8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Kripto Para Piyasası: DeFi Tokenleri Aave, Synthetix, THORChain’de Dikkat Çeken Fiyat Artışı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Merkezi olmayan finans ekosisteminden birkaç token, geçen haftaki fiyat artışını sürdürüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

Synthetix (SNX), Aave (AAVE) ve THORchain (RUNE) başta olmak üzere çok sayıda merkezi olmayan finans (DeFi) tokeni bugün önemli kazançlar kaydediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SNX, AAVE ve RUNE Dikkat Çekiyor

CoinGecko verilerine göre, kripto hisse senedi protokolü Synthetix’in yerel tokeni olan SNX, son 24 saatte %19.6’lık fiyat artışı yaşayarak 13.11 Dolar seviyesine ulaştı. Synthetix, geçen hafta da en iyi performans gösteren DeFi tokenleri arasında yer almıştı.

Onu, merkezi olmayan borç verme platformu Aave’nin yerel tokeni olan ve şu anda yaklaşık %8.6’lık kazançla 317 Dolar’dan işlem gören AAVE takip ediyor. Blok zincirler arası kripto projesi THORChain’in RUNE tokeni ise son 24 saatteki %6.3’lük yükselişi ile 6.6 Dolar seviyesinde seyrediyor.

UMA (%9.5 artış) ve Harvest Finance’ın FARM tokeni de (%15.4 artış) bugün önemli kazançlar kaydeden diğer DeFi projeleri olarak dikkat çekiyor.

DeFi Endüstrisi Ne Durumda?

Şu anda DeFi platformlarında toplam 55 milyar Doların kilitli olduğu belirtiliyor. Bu miktarın neredeyse yarısı, Aave (10.85 milyar Dolar), InstaDApp (8.83 milyar Dolar) ve Curve Finance (8.21 milyar Dolar) protokollerinde yoğunlaşıyor.

Lider kripto para Bitcoin ise gün içinde yaklaşık %1.1’lik artışla 34.000 Dolar seviyesinde işlem görüyor. İkinci en büyük kripto para olan Ethereum da benzer şekilde %1.3’lük fiyat artışı ile 2.146 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Önde gelen diğer kripto paralardan Binance Coin %4.5 artış, Cardano %1.6 artış, Ripple’ın XRP’si %4.3 artış, Dogecoin %2.5 artış, Polkadot %0.7 artış ve Uniswap da %3.6 artış kaydetmiş görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar