25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Önde Gelen Kripto Para Firması Galaxy Digital, 500 Milyon Dolarlık Tahvil Satışı Yapacak!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Galaxy Digital’in en son tahvil satışı duyurusu, kripto para firmasının merkezini New York’a taşıma planlarının hemen ardından geldi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Galaxy Digital, şirket hissesi karşılığında 5 yıllık dönüştürülebilir tahvil satışı yoluyla 500 milyon Dolar gelir elde etmeyi planlıyor.
  • Firma, tahvil satışından elde edeceği geliri ise; varlık yönetimi işini genişletmeye devam etmenin yanı sıra yeni bir fon kurmak ve daha fazla yetenekli çalışanı işe almak için de kullanacak.

Galaxy Digital, firmanın genişlemesine devam etmek ve kripto para endüstrisinin yükselişine ayak uydurmak için taze fonlar toplamayı planlıyor.

Binance indirim kodu

500 Milyon Dolarlık Tahvil Satışı

Firma, şirket hissesi karşılığında 5 yıllık dönüştürülebilir tahvil satışı yoluyla 500 milyon Dolar gelir elde etmeyi planlıyor. Bu tahviller, sahiplerine %3 faiz kazandıracak ve vadesi 2026’da dolacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Galaxy Digital, kripto para piyasasına girmek isteyen profesyonel yatırımcılara finansal hizmetler sunan resmi bir kripto komisyoncusu-satıcısıdır. 31 Ekim 2021 itibariyle firma, Kanada’daki kripto ETF’leri de dahil olmak üzere 3.1 milyar Doların üzerinde kripto parayı yönetiyor.

Firma, tahvil satışından elde edeceği geliri ise; varlık yönetimi işini genişletmeye devam etmenin yanı sıra yeni bir fon kurmak ve daha fazla yetenekli çalışanı işe almak için de kullanacak. Öte yandan Galaxy Digital, perakende pazarına yönelik hizmetler sunmayı düşünmüyor; bunun yerine kurumsal yatırımcılara hizmet vermeye devam etmeyi tercih ettiğini belirtiyor.

Buna ek olarak tahvil satışı duyurusu, Cayman Adaları merkezli şirketin, New York’a taşınacağı haberlerinin hemen ardından geldi.

Galaxy Digital, Kripto Para Alanında Büyümeye Devam Ediyor

Geçen ay Galaxy Digital, hızla büyüyen kripto tabanlı oyunlar ve sanat alanına odaklanacak “Galaxy Interactive Fund” için 325 milyon Dolar fon toplamayı başarmıştı.

İlgili Haber:  ABD Başkanı Joe Biden, Kripto Para Endüstrisinin İncelenmesi İçin Kapsamlı Bir Karar Yayınlayabilir

Firma, ayrıca bu yaz merkezi olmayan finans (DeFi) sektörüne odaklanan başka bir fon başlatarak dikkatleri üzerine çekmişti. “Bloomberg Galaxy DeFi Endeksi” olarak adlandırılan fon, profesyonel yatırımcılara SushiSwap, Aave, Maker, Yearn, Uniswap, Compound ve diğer önde gelen DeFi tokenlerine yatırım yapma imkanı sunuyor.

Bitcoin boğası Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i her geçen gün gelişmeye devam ediyor ve kripto endüstrisinin önemli bir oyuncusu olarak kalacağının işaretlerini veriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend