9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Genç Yatırımcıları Kripto Para Konusunda Uyarmak İçin TikTok ve YouTube Kampanyası Başlatıldı

Önemli Gelişmeler

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), genç yatırımcıları kripto para konusunda uyarmak için TikTok ve YouTube kampanyası başlattı.

blank

Haberin Özeti

  • FCA, genç yatırımcıları kripto para konusunda uyarmak için bir YouTube ve TikTok kampanyası başlattı.
  • FCA geçtiğimiz aylarda da kripto para piyasasına dair yaptığı sert açıklamalar ile dikkat çekmişti.

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), gençleri kripto paraya yatırım yapmanın riskleri hakkında uyarmak için bir TikTok ve YouTube kampanyası başlattı.

blank

Kripto ile İlgili YouTube ve TikTok Kampanyası

FCA’nın yönetici direktörü Sarah Pritchard konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kendine güvenen tüketiciler yaratmak istiyoruz. Bu kampanya, genç yatırımcıları engellemekle değil; onları güçlendirmekle ilgili.” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

FCA girişiminin bir parçası olarak düzenleyici kurum, yüksek riskli varlıklara yatırım yapan genç yatırımcılar ile (18 ila 40 yaş arası) bir anket çalışması gerçekleştirdi. Ankete katılanların dörtte üçünden fazlasının (%76) yatırım kararlarını arkadaş veya aile tavsiyeleri ile aldığı bildirildi.

Pritchard, “Yüksek riskli varlıklara yatırım yapanların %60’ı istikrarlı getiri istediklerini söyledi. Biz bunu sınırlamak istemiyoruz, sadece yatırımcılardan durup düşünmelerini istiyoruz. Tüm paranı kaybetmeye hazır mısın? Cevap evetse, o zaman sorun değil.” diye ekledi.

FCA ve Kripto Para

Bu, FCA’nın kripto para hakkında dikkat çeken ilk uygulaması değil.

FCA, 11 Ocak 2021’de yayınladığı bir tüketici uyarısında, kripto para ile ilgili “5 Endişe”nin altını çizmişti: Yüksek fiyat dalgalanması, tüketici koruması eksikliği, ürün karmaşıklığı, yüksek ücretler, yanıltıcı pazarlama.

FCA CEO’su Nikil Rathi de geçen ay kripto para konusundaki tutumunu yineledi ve FCA’nın tüketici uyarısının hâlâ geçerli olduğunu vurguladı.

Öte yandan FCA, kripto endüstrisinin en tanınmış borsalarından biri olan Binance’i de hedef aldı.

İlgili Haber:  Uzmanlar BTC Tahminleri Konusunda İkiye Ayrıldı: Boğa mı Yoksa Süper Boğa mı?

Bu yaz FCA, bir Binance kuruluşu olan Binance Markets Limited’e (BML) karşı tüketici uyarısı yayınladı ve İngiltere’deki faaliyetlerini kısıtladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend