8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Genç Yatırımcıları Kripto Para Konusunda Uyarmak İçin TikTok ve YouTube Kampanyası Başlatıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), genç yatırımcıları kripto para konusunda uyarmak için TikTok ve YouTube kampanyası başlattı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • FCA, genç yatırımcıları kripto para konusunda uyarmak için bir YouTube ve TikTok kampanyası başlattı.
  • FCA geçtiğimiz aylarda da kripto para piyasasına dair yaptığı sert açıklamalar ile dikkat çekmişti.

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), gençleri kripto paraya yatırım yapmanın riskleri hakkında uyarmak için bir TikTok ve YouTube kampanyası başlattı.

Binance indirim kodu

Kripto ile İlgili YouTube ve TikTok Kampanyası

FCA’nın yönetici direktörü Sarah Pritchard konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kendine güvenen tüketiciler yaratmak istiyoruz. Bu kampanya, genç yatırımcıları engellemekle değil; onları güçlendirmekle ilgili.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

FCA girişiminin bir parçası olarak düzenleyici kurum, yüksek riskli varlıklara yatırım yapan genç yatırımcılar ile (18 ila 40 yaş arası) bir anket çalışması gerçekleştirdi. Ankete katılanların dörtte üçünden fazlasının (%76) yatırım kararlarını arkadaş veya aile tavsiyeleri ile aldığı bildirildi.

Pritchard, “Yüksek riskli varlıklara yatırım yapanların %60’ı istikrarlı getiri istediklerini söyledi. Biz bunu sınırlamak istemiyoruz, sadece yatırımcılardan durup düşünmelerini istiyoruz. Tüm paranı kaybetmeye hazır mısın? Cevap evetse, o zaman sorun değil.” diye ekledi.

FCA ve Kripto Para

Bu, FCA’nın kripto para hakkında dikkat çeken ilk uygulaması değil.

FCA, 11 Ocak 2021’de yayınladığı bir tüketici uyarısında, kripto para ile ilgili “5 Endişe”nin altını çizmişti: Yüksek fiyat dalgalanması, tüketici koruması eksikliği, ürün karmaşıklığı, yüksek ücretler, yanıltıcı pazarlama.

FCA CEO’su Nikil Rathi de geçen ay kripto para konusundaki tutumunu yineledi ve FCA’nın tüketici uyarısının hâlâ geçerli olduğunu vurguladı.

Öte yandan FCA, kripto endüstrisinin en tanınmış borsalarından biri olan Binance’i de hedef aldı.

İlgili Haber:  Abra'nın CEO'sunun Portföyünün Yarısı Bitcoin'den Oluşuyor

Bu yaz FCA, bir Binance kuruluşu olan Binance Markets Limited’e (BML) karşı tüketici uyarısı yayınladı ve İngiltere’deki faaliyetlerini kısıtladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar