8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Kripto Para Piyasaları Çökerken Cathie Wood Bitcoin İçin Uzun Vadeli 500.000 Dolar Hedefini Yineledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’de son iki gün içerisinde yaşanan %33’lük düşüş Cathie Wood’un Bitcoin’e olan güvenini kıramamışa benziyor. Wood, Bitcoin’in uzun vadede 500.000 dolara ulaşacağını savunan kendi şirketi Ark Invest’in görüşünü yineledi.

Binance indirim kodu

Wood, Çarşamba günü Bloomberg’e verdiği röportajda şöyle dedi: “Bazen bu tür buhranlı zamanlardan geçiyoruz ve modellerimizi tekrardan oluşturuyoruz, ve evet, Bitcoin ile ilgili görüşlerimiz halen aynı yüksek değere işaret ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ark Invest’in 500.000 dolarlık Bitcoin fiyat hedefi, ancak tüm kurumsal varlık yöneticilerinin, portföylerini %5 oranında Bitcoin’den oluşturmasıyla gerçekleşebilecek şekilde planlandı.

Ark Invest Bitcoin ile İlgili Çevresel Kaygı Taşımıyor

Ancak bu yıl Bitcoin fiyatlarının 60.000 dolara çıkmasıyla beraber Bitcoin’in yüksek enerji kullanımı da dikkatleri üzerine çekmeye başlamıştı. Bitcoin madenciliğinin bir kısmı kömür ve doğalgaz gibi fosil yakıtlardan elde edilen elektrik enerjisiyle gerçekleştiriliyor. Bunun sonucunda da Tesla CEO’su Elon Musk, elektrikli otomobillerin satışlarında Bitcoin’in bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasını durdurmuştu.

Ark Invest’e göre ise Bitcoin için ve Bitcoin’in çevresel etkileriyle ilgili bu tür bir düşünce tarzı doğru değil, çünkü Bitcoin madenciliğinde her zaman daha ucuz enerji kaynakları tercih ediliyor ve yenilenebilir enerji kaynaklarının da yakında fosil yakıtlardan daha ucuz hale gelmesi bekleniyor. Ark Invest’e ve ayrıca Square CEO’su Jack Dorsey’e göre Bitcoin yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını teşvik edebilir.

Wood: “Bitcoin Bu Sıralar Daha da Gerileyebilir”

Bitcoin’in şu anda bulunduğu seviyelerden daha düşük bir seviyeye düşüp düşmeyeceği sorusuna ise Wood, bunun mümkün olduğu şeklinde cevap verdi: “Piyasalar bu kadar hassas bir hale geldiğinde ne kadar düşük bir seviyenin yeterince düşük olduğunu asla kestiremezsiniz.

İlgili Haber:  Shiba Inu Etkisi: Coinbase, Apple Uygulama Mağazasında 1 Numaraya Yükseldi

Wood’a göre birçok yatırımcı, Bitcoin’in 200 günlük hareket ortalamasının altına düşmesiyle beraber, Bitcoin’lerini elden çıkardı.

Wood’a göre ise fiyatlarda yaşanabilecek daha fazla düşüş bir alım fırsatı yaratabilir. Wood’a göre Bitcoin şu anda bir tür kapitülasyon moduna geçmiş durumda: “Bu sabah tüm göstergelere baktık. Hepsi de bir kapitülasyon safhasına işaret ediyor. Bu tür aşamalar, hangi varlık olursa olsun çok iyi alım zamanları demektir. Aslında kapitülasyon fazı, fiyatların “indirimde” olduğunu gösterir.”

Wood’un şirketi Ark Invest, ARK’ın günlük ticaret raporuna göre, kripto paralarda yaşanan son düşüşü fırsat bilip, düşüşler sırasında birkaç ETF’de kripto para borsası Coinbase’in hisselerinden satın aldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar