaklaşık 100 milyon Dolarlık bir tanımlanamayan transferin blok zinciri güvenlik ve veri analitiği şirketi Peckshield tarafından fark edilmesi ile ortaya çıkarıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Peckshield sonrasında yaptığı araştırmada da kripto para borsası Bitmart’ın BSC rezervleri üzerinde eşzamanlı olarak 96 milyon Dolarlık bir hacker saldırısına maruz kaldığını tespit etti.

Saldırıda Pek Çok Şaka Coini de Çalındı

Bilgisayar korsanları, Binance Coin (BNB), Safemoon, BSC-USD ve BNBBPay (BPay) gibi altcoinleri de içeren 20’den fazla tokende fon çalmayı başardı. Hacker saldırısında BabyDoge, Floki ve Moonshot gibi büyük miktarda “şaka coini” de kaybedildi.

Bitmart CEO’su Sheldon Xia daha sonrasında Twitter üzerinden yaptığı açıklamada saldırıyı, “ETH ve BSC sıcak cüzdanlarında büyük ölçekli bir güvenlik ihlali” olarak tanımladı. Xia konu ile ilgili, “Şu anda hâlâ fonları geri almak için şansımızı deniyoruz. Bilgisayar korsanları, 150 – 200 milyon ABD Doları değerinde varlığı ele geçirdi.” ifadelerini kullandı.

Bitmart saldırısı, kripto para piyasasında bu hafta yaşanan ilk büyük ölçekle hacker faaliyeti değil. Geçtiğimiz günlerde de BadgerDAO kapsamlı bir hacker saldırısına maruz kalmış ve kripto para kredi platformu Celsius da bu saldırıda 50 milyon Dolarlık bir kaybı olduğunu doğrulamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend