Kripto Para Piyasalarında Hafif Düşüş Yaşanırken; XRP ve Ethereum Classic %10 Değer Kazandı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Kripto piyasası bugün hafif bir düşüş yaşadı; ancak XRP ve Ethereum Classic yükselişte.

blank

Haberin Özeti

  • Son 24 saatte kripto paranın küresel piyasa değerinde %0.52’lik bir düşüş yaşandı.
  • XRP ve Ethereum Classic ise söz konusu düşüşe rağmen %10’un üzerinde değer kazanmayı başardı.

XRP ve Ethereum Classic, kripto paranın küresel piyasa değerindeki %0.52’lik bir düşüşe rağmen bugün %10 seviyesinde değer kazandı.

blank

XRP Fiyatı Son Günlerde Yukarı Yönlü İvme Kazandı

Veri sitesi Nomics’e göre XRP, toplam 2.10 trilyon Dolarlık küresel kripto para piyasasının 59.13 milyar Dolarlık bölümünü teşkil ediyor. Bu değer, onu yedinci en büyük kripto para yapıyor. XRP fiyatı, geçtiğimiz 24 saatte %10.19 oranında artış yaşayarak 1.27 Dolara ulaştı.

XRP’nin son fiyat artışı birkaç gündür ivme kazanıyor. Cuma günü %6’lık bir artış kaydeden XRP, Cumartesi sabahı ise %11.38 oranında ciddi bir yükseliş yaşadı.

XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple Labs, 22 Aralık’tan bu yana ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı bir davada mücadele ediyor. SEC, Ripple Labs’in XRP’yi kayıt dışı menkul kıymet olarak sattığını iddia ediyor; Ripple ise XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını savunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ethereum Classic Nedir?

Öte yandan Ethereum Classic de bir gecede %10.41 oranında değer kazandı. 2016 yılında piyasaya sürülen Ethereum “çatalı” şu anda 70.39 Dolardan işlem görüyor.

Ethereum Classic, orijinal Ethereum ağında gerçekleşen ilk DAO hacker saldırısından sonra ortaya çıkan fikir anlaşmazlığı neticesinde Ethereum’dan ayrıldı. DAO, “merkezi olmayan özerk organizasyon” anlamına gelir; her DAO, hissedarlar tarafından işletilen bir şirket yönetimi yerine akıllı sözleşmeler kullanır.

Ethereum ise bugün daha az ünlü “akrabasının” oldukça önünde yer alıyor. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan ETH, son 24 saatte %2.96 düşüşle 3.152 Dolar fiyatına geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend