30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Bitcoin’de %10’luk Fiyat Artışı: Kripto Para Piyasası, Bitcoin Liderliğinde Yükseliyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası, Fed Başkanının kripto varlıklarını yasaklamak gibi bir niyeti olmadığını açıklamasının ardından dördüncü çeyreğe yeşil göstergeler ile başlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Son 24 saatte Bitcoin fiyatında %10’luk artış yaşandı.
  • Kripto para piyasasının geri kalanı da Bitcoin liderliğinde yükseldi.
  • Fiyat yükselişinin önemli nedenlerinden biri, ABD Fed Başkanı Jerome Powell’ın geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalar olarak görülüyor.

Yılın dördüncü çeyreği başlarken, kripto paralar, Bitcoin’in liderliğindeki “mini” bir patlamanın tadını çıkarıyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Liderliğindeki Kripto Para Piyasasında Güçlü Bir Fiyat Artışı Yaşanıyor

Kripto veri platformu CoinGecko’ya göre, bugün en büyük 10 kripto paranın (stablecoinler hariç) fiyatı, %7 ila %13 oranında artış sergiliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

897 milyar Dolarlık piyasa değeri ile en büyük kripto para olan Bitcoin’in fiyatı, son 24 içinde %10.2 oranında artarak 47.760 Dolar seviyesine ulaştı. İkinci en büyük kripto para Ethereum ise aynı süreçte %9.3’lük fiyat artışı yaşayarak 3.266 Dolara yükseldi.

Diğer büyük kripto paralarda da önemli bir fiyat artışı yaşanıyor. Son 24 saatte Cardano %7.3’lük artışla 2.25 Dolara, Binance Coin %11 artışla 417.03 Dolara, Ripple’ın XRP’si %8.4 artışla 1.03 Dolara, Solana %12.6 artışla 155.13 Dolara, Polkadot %11.6 artışla 31.36 Dolara ve Dogecoin %7.3 artışla 0.21 Dolara yükseldi.

En büyük merkezi olmayan finans (DeFi) kripto paraları arasında değerlendirilen Terra %12 artışla 39.73 Dolara, Uniswap %11 artışla 25.64 Dolara, Avalanche %5.3 artışla 69.23 Dolara, Chainlink %9.2 artışla 26.19 Dolara ve Tezos da %12.9 artışla 6.72 Dolara yükseldi.

Fed’in Kripto Parayı Yasaklama Niyeti Yok

Yeni bir çeyreğin başlamasının yanı sıra, son fiyat artışı, kripto paraları yasaklama niyeti olmadığını açıklayan ABD Federal Rezerv (Fed) Başkanı Jerome Powell tarafından da katalize edilmiş olabilir.

İlgili Haber:  Ethereum Son 24 Saatte %8 Değer Kaybetti

Dün Meclis Finansal Hizmetler Komitesi önünde konuşan Powell, “Kripto paraları yasaklama niyetimiz yok. Ancak stablecoinler para piyasası fonları ve banka mevduatları gibiler; ve bir dereceye kadar düzenleyici çerçevenin dışındalar. Bu nedenle, bunların düzenlenmesi uygundur.” ifadelerini kullandı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar