12 Ağustos 2022, Cuma
20.7 C
İstanbul

Önde Gelen Kripto Para Firması Galaxy Digital, 500 Milyon Dolarlık Tahvil Satışı Yapacak!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Galaxy Digital’in en son tahvil satışı duyurusu, kripto para firmasının merkezini New York’a taşıma planlarının hemen ardından geldi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Galaxy Digital, şirket hissesi karşılığında 5 yıllık dönüştürülebilir tahvil satışı yoluyla 500 milyon Dolar gelir elde etmeyi planlıyor.
  • Firma, tahvil satışından elde edeceği geliri ise; varlık yönetimi işini genişletmeye devam etmenin yanı sıra yeni bir fon kurmak ve daha fazla yetenekli çalışanı işe almak için de kullanacak.

Galaxy Digital, firmanın genişlemesine devam etmek ve kripto para endüstrisinin yükselişine ayak uydurmak için taze fonlar toplamayı planlıyor.

Binance indirim kodu

500 Milyon Dolarlık Tahvil Satışı

Firma, şirket hissesi karşılığında 5 yıllık dönüştürülebilir tahvil satışı yoluyla 500 milyon Dolar gelir elde etmeyi planlıyor. Bu tahviller, sahiplerine %3 faiz kazandıracak ve vadesi 2026’da dolacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Galaxy Digital, kripto para piyasasına girmek isteyen profesyonel yatırımcılara finansal hizmetler sunan resmi bir kripto komisyoncusu-satıcısıdır. 31 Ekim 2021 itibariyle firma, Kanada’daki kripto ETF’leri de dahil olmak üzere 3.1 milyar Doların üzerinde kripto parayı yönetiyor.

Firma, tahvil satışından elde edeceği geliri ise; varlık yönetimi işini genişletmeye devam etmenin yanı sıra yeni bir fon kurmak ve daha fazla yetenekli çalışanı işe almak için de kullanacak. Öte yandan Galaxy Digital, perakende pazarına yönelik hizmetler sunmayı düşünmüyor; bunun yerine kurumsal yatırımcılara hizmet vermeye devam etmeyi tercih ettiğini belirtiyor.

Buna ek olarak tahvil satışı duyurusu, Cayman Adaları merkezli şirketin, New York’a taşınacağı haberlerinin hemen ardından geldi.

Galaxy Digital, Kripto Para Alanında Büyümeye Devam Ediyor

Geçen ay Galaxy Digital, hızla büyüyen kripto tabanlı oyunlar ve sanat alanına odaklanacak “Galaxy Interactive Fund” için 325 milyon Dolar fon toplamayı başarmıştı.

İlgili Haber:  Galaxy Digital, Kanada'da Bitcoin Fonu Başlattı

Firma, ayrıca bu yaz merkezi olmayan finans (DeFi) sektörüne odaklanan başka bir fon başlatarak dikkatleri üzerine çekmişti. “Bloomberg Galaxy DeFi Endeksi” olarak adlandırılan fon, profesyonel yatırımcılara SushiSwap, Aave, Maker, Yearn, Uniswap, Compound ve diğer önde gelen DeFi tokenlerine yatırım yapma imkanı sunuyor.

Bitcoin boğası Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i her geçen gün gelişmeye devam ediyor ve kripto endüstrisinin önemli bir oyuncusu olarak kalacağının işaretlerini veriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar