29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Kripto Para Hizmeti de Sunan Yatırım Uygulaması Trade Republic, Finansman Turunda 900 Milyon Dolar Fon Topladı

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Berlin merkezli fintech firması Trade Republic, Sequoia Capital liderliğindeki C Serisi finansman turunda 900 milyon Dolar topladıktan sonra 5.3 milyar Dolar değerine ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Trade Republic, 900 milyon Dolarlık fon toplayarak Berlin merkezli fintech girişiminin değerlemesini 5 milyar Doların üzerine çıkardı.
  • Yeni sermaye, personel sayısını artırmak ve şirketin hizmetlerini Avrupa pazarına genişletmek için kullanılacak.

Trade Republic, Sequoia liderliğindeki C Serisi finansman turunda 900 milyon Dolar fon topladı. Platform, bu yılın başlarında kripto para hizmetlerini etkinleştirmişti.

Binance indirim kodu

Trade Republic Nedir?

Finansman turunun diğer destekçileri arasında Accel, Founders Fund, Creandum, Project A, TCV ve Thrive Capital gibi isimler yer alıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Sağlanan yeni finansman, Trade Republic’in piyasa değerini 5.3 milyar Dolara çıkardı ve Alman firmasını Avrupa’nın en değerli fintech girişimleri arasına taşıdı.

2015 yılında kurulan Trade Republic, borsada işlem gören fonlar (ETF’ler) ve hisse senetleri için mobil bir ticaret platformu sunuyor. Hisse senetlerine ek olarak, Trade Republic son zamanlarda artan müşteri talebi nedeniyle Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) alım satımını da başlattığını duyurdu.

Trade Republic’in kurucu ortağı ve CEO’su Christian Hecker, “Herkesin ekonomik büyümeye katılma hakkına sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bu, herkese açık, kullanımı kolay, erişilebilir ve uygun fiyatlı bir tasarruf platformunu gerekli kılıyor. Biz de bu misyonu ortaya koyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Önümüzdeki 10 Yılda Finans Piyasaları Daha Demokratik Hale Gelecek”

Trade Republic şimdilik sadece üç ülkede faaliyet gösteriyor: Almanya, Avusturya ve Fransa. Yine de, şirket yönetimi altındaki varlıklarda 7.3 milyar Dolar değerinden fazlasına sahip. Ayrıca firma, son iki yılda 1 milyondan fazla müşteriye ulaştı.

İlgili Haber:  Dogecoin, Son 24 Saatte %12 Değer Kazandı: Influencer Etkisi mi?

Sequoia için, bu yeni komisyonculuk alanına yapılan ilk yatırım değil. Silikon Vadisi devi, şirketin Mayıs 2020’de 280 milyon Dolarlık F Serisi finansman turuna liderlik eden popüler Amerikan yatırım uygulaması Robinhood’un da en büyük destekçileri arasında yer alıyor.

Sequoia’nın yönetici ortağı Doug Leone konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Finans piyasalarının demokratikleşmesi, önümüzdeki on yılın en önemli tüketici eğilimlerinden biri olacak. Trade Republic ise bu eğilimin öncüsü.” dedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend