28 Mayıs 2022, Cumartesi
18.5 C
İstanbul

Kripto Para Piyasalarında Hafif Düşüş Yaşanırken; XRP ve Ethereum Classic %10 Değer Kazandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto piyasası bugün hafif bir düşüş yaşadı; ancak XRP ve Ethereum Classic yükselişte.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Son 24 saatte kripto paranın küresel piyasa değerinde %0.52’lik bir düşüş yaşandı.
  • XRP ve Ethereum Classic ise söz konusu düşüşe rağmen %10’un üzerinde değer kazanmayı başardı.

XRP ve Ethereum Classic, kripto paranın küresel piyasa değerindeki %0.52’lik bir düşüşe rağmen bugün %10 seviyesinde değer kazandı.

Binance indirim kodu

XRP Fiyatı Son Günlerde Yukarı Yönlü İvme Kazandı

Veri sitesi Nomics’e göre XRP, toplam 2.10 trilyon Dolarlık küresel kripto para piyasasının 59.13 milyar Dolarlık bölümünü teşkil ediyor. Bu değer, onu yedinci en büyük kripto para yapıyor. XRP fiyatı, geçtiğimiz 24 saatte %10.19 oranında artış yaşayarak 1.27 Dolara ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP’nin son fiyat artışı birkaç gündür ivme kazanıyor. Cuma günü %6’lık bir artış kaydeden XRP, Cumartesi sabahı ise %11.38 oranında ciddi bir yükseliş yaşadı.

XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple Labs, 22 Aralık’tan bu yana ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı bir davada mücadele ediyor. SEC, Ripple Labs’in XRP’yi kayıt dışı menkul kıymet olarak sattığını iddia ediyor; Ripple ise XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını savunuyor.

Ethereum Classic Nedir?

Öte yandan Ethereum Classic de bir gecede %10.41 oranında değer kazandı. 2016 yılında piyasaya sürülen Ethereum “çatalı” şu anda 70.39 Dolardan işlem görüyor.

Ethereum Classic, orijinal Ethereum ağında gerçekleşen ilk DAO hacker saldırısından sonra ortaya çıkan fikir anlaşmazlığı neticesinde Ethereum’dan ayrıldı. DAO, “merkezi olmayan özerk organizasyon” anlamına gelir; her DAO, hissedarlar tarafından işletilen bir şirket yönetimi yerine akıllı sözleşmeler kullanır.

Ethereum ise bugün daha az ünlü “akrabasının” oldukça önünde yer alıyor. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan ETH, son 24 saatte %2.96 düşüşle 3.152 Dolar fiyatına geriledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar