8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Kripto Para Piyasaları Bugün Toparlanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, büyüme sezonuna girerken neredeyse son 10 yıldaki en iyi çeyrek performansını sergiliyor. Hisse senetleri de daha fazla büyüme için hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dünkü ani düşüşün ardından piyasalar güçlü bir şekilde toparlandı.
  • Bitcoin, 2013’ten bu yana en iyi çeyreğini yaşıyor.

2021 yılının ilk çeyreği sona yaklaşırken, küresel ölçekte en iyi 20 kripto para arasındaki neredeyse her varlık yeşil renkte bir gün geçiriyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin, Dün 5 Dakikada 1800 Dolar Kaybetti

Kripto paranın küresel piyasa değeri %2.1 oranında artarak dünkü ani çöküşün ardından tekrar 1.9 – 2 trilyon Dolar aralığına çıkmayı başardı. Çöküşün nedeni ise dün 60.000 Dolara yaklaştıktan sonra ani bir düşüş yaşayan Bitcoin idi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Sebep, tetiklenen bir stop-losses dalgası gibi görünüyor. Bu, 5 dakikalık bir mumda Bitcoin’in değerinden 1.800 Dolar silinmesine neden oldu. Söz konusu düşüş, 600 milyon Dolarlık vadeli işlem sözleşmelerinin bir saat içinde tasfiye edilmesine yol açtı.

26 Mart’ta, piyasaların hızla değişmesiyle birlikte 24 saatlik bir süre içinde 2.4 milyar Dolardan fazla vadeli işlem sözleşmesi silinmişti. Ancak bugünkü tablo kesinlikle daha pembe görünüyor.

Bitcoin şimdi 59.000 Dolar aralığına geri döndü ve Ethereum %6.5 değer kazanarak 1.944 Dolara ulaştı.

Diğer büyük kazançlar arasında %41 oranında değer kazanan ve ilk kez en büyük 10 kripto para arasına giren Filecoin dikkat çekti. Ayrıca Chainlink %11, Polkadot %12 ve Algorand %7 değer kazandı.

Dün tek kayıp, birinci çeyrekte iyi performans gösteren Theta Token’den geldi. Theta, en büyük 10 kripto para arasındaki yerini kaybetti ve %5 fiyat düşüşü yaşadı.

2021’in İlk Çeyreği Piyasalar İçin Olumlu Sonuçlandı

Ancak 2021’in ilk çeyreği kripto için genel olarak olumlu bir şekilde geçti. Bitcoin 2013’ten beri en iyi 1. çeyrek performansını gösterdi ve proje tarihinde ilk kez 50.000 Doların üzerinde 30 günden fazla kaldı.

İlgili Haber:  Norveç'in Yalnızca %4'ünün Nakit Kullandığı Açıklandı

Küresel kripto pazarı 12 ayda 180 milyar Dolar piyasa değerinden 1.8 trilyon Dolara çıktı ve tüm işaretler kazanımların sürdüğüne işaret ediyor. Aynı şey borsalar için de söylenebilir.

Dow, çeyreği %8, S&P 500 %6, teknoloji ağırlıklı Nasdaq %3 artışla tamamladı. Ancak bu çeyrekteki gösterinin yıldızı %13 kazanç sağlayan Russell 2000 oldu.

Nisan hem Bitcoin hem de borsalar için tarihsel olarak olumlu bir ay oldu. LPL Finans baş piyasa stratejisti Ryan Detrick’e göre, hisse senetleri son 15 yılın 14’ünde Nisan ayını daha yüksek değerlerle kapattı. Aynı şey Bitcoin için de söylenebilir: Kripto para, tarihinde, Nisan ayında yalnızca iki kez düşüş yaşadı. Bitcoin’in bu kadar iyi performans gösterdiği diğer ay ise Mayıs oldu.

Glassnode’a göre, önümüzdeki çeyrek için vadeli işlem sözleşmelerinin büyük kısmının Bitcoin’in fiyatını 80.000 Dolara işaretlemesi şaşırtıcı değil.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar