8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.5 C
İstanbul

Kripto Para Piyasası: Merkezi Olmayan Borsalardaki Ticaret Hacimleri Rekor Seviyeye Yükseldi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasındaki yatırımcılar, en iyi fiyatlar ile işlem yapmak için merkezi olmayan borsalara (DEX) yöneliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasasındaki yatırımcılar, en iyi fiyatlar ile işlem yapmak için merkezi olmayan borsalara (DEX) yöneliyor.
  • Popüler merkezi olmayan borsa (DEX) toplayıcılarındaki işlem hacimleri, son birkaç hafta içinde yeni zirvelere yükseldi.

Popüler merkezi olmayan borsa (DEX) toplayıcılarındaki işlem hacimleri, son birkaç hafta içinde yeni zirvelere yükseldi.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasasında Yatırımcıların Yeni Gözdesi: DEX Toplayıcıları

Merkezi olmayan borsa toplayıcıları, token tüccarlarının ve takasçıların o sırada en iyi “takas oranlarını” ve fiyatları elde etmek için birkaç DEX platformunu taramaları için imkan sağlar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dune Analytics verilerine göre, 1inch, 0x ve Paraswap gibi popüler DEX toplayıcıları, geçen ay ticaret hacimlerinin önemli oranda arttığını bildirdi. Bu üç merkezi olmayan borsa toplayıcısının toplam hacmi, Kasım ayının başından bu yana yaklaşık %50 oranında artarak geçen hafta 6 milyar Dolar değerindeki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

1inch, mevcut pazar payı açısından %53 ile lider konumunda yer alıyor. 0x ise %42’lik payı ile onu hemen arkasından takip ediyor. 1inch geçen hafta Amber Group tarafından yönetilen ve 175 milyon Dolar gelir elde ettiği B Serisi finansman turunu duyurmuştu.

DEX Piyasasının Lideri: Uniswap

Öte yandan Dune’un DEX analizlerine göre, son 24 saat içinde merkezi olmayan borsalarda 4 milyar Dolar ve geçen hafta genelinde de 33 milyar Dolar değerinde işlem hacmi kaydedildi. Bu işlem hacmi içinde DEX toplayıcılarının payı ise şu anda %20 seviyesinde seyrediyor.

Uniswap, Dune’a göre %79’luk bir payla mevcut DEX pazar lideri olarak öne çıkıyor. Uniswap, geçen hafta genelinde ise 26.2 milyar Dolarlık işlem hacmi bildirdi. Uniswap’ın bir klonu olarak tanımlanabilecek SushiSwap ise %9.8’lik payı ile DEX piyasasında ikinci sırada yer alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar