26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Kripto Para Piyasası: Merkezi Olmayan Borsalardaki Ticaret Hacimleri Rekor Seviyeye Yükseldi!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto para piyasasındaki yatırımcılar, en iyi fiyatlar ile işlem yapmak için merkezi olmayan borsalara (DEX) yöneliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasasındaki yatırımcılar, en iyi fiyatlar ile işlem yapmak için merkezi olmayan borsalara (DEX) yöneliyor.
  • Popüler merkezi olmayan borsa (DEX) toplayıcılarındaki işlem hacimleri, son birkaç hafta içinde yeni zirvelere yükseldi.

Popüler merkezi olmayan borsa (DEX) toplayıcılarındaki işlem hacimleri, son birkaç hafta içinde yeni zirvelere yükseldi.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasasında Yatırımcıların Yeni Gözdesi: DEX Toplayıcıları

Merkezi olmayan borsa toplayıcıları, token tüccarlarının ve takasçıların o sırada en iyi “takas oranlarını” ve fiyatları elde etmek için birkaç DEX platformunu taramaları için imkan sağlar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Dune Analytics verilerine göre, 1inch, 0x ve Paraswap gibi popüler DEX toplayıcıları, geçen ay ticaret hacimlerinin önemli oranda arttığını bildirdi. Bu üç merkezi olmayan borsa toplayıcısının toplam hacmi, Kasım ayının başından bu yana yaklaşık %50 oranında artarak geçen hafta 6 milyar Dolar değerindeki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

1inch, mevcut pazar payı açısından %53 ile lider konumunda yer alıyor. 0x ise %42’lik payı ile onu hemen arkasından takip ediyor. 1inch geçen hafta Amber Group tarafından yönetilen ve 175 milyon Dolar gelir elde ettiği B Serisi finansman turunu duyurmuştu.

DEX Piyasasının Lideri: Uniswap

Öte yandan Dune’un DEX analizlerine göre, son 24 saat içinde merkezi olmayan borsalarda 4 milyar Dolar ve geçen hafta genelinde de 33 milyar Dolar değerinde işlem hacmi kaydedildi. Bu işlem hacmi içinde DEX toplayıcılarının payı ise şu anda %20 seviyesinde seyrediyor.

Uniswap, Dune’a göre %79’luk bir payla mevcut DEX pazar lideri olarak öne çıkıyor. Uniswap, geçen hafta genelinde ise 26.2 milyar Dolarlık işlem hacmi bildirdi. Uniswap’ın bir klonu olarak tanımlanabilecek SushiSwap ise %9.8’lik payı ile DEX piyasasında ikinci sırada yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend