30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Kripto Para Piyasaları Çöküşten Sonra Tekrardan Toparlanmaya Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto paralarda yaşanan çöküşten sonra 19 Mayıs tarihinde piyasalar kıpkırmızıyken 20 Mayıs’ta ise iyileşme belirtileri görüldü. Kripto para piyasaları tekrardan hareketlenmek için bir dinlenmeye ihtiyaç duyuyor olabilir.

Binance indirim kodu

19 Mayıs tarihinde kripto para piyasaları yangın yeri haline gelmişken, bu yangın beklendiğinden daha hızlı sönmüş gibi görünüyor. Birçok yatırımcı uygun ortamı yakalayıp cüzdanlarını ucuz coinler ile doldurdu. 19 Mayıs’ta yaşanan çöküş sırasında 175.000 adet Bitcoin, kripto para borsalarından çekilmişti. Sonuç olarak 24 saat içerisinde kripto paraların toplam piyasa değerleri yeniden 500 milyar dolarlık bir artış sergiledi. Çöküş sırasında 700 milyar dolarlık bir kayıp yaşanmış ve toplam piyasa değeri 1.35 trilyon dolara kadar düşmüştü. Bu yazının yazıldığı anlarda 1.9 trilyon dolar seviyesinde olan piyasa değeri, günlük olarak %12 yükseldi ve tekrardan hızlı bir şekilde 2 trilyon dolar seviyesine yaklaştı.

Binance indirim kodu

Kripto Paralar Şoktan Kurtuldu

En azından kripto paraların toplam piyasa değerlerine bakıldığında, kripto paraların çöküş sırasında aşırı büyük kayıplar yaşamadığı söylenebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Sadece” yüzde 9 değer kazanan XRP dışında, en büyük kripto paralar listesinde ilk 10’da yer alan bütün coinler çift haneli yüzdeler ile yükseliş gösterdi. Bitcoin ise %17 artış kaydederek 42.000 dolar seviyesini gördü. Rekor düzey olan 65.000 dolar seviyesi ise halen uzaklarda yer alıyor. Yine de Bitcoin’in son çöküşte 33.000 dolara kadar düştüğünü düşündüğümüzde, bir iyileşme belirtisi görüldüğü söylenebilir.

Ethereum da çöküşün getirdiği ilk şok dalgasını atlatmışa benziyor. Dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan ETH, bir günde %19 değer kazanarak 3.000 dolar seviyesine yaklaştı. En büyük kripto paralar arasındaki yükselişlerde lider konumunda olan coin ise Cardano (ADA) olarak gözüküyor. ADA fiyatları bir günde neredeyse %30 değer kazanarak etkileyici bir geri dönüş yaptı.

İlgili Haber:  Malezya Şeriat Danışma Konseyi Başkanı, Kriptonun Büyük Potansiyeline Övgüde Bulundu

Olumlu Hava Kripto Para Piyasalarına Geri mi Döndü?

Kripto para piyasalarında yaşanabilecek bir yeniden alış dalgasının tekrar bir yükseliş yaratacağı zaten bilinen bir olaydı. Ancak kripto paraların kayıplarını bu denli hızlı telafi etmesi de en az yaşanan çöküş kadar sürpriz oldu. Kripto para piyasalarında bu tür vakaların yaşanması zaten alışılageldik bir durum, her büyük yükselişten sonra bir çöküş yaşanabileceği de yıllardır geleneksel borsalarda da biliniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar