30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Kripto Para Piyasası Çökerken Bu 3 Altcoin %10 Değer Kazandı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto para piyasasının en değerli 10 coini son 24 saatte kayıp yaşıyor. Ama sıralamanın daha aşağısındaki 3 coin bu düşüşe direniyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Lider kripto para Bitcoin’in 50.000 Dolar seviyesinin üzerinde istikrarlı bir performans gösterememesi ile birlikte bu hafta piyasa için oldukça kötü geçiyor.
  • Öte yandan son 24 saatlik performansları ile kripto para piyasasındaki çöküşe meydan okuyan 3 adet altcoin dikkat çekiyor.

Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto para piyasasının en değerli 10 coini son 24 saatte ciddi kayıplar yaşarken; daha aşağı sıralardaki 3 coin bu düşüşe direniyor.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasasında Çöküş

Lider kripto para Bitcoin’in 50.000 Dolar seviyesinin üzerinde istikrarlı bir performans gösterememesi ile birlikte bu hafta piyasa için oldukça kötü geçiyor. BTC hafta başında 51.000 Dolar seviyelerine kadar tırmanmasına rağmen bugün itibariyle 46.900 Dolar seviyesine gerilemiş görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin’deki fiyat çöküşü ile birlikte çoğu zaman olduğu gibi kripto para piyasasının büyük bölümünün de aşağı sürüklendiği görülüyor. Ethereum (ETH), Solana (SOL), Cardano (ADA), Ripple (XRP) gibi önde gelen altcoinler de bu süreçte düşüş yaşarken; kripto para piyasasının toplam değeri de hafta başından bu yana 2.5 trilyon Dolar seviyelerinde 2.2 trilyon Dolar seviyesine kadar gerilemiş görünüyor.

Algorand (ALGO), Near Protocol (NEAR) ve Cosmos (ATOM) Altcoinleri Fiyat Çöküşüne Direniyor

Öte yandan son 24 saatlik performansları ile kripto para piyasasındaki çöküşe meydan okuyan 3 adet altcoin dikkat çekiyor. Bunlar her biri yaklaşık %10’luk artış yaşayan Algorand (ALGO), Near Protocol (NEAR) ve Cosmos (ATOM).

Hisse kanıtı (PoS) blok zinciri Algorand’ın yerel tokeni ALGO, son 24 saatte yaklaşık %13 oranında değer kazanarak şu anda 1.67 Dolar fiyatından işlem görüyor. Fiyat artışı ile birlikte toplam piyasa değerini de 10.5 milyar Doların üzerine taşıyan ALGO, bu sayede en değerli 20 kripto para arasına girmiş görünüyor.

İlgili Haber:  Binance CEO'su CZ, Elon Musk'ı Twitter'da Takip Etmeyi Bıraktı

Geçtiğimiz günlerde yaşadığı fiyat artışı ile dikkat çeken Near Protocol’ün NEAR’ı da son 24 saatte tekrar öne çıkan altcoinlerden. Geride bıraktığımız günde %12’nin üzerinde değer kazanan NEAR şu dakikalarda 15.25 Dolar fiyatından işlem görüyor. NEAR şu anki piyasa değeri ile en değerli 24. kripto para konumunda yer alıyor.

Cosmos blok zincirinin yerel tokeni ATOM da son 24 saatte %10’un üzerinde fiyat artışı kaydetmesi ile dikkat çekiyor. Şu dakikalarda 28.79 Dolar fiyatında seyreden ATOM, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 44.70 Dolar seviyesinin %36 oranında daha aşağısında işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar