2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Kripto Para Piyasası Çöküşten Uyandı: Monero %10 Arttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin ve bir dizi altcoin için yavaş olarak tanımlanabilecek bir hafta geride kalsa da gizlilik parası Monero, bu durumdan pek etkilenmemiş görünüyor.

Binance indirim kodu

Piyasa değerine göre ilk on sırada yer alan kripto paraların tamamı, dün itibariyle fiyatında belli bir artış yaşadı. Kripto para piyasası, görece yavaş geçen bir haftayı olabildiğince hareketli bir biçimde tamamlamak istiyor. Bu süreçte, piyasa değerine göre en büyük on beşinci kripto para olan gizlilik parası Monero ise ani bir hamle ile fiyatını %10 arttırdı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin Hareketliliği Altcoinleri de Etkiliyor

Kripto para piyasasının belirleyicisi olan Bitcoin’in fiyatı ise dünden bu yana artış eğilimi içerisinde. Lider kripto para şu anda 19.100 Dolar seviyesinde.

Bitcoin bugün yükselmesine rağmen, geçtiğimiz yedi gün içinde %3’ten fazla düşüş yaşamıştı. Bu, birkaç hafta önce, boğa koşusunun tüm hızıyla devam ettiği zamandan bu yana küçük emareleri görülen bir düşüşün sonucu olarak tanımlandı. 30 Kasım’da Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 Bin Dolar’ı geçmeye bir hayli yaklaşmıştı.

Bitcoin’in durgunluğu ve sonrasında yaşanan hareketlilik XRP, Litecoin, Cardano ve Stellar gibi altcoinlerin fiyatını da etkilemiş gibi görünüyor.

Monero, Hafta Boyunca Yükseldi

XRP’nin değeri dün %8.4 düşerek 0.50 Dolar seviyesine geriledi. Bu XRP için bu hafta genelinde yaşanan %14’lük bir düşüşe denk geliyor. Litecoin ise her ne kadar son gün %4 artışla 75.11 Dolara çıksa da son yedi günde %10’un üzerinde düştü. Cardano da Stellar’ın yaptığı gibi hafta genelinde %10 düşüş yaşadı. Şu anki fiyatı 0.15 Dolar seviyesinde.

Monero ise haftalık olarak %10 arttı. Monero, işlemleri gizlemek için tasarlanmış bir gizlilik parasıdır. Bazı yasadışı darknet piyasaları yalnızca bu kripto para ile ilgilenir.

İlgili Haber:  Türkiye Merkez Bankası Başkanı: Kripto Düzenlemeleri İki Hafta İçinde Hayata Geçirilecek

Ancak son zamanlarda Monero’nun gizliliği de bir hayli tartışmalı; blockchain araştırma şirketi CipherTrace, işlemleri izlemek için çeşitli araçlar sunmaya başladı. Ayrıca, ABD İç Geliri, aynısını yapmak için başka bir blockchain araştırma şirketi olan Chainalysis’i destekleme kararı aldı.

Ancak bugün için tüccarlar Monero’dan memnun gözüküyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar