Kripto Para Hizmeti de Sunan Yatırım Uygulaması Trade Republic, Finansman Turunda 900 Milyon Dolar Fon Topladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Berlin merkezli fintech firması Trade Republic, Sequoia Capital liderliğindeki C Serisi finansman turunda 900 milyon Dolar topladıktan sonra 5.3 milyar Dolar değerine ulaştı.

blank

Haberin Özeti

  • Trade Republic, 900 milyon Dolarlık fon toplayarak Berlin merkezli fintech girişiminin değerlemesini 5 milyar Doların üzerine çıkardı.
  • Yeni sermaye, personel sayısını artırmak ve şirketin hizmetlerini Avrupa pazarına genişletmek için kullanılacak.

Trade Republic, Sequoia liderliğindeki C Serisi finansman turunda 900 milyon Dolar fon topladı. Platform, bu yılın başlarında kripto para hizmetlerini etkinleştirmişti.

blank

Trade Republic Nedir?

Finansman turunun diğer destekçileri arasında Accel, Founders Fund, Creandum, Project A, TCV ve Thrive Capital gibi isimler yer alıyor.

Sağlanan yeni finansman, Trade Republic’in piyasa değerini 5.3 milyar Dolara çıkardı ve Alman firmasını Avrupa’nın en değerli fintech girişimleri arasına taşıdı.

2015 yılında kurulan Trade Republic, borsada işlem gören fonlar (ETF’ler) ve hisse senetleri için mobil bir ticaret platformu sunuyor. Hisse senetlerine ek olarak, Trade Republic son zamanlarda artan müşteri talebi nedeniyle Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) alım satımını da başlattığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Trade Republic’in kurucu ortağı ve CEO’su Christian Hecker, “Herkesin ekonomik büyümeye katılma hakkına sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bu, herkese açık, kullanımı kolay, erişilebilir ve uygun fiyatlı bir tasarruf platformunu gerekli kılıyor. Biz de bu misyonu ortaya koyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Önümüzdeki 10 Yılda Finans Piyasaları Daha Demokratik Hale Gelecek”

Trade Republic şimdilik sadece üç ülkede faaliyet gösteriyor: Almanya, Avusturya ve Fransa. Yine de, şirket yönetimi altındaki varlıklarda 7.3 milyar Dolar değerinden fazlasına sahip. Ayrıca firma, son iki yılda 1 milyondan fazla müşteriye ulaştı.

Sequoia için, bu yeni komisyonculuk alanına yapılan ilk yatırım değil. Silikon Vadisi devi, şirketin Mayıs 2020’de 280 milyon Dolarlık F Serisi finansman turuna liderlik eden popüler Amerikan yatırım uygulaması Robinhood’un da en büyük destekçileri arasında yer alıyor.

Sequoia’nın yönetici ortağı Doug Leone konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Finans piyasalarının demokratikleşmesi, önümüzdeki on yılın en önemli tüketici eğilimlerinden biri olacak. Trade Republic ise bu eğilimin öncüsü.” dedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend