10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.9 C
İstanbul

Kripto Para Milyarderi Sam Bankman-Fried, Bitcoin Geliştiricilerine 450.000 Dolar Bağışladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

29 Yaşındaki kripto para milyarderi Sam Bankman-Fried, yaklaşık olarak yarım milyon doları, Bitcoin geliştiricilerini destekleyen kar amacı gütmeyen bir kuruma bağışladı. Bu, ünlü milyarderin “vermek için kazan” prensibine uygun görünüyor.

Binance indirim kodu

Kripto para türev borsası FTX’in kurucusu olan Sam Bankman-Fried, üç yıllık bir anlaşma ile yıllık olarak 150.000 doları, Bitcoin topluluğuna destek veren bir organizasyon olan Brink Technology’ye bağışladı. Bağışlanan miktar, kurumdan burs alan Bitcoin geliştiricilerine aktarılacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Sam Bankman-Fried’in Bu bağışı, Bir Kripto Para Borsasından Gelen İlk Çok Yıllı Taahhüt Olacak

Bitcoin’in çekirdek geliştiricileri ve eğitim uzmanları tarafından kurulan Brink, Bitcoin’in açık kaynaklı yazılımının protokolünün ve ağının güçlü kalmaya devam etmesi için yeni mühendislik yeteneklerini bulabilmeyi amaçlıyor.

Hong Kong merkezli bir borsa olan FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, Brink gibi eğitim programlarının, hızla şekil değiştiren bu sektörün daha da genişleyebilmesi için kritik öneme sahip olduğunu düşünüyor: “FTX’in ilk kez çok yıllı fonlama aktivitelerine katılan kripto para borsası olmasından onur duyuyoruz. Bu sayede Bitcoin’in açık kaynaklı yazılımcı topluluğuna uzun vadeli yatırımlar yapabilmek için gereken finansal stabiliteye ulaşmış olduk.

Dikkat çekmeyen kripto para milyarderlerinden biri olan Sam Bankman-Fried, uzun bir süre önce parasının büyük bir kısmını, inandığı değerler uyarınca başkalarına dağıtmak istediğini açıklamıştı.

Ünlü CEO Daha Önce de Bağışlarıyla Konuşulmuştu

Sam Bankman-Fried ayrıca ABD başkanı Joe Biden’ın kampanyasına rekor düzeyde bağış yapmasıyla tanınmıştı. Sam Bankman-Fried bu kampanyaya Google CEO’su Eric Schmidt ve Netflix CEO’su Reed Hastings gibi isimler ile aynı miktarlarda katkıda bulunmuştu.

1992 yılında doğan Sam Bankman-Fried, 2014 yılında Massachusetts Institute of Technology (MIT)’den fizik diplomasıyla mezun oldu. 2017 yılında bir ticaret şirketi olan Alameda Research’ü kuran Bankman Fried, 2019 yılında ise kripto para türev borsası FTX’i kurdu. Aynı isim ayrıca 2021 yılında bir merkezsiz kripto para borsası olan Serum’un da kuruculuğunu yaptı.

İlgili Haber:  Kripto Para Borsası FTX, Spor ve Eğlence Odaklı Bir NFT Platformu Başlatıyor

Sam Bankman-Fried’in net varlığının 16.2 milyar dolar civarında olduğu düşünülüyor. Ünlü CEO, Ethereum’a karşı, rakip Blockchain olan Solana tarafında bulunmasıyla da tanınıyor. CEO, nihai hedefinin 1 milyar kişiden fazla insanı kripto paralara ve merkezsiz finans alanına çekmek olduğunu belirtiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar